اخبار ارز دیجیتال

OKX 7.5 میلیارد دلار دارایی های مایع را در گزارش ذخیره اعلام می کند

به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین CryptoQuant، OKX دارای بزرگترین دارایی های پاک در بین تمام صرافی های اصلی است.

صرافی ارزهای دیجیتال OKX به عنوان بخشی از گزارش ماهانه اثبات ذخیره (PoR) خود، ذخایر ۷.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و تتر (USDT) را فاش کرده است. بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین CryptoQuant، OKX ادعا می کند که “بزرگترین ذخیره دارایی پاک را در میان صرافی های بزرگ” دارد.

OKX ادعا می کند که ذخیره ۱:۱ را حفظ می کند. این بدان معنی است که دارایی های زنجیره ای شرکت ۱۰۰٪ با موجودی مشتری سازگار است. این گزارش نسبت ذخیره فعلی ۱۰۵٪ برای BTC، ۱۰۵٪ برای ETH و ۱۰۱٪ برای USDT را نشان می دهد.

اصطلاح «پاک» در اثبات ذخایر برای توصیف دارایی‌های رمزنگاری شده استفاده می‌شود که شامل توکن‌های پلتفرم مبادله نمی‌شوند و صرفاً از دارایی‌های رمزنگاری با ارزش بازار بالا مانند BTC، ETH، USDT و غیره تشکیل شده‌اند.

CryptoQuant PoR را در سراسر صنعت نظارت می کند. Clean Reserve توسط شرکت به صورت زیر تعریف می شود:

ذخایر خالص کل ذخایر هر صرافی است، به استثنای توکن‌های بومی صرافی. اگر توکن‌های منتشر شده خود درصد قابل توجهی از کل ذخایر را داشته باشند، خطر نقدینگی صرافی وجود دارد. بنابراین، ما از یک ذخیره پاک استفاده کرده‌ایم تا به طور شفاف تصویر را به تصویر بکشیم. نقدینگی هر بورس.»

مرتبط: اثبات ذخایر موثرتر می شود، اما همه چالش های آن فنی نیستند

این شرکت تحلیلی به این نتیجه رسید که دارایی های OKX 100٪ تمیز است. گزارش‌های PoR موجود در وب‌سایت OKX شامل داده‌های نسبت ذخیره تاریخی و بدهی‌ها است. به گفته این شرکت، بیش از ۲۳۰۰۰ آدرس را به عنوان بخشی از برنامه Merkle Tree PoR خود منتشر کرده است و “به استفاده از این آدرس ها ادامه خواهد داد تا به عموم اجازه دهد جریان دارایی ها را ببینند.”

از زمان فروپاشی FTX در نوامبر ۲۰۲۲، بسیاری از افراد در صنعت خواستار افشای بیشتر نقدینگی با استفاده از گزارش‌های حاشیه شده‌اند. از آن زمان، بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال گزارش‌های شخص ثالث مانند Binance، KuCoin و Crypto.com را منتشر کرده‌اند. و Bitfinex.

دو شرکت حسابداری، Mazars و Armanino، خدمات ارزهای دیجیتال را در ماه دسامبر از سبد سهام خود حذف کردند و مبادلات را از حسابرسی در یک زمان حساس حذف کردند. آرمانینو یک شرکت حسابرسی برای FTX است و پس از ناکامی در یافتن مشکلات با شرکتی که اکنون ورشکسته شده است، با فشار مشتریان غیر رمزنگاری مواجه است.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا