🚨 اخبار ارز دیجیتال

فدرال رزرو نیویورک و MAS نتایج پروژه مشترک پرداخت های فرامرزی CBDC را اعلام کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

محققان پروژه جداگانه ای برای نشان دادن پرداخت های برون مرزی با استفاده از ارزهای غیر نقدشونده با استفاده از ارزهای “خودرو” میانی ساخته اند.

مرکز نوآوری نیویورک (NYIC) بانک فدرال رزرو نیویورک (NYIC) و مقام پولی سنگاپور (MAS) نتایج پروژه مشترک خود “Cedar Phase II x Ubin+” (Cedar x Ubin+) را اعلام کردند. این پروژه به بررسی چگونگی استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برای پرداخت های فرامرزی در مقیاس بزرگ با استفاده از یک یا چند ارز خودرو پرداخت.

ارز وسیله نقلیه یک ارز بسیار نقدشونده است که برای تسهیل تجارت دو ارز کمتر نقدشونده استفاده می شود. اولین ارز غیر نقدی به ارز خودرو تبدیل می شود و سپس ارز خودرو به ارز غیر نقدی دوم تبدیل می شود. معاون مدیر عامل MAS لئونگ سینگ چیونگ در بیانیه ای گفت:

آزمایش Cedar x Ubin+ بانک‌های مرکزی را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به زیرساخت‌های مشترک به قابلیت همکاری عمده‌فروشی CBDC دست یابند، جریان‌های پرداخت بین‌مرزی کارآمدتر، از جمله برای ارزهای کمتر نقدشونده را تسهیل می‌کنند. ما آینده ارزهای دیجیتال را تصور می‌کنیم.»

طبق این گزارش، Cedar x Ubin+ “بر اساس تحقیقات موجود در مقیاس بزرگ CBDC” با قابلیت همکاری، پرداخت‌های اتمی (الزامی برای کار همزمان هر یک از پرداخت‌ها) و تمرکز تقریباً بی‌درنگ روی پرداخت‌ها ساخته شده است. این پروژه مشترک از نوامبر آغاز شد.

مطالب مرتبط: تسویه نقطه FX در ۱۰ ثانیه: فدرال رزرو نیویورک نتایج نظرسنجی CBDC عمده فروشی را منتشر کرد

پس از بررسی گزینه‌ها، پروژه تصمیم گرفت از قراردادهای هوشمند قفل شده در زمان هش برای پل زدن دفاتر بر روی سیستم‌های دفتر کل توزیع شده جداگانه استفاده کند تا پرداخت‌های بین‌مرزی شبیه‌سازی شده را تسهیل کند. ما همچنین از “کانال های پیام رسانی خارج از زنجیره” استفاده می کنیم. در این گزارش آمده است که این راه حل می تواند در سیستم های غیر بلاک چین نیز کار کند.

این پروژه با استفاده از قراردادهای قفل زمانی هش شده در تمام سناریوهای آزمایشی به قابلیت همکاری دست یافت. پرداخت ها به صورت اتمی با نرخ متوسط ​​۶.۴۸ در ثانیه تسویه شد. میانگین تسویه حساب سرتاسر کمتر از ۳۰ ثانیه بود.

MAS پروژه Ubin را برای بررسی CBDC در سال ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. NYIC در سال ۲۰۲۱ با مشارکت بانک مرکز نوآوری تسویه حساب های بین المللی تأسیس شد.

مجله: آیا CBDC کریپتونیت برای ارزهای دیجیتال است؟نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا