اخبار ارز دیجیتال

بلوک منطبق با OFAC اتریوم به پایین ترین سطح 3 ماهه خود به 47% رسید.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این کاهش به 47 درصد تقریباً سه ماه پس از آن رخ می دهد که درصد بلوک های مطابق با OFAC به 79 درصد در 21 نوامبر به اوج خود رسید.

درصد بلوک‌های اتریوم مطابق با دستورات تعیین شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده (OFAC) اکنون به 47 درصد کاهش یافته است، که پایین‌ترین میزان از 11 اکتبر است.

آخرین نقطه عطف در تغییر سانسور تقریباً سه ماه پس از آن رخ می دهد که درصد بلوک های مطابق با OFAC در 21 نوامبر به 79 درصد رسید.

بلوک منطبق با OFAC بلوکی است که تراکنش‌های مربوط به طرف‌های مجاز توسط اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده را مستثنی می‌کند.

کاهش بلوک های سازگار می تواند به عنوان یک پیروزی برای کسانی تلقی شود که مخالف سانسور در اکوسیستم اتریوم هستند.

درصد بلوک های سازگار با OFAC پس از ادغام اتریوم در 15 سپتامبر. منبع ساعت MEV

شرکت مشاوره بلاک چین Labrys، خالق MEV Watch، در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کاهش ممکن است به دلیل استفاده از رله‌های MEV Boost توسط اعتباردهندگان بیشتر باشد، که تراکنش‌ها را طبق الزامات OFAC سانسور نمی‌کنند.

به طور خاص، رله BloXroute Max Profit، رله Ultrasound Money و رله Agnostic Boost بیشترین تغییرات سهم بازار را به خود اختصاص می دهند.

رله تقویت کننده MEV به عنوان یک واسطه قابل اعتماد بین تولیدکنندگان بلوک و سازندگان بلوک عمل می کند.

Lachlan Feeney، مدیرعامل Labrys در بیانیه‌ای در ۱۴ فوریه گفت که از پاسخ جامعه اتریوم به مسائل سانسوری که برای اولین بار پس از ادغام ظاهر شد، خوشحال است.

او گفت که کاهش اخیر در بلوک های منطبق با سانسور به ویژه با توجه به اینکه بدون فورک های نرم افزاری (UASF) به دست آمد، قابل توجه بود. او خاطرنشان کرد که “بسیاری از اعضای” جامعه اتریوم قبل از ادغام به دنبال یک سافت فورک برای مبارزه با سانسور بودند.

فینی گفت: «من به جامعه اتریوم به خاطر پیشرفتی که در این زمینه داشته ایم بسیار افتخار می کنم.

زمانی که ابزار MevWatch را برای جلب توجه به نقص‌های موجود در اتریوم منتشر کردیم، به جای اینکه سرمان را در شن و ماسه بگذاریم، جامعه به این مناسبت دست زد و گام‌های بزرگی برای رسیدگی به این مشکل برداشت.»

فینی تاکید کرد: “هنوز کار برای انجام دادن وجود دارد.”

مربوط: همانطور که SEC ادعا می کند اتریوم در مرکز بحث متمرکزسازی قرار دارد

OFAC آدرس های کیف پول اتر (ETH) و USD Coin (USDC) را برای تجارت با استفاده از Tornado Cash، یک ابزار اختلاط حریم خصوصی مبتنی بر اتریوم، در 8 آگوست مجاز کرد.

تجسم 100 بلوک آخر که بلوک های سازگار با OFAC را نشان می دهد. سس. ساعت MEV

تنها 9 درصد از بلاک‌ها توسط OFAC سانسور شدند، زیرا اتریوم 24 ساعت اول خود را تحت مکانیسم جدید اجماع اثبات سهام در 16 سپتامبر سپری کرد.

با این حال، این تعداد تنها در دو ماه در 21 نوامبر به 79 درصد افزایش یافت.

از آن زمان تاکنون، درصد بلوک‌های منطبق با OFAC در محدوده 68 تا 75 درصد باقی مانده است و در 29 ژانویه به 66 درصد رسیده است. از آن زمان تاکنون علیرغم برخی جهش های کوچک، به طور پیوسته در حال کاهش بوده است.

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا