اخبار ارز دیجیتال

هوش مصنوعی “مسابقه در جریان است”: مدیرعامل انویدیا صعودی است زیرا درآمد سه ماهه دوم انتظارات را بیشتر کرده است

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

سهام انویدیا در معاملات پس از ساعت کاری نزدیک به 10 درصد افزایش یافت زیرا این شرکت بیش از 2 میلیارد دلار برآوردهای تحلیلگران وال استریت را شکست داد.

تقاضا برای تراشه های هوش مصنوعی افزایش یافت و باعث شد که درآمد سه ماهه دوم این شرکت از انتظارات وال استریت پیشی بگیرد و باعث شد سهام سازنده تراشه های کامپیوتری انویدیا در معاملات پس از ساعت کاری نزدیک به 10 درصد افزایش یابد.

در گزارش درآمد سه ماهه دوم، این شرکت درآمد خیره کننده 13.5 میلیارد دلاری را برای سه ماهه ثبت کرده است. این افزایش 88 درصدی نسبت به سه ماهه اول است. درآمد بیش از 2 میلیارد دلار از برآوردهای 11.2 میلیارد دلاری تحلیلگران فراتر رفت.

علاوه بر این، انویدیا درآمد هر سهم (EPS) را 2.48 دلار گزارش کرد که بر اساس داده های Google Finance، از انتظارات اجماع 2.08 دلاری تحلیلگران پیشی گرفت. این شرکت در سه ماهه دوم رشد 854 درصدی EPS سالانه را ثبت کرد.

خلاصه درآمدهای سه ماهه دوم NVIDIA (NVDA).منبع: انویدیا

جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA در بیانیه ای گفت: “عصر جدیدی از محاسبات آغاز شده است. شرکت ها در سراسر جهان از محاسبات همه منظوره به محاسبات تسریع شده و هوش مصنوعی مولد حرکت می کنند.”

مسابقه برای پذیرش هوش مصنوعی مولد همچنان ادامه دارد.

قیمت سهام Nvidia (NVDA) در 24 ساعت گذشته. منبع: TradingView

در حالی که رقبایی مانند Intel و Micron Technologies همچنان بر روی ساخت تراشه برای خدمات موجود مانند مراکز داده و رایانش ابری تمرکز می کنند، انویدیا در حال تحقیق و توسعه تراشه ها و واحدهای کارت گرافیک برای تقویت سیستم های هوش مصنوعی است تا از مزایای هوش مصنوعی اخیر استفاده کند. رونق.

مربوط: بریتانیا 130 میلیون دلار برای خرید تراشه های هوش مصنوعی در رقابتی برای خرید قدرت محاسباتی هزینه می کند

با نگاهی به آینده، این شرکت انتظار دارد تا سه ماهه سوم سال جاری درآمد 18 درصدی دیگر به 16 میلیارد دلار افزایش یابد.

بر اساس داده های Google Finance، قیمت سهام انویدیا در 10 ماه گذشته بیش از 300 درصد افزایش یافته است و ارزش بازار آن در زمان انتشار بیش از 1.16 تریلیون دلار است.

رشد سریع انویدیا را در یک باشگاه انحصاری متشکل از تنها شش شرکت قرار داده است: اپل، مایکروسافت، عربستان سعودی آرامکو، آلفابت (گوگل) و آمازون، با ارزشی بیش از یک تریلیون دلار.

چشم هوش مصنوعی: اپل هوش مصنوعی جیبی، تجارت موسیقی Deepfake، GPT-4 را هیپنوتیزم می کند

نویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا