🚨 اخبار ارز دیجیتال

انویدیا از کل بازار کریپتو پیشی می گیرد زیرا هایپ هوش مصنوعی در Steam بالا می رود

فهرست

  • انفجار هوش مصنوعی انویدیا
  • روابط پیچیده انویدیا با کریپتو

ارزش بازار انویدیا از ۲ تریلیون دلار فراتر رفته است که از ارزش ۱.۹۵ تریلیون دلاری کل بازار ارزهای رمزپایه کوچکتر است.

اکنون با پشت سر گذاشتن آمازون به چهارمین شرکت بزرگ جهان تبدیل شده است. اما هنوز با پیشی گرفتن از رهبران فعلی، مایکروسافت و اپل فاصله زیادی دارد.

انفجار هوش مصنوعی انویدیا

افزایش ارزش بازار انویدیا به بالای ۲ تریلیون دلار گواهی بر مهارت منحصر به فرد این شرکت در صنعت هوش مصنوعی است.

انویدیا با پشتیبانی از پردازنده‌های خود از پیشرفته‌ترین سیستم‌های هوش مصنوعی، به سنگ بنای انقلاب فناوری تبدیل شده است که در حال تغییر شکل صنایع است.

آخرین گزارش سود شرکت افزایش ۷۶۹ درصدی سود فصلی و افزایش ۵۸۰ درصدی سود سالانه را نشان داد. این به دلیل تقاضای شدید برای قابلیت‌های هوش مصنوعی بسیار فراتر از انتظارات تحلیل‌گران بوده است.

جهت گیری استراتژیک انویدیا به سمت هوش مصنوعی نه تنها به رشد خود کمک کرده، بلکه به بخش فناوری گسترده تر نیز انرژی بخشیده است.

روابط پیچیده انویدیا با کریپتو

انویدیا قبلاً به دلیل گمراه کردن سرمایه‌گذاران بالقوه در مورد میزان سهم استخراج رمزارز در فروش آن، تحت نظارت بوده است، که منجر به شکایت سرمایه‌گذاران شد که نشان می‌داد عدم شفافیت این شرکت باعث می‌شود آنها برای بازار نزولی ۲۰۱۸ آماده نباشند.

در سال ۲۰۲۲، به توافقی ۵.۵ میلیون دلاری با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل اتهامات مربوط به ارائه نادرست تأثیر استخراج ارزهای دیجیتال بر درآمد صنعت بازی رسید.

از آن زمان به بعد، به نظر می رسد انویدیا روی کریپتو سرد شده است. مایکل کاگان، مدیر ارشد فناوری انویدیا، قبلاً نسبت به ارزش اجتماعی ارزهای رمزنگاری شده ابراز تردید کرده بود و پتانسیل تحول‌آفرین فناوری‌های هوش مصنوعی مانند هوش مصنوعی مولد را با ماهیت سوداگرانه درک شده رمزارزها مقایسه می‌کرد.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا