اخبار ارز دیجیتال

بانک های فدرال نیویورک، اثبات مفهوم شبکه مسئولیت نظارتی را با استفاده از wCBDC نهایی می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این شبکه نظری به دلار کمک می کند تا موقعیت خود را در سطح بین المللی از طریق بهبودهای “انقلابی” در خدمات حفظ کند.

مرکز نوآوری بانک فدرال رزرو نیویورک (NYIC) با مشارکت نه موسسه مالی بزرگ و شبکه سوئیفت، اثبات مفهوم شبکه مسئولیت نظارتی (RLN) را تکمیل کرده است. این پروژه یک زیرساخت نظری برای مبادله و تسویه توکن های سپرده بانکی تجاری و بدهی های بانک مرکزی با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده و یک ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) شبیه سازی شده ایجاد کرد.

اکنون انتقال دارایی ها از طریق پیام رسانی در امتداد زنجیره احزاب انجام می شود. تونی مک‌لافلین، رئیس بخش پرداخت‌های نوظهور و توسعه کسب‌وکار در Citi Treasury and Trade Solutions، در یک وبینار با ارائه نتایج این پروژه گفت که ارسال پیام تقریباً فوری است، اما پرداخت‌ها انجام نمی‌شود.

این پروژه اعتماد و ناشناس بودن را از جمله دیگر ویژگی‌های بلاک چین کنار گذاشت تا سیستمی ایجاد کند که به جای تسویه حساب از طریق پیام، دارای ارزش در دفتر کل باشد. مک لافلین گفت که RLN شبیه سازی شده، شبانه روزی کار می کند، با تسویه چند دارایی و قابلیت برنامه ریزی.

مطالب مرتبط: تسویه نقطه FX در 10 ثانیه: فدرال رزرو نیویورک نتایج نظرسنجی CBDC عمده فروشی را منتشر کرد

مک لافلین گفت که RLN ساختگی به طور کامل حفاظت از ضد پولشویی ایالات متحده و آگاهی از مشتریان خود را در پرداخت های بین المللی حفظ می کند. او گفت که RLN “یک تغییر دهنده بازی برای کاربران بین المللی دلار” خواهد بود و به حفظ نقش دلار به عنوان یک ارز بین المللی کمک می کند.

نتایج پروژه نیز در گزارش های فنی، تجاری و حقوقی جداگانه جمع آوری شد. در گزارش حقوقی آمده است که «هیچ موضوع حقوقی که مانع ایجاد سیستم RLN بر اساس قوانین و مقررات جاری شود، شناسایی نشده است». از آنجایی که پروژه دارایی‌های تنظیم‌شده را در نظر می‌گرفت، ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها شامل نمی‌شدند. بلاک چین های بدون مجوز و CBDC های خرده فروشی نیز در نظر گرفته نشدند.

فدرال رزرو نیویورک سلب مسئولیت معمول خود را درج کرد که این مطالعه به معنای تصمیم ایالات متحده برای معرفی CBDC نیست. پرفون زروویتز، مدیر نیویورک در بیانیه ای گفت:

از دیدگاه بانک مرکزی، این اثبات مفهوم، سپرده‌های تنظیم‌شده توکن شده و مزایای عملکردی بالقوه پول دیجیتالی بانک مرکزی و بانک تجاری را که به صورت پشت سر هم در یک دفتر کل مشترک فعالیت می‌کنند، بررسی می‌کند. این به من کمک کرد تا بفهمم.»

این پروژه در ماه نوامبر به عنوان پایلوت 12 هفته ای اعلام شد. BNY Mellon، Citi، HSBC، Mastercard، PNC Bank، TD Bank، Trust، US Bank و Wells Fargo در این پروژه شرکت کردند.

مجله: قدرت فعال است… فدرال رزرو ارزهای دیجیتال را تایید می کند – به نوعینویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا