اخبار ارز دیجیتال

انویدیا ابررایانه هوش مصنوعی را برای ایجاد جانشین ChatGPT معرفی می کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شرکتی که قدرتمندترین تراشه جهان را برای توسعه ابزار هوش مصنوعی ایجاد کرده است، از محصولات بیشتری با هوش مصنوعی از جمله پلتفرم ابررایانه هوش مصنوعی رونمایی کرده است.

انویدیا قصد دارد محصولات هوش مصنوعی بیشتری را منتشر کند و به رقابت برای توسعه ابزارها و برنامه‌های هوش مصنوعی (AI) ادامه دهد.

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، در نمایشگاه کامپیوتکس تایوان در ۲۸ می، از پلتفرم ابررایانه‌ای جدید هوش مصنوعی به نام DGX GH200 رونمایی کرد. هوانگ گفت که هدف اصلی این ابررایانه کمک به شرکت های فناوری است تا جانشینان چت ربات محبوب هوش مصنوعی ChatGPT را توسعه دهند.

انتظار می‌رود شرکت‌های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت، متا و آلفابت متعلق به گوگل از جمله کاربران پیشگام تجهیزات ابررایانه باشند.

هوانگ سرویس جدیدی به نام Nvidia ACE for Games را معرفی کرد که صنعت بازی های ویدیویی را هدف قرار می دهد. ACE از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا به شخصیت‌های پس‌زمینه بازی شما شخصیت بیشتری بدهد.

علاوه بر این، این شرکت قصد دارد با غول ارتباطات بازاریابی WPP همکاری کند تا فناوری هوش مصنوعی و Metaverse را برای کاهش هزینه های تبلیغات ترکیب کند. انویدیا یک طرح شبکه جدید برای سرعت بخشیدن به سرعت اطلاعات در مراکز داده خود در نظر گرفته است.

مربوط: وکیل در دادگاه از ChatGPT استفاده کرد و اکنون بسیار پشیمان است

انویدیا در زمینه تولید تراشه‌های قدرتمندی که برنامه‌های هوش مصنوعی را تقویت می‌کنند، پیشتاز است، اما سایر شرکت‌ها عجله دارند تا به دیوانگی هوش مصنوعی بپیوندند.

مایکروسافت اخیراً اعلام کرده است که در حال توسعه تراشه خود با ویژگی هایی برای تقویت برنامه هایی مانند ChatGPT است.

توسعه دهندگان در چین تحت تحریم های ایالات متحده هستند و از دسترسی به آخرین نسخه های تراشه های NVIDIA منع شده اند. اما توسعه دهندگان محلی اکنون در حال آزمایش ترکیبی از تراشه ها و نیمه هادی ها برای توسعه روش های توسعه هوش مصنوعی خود هستند.

همانطور که هوش مصنوعی در دسترس تر می شود و توسعه دهندگان به عرضه محصولات جدید ادامه می دهند، ما همچنین در حال مشورت با قانونگذاران در سراسر جهان هستیم تا از مقرراتی که نوآوری را امکان پذیر می کند اطمینان حاصل کنیم.

در اوایل ماه مه، مدیران تعدادی از شرکت‌های بزرگ فناوری در کاخ سفید با کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا گرد هم آمدند تا در مورد خطرات هوش مصنوعی صحبت کنند. مقامات همچنین از شرکت ها، از جمله انویدیا، خواستند تا در ارزیابی عمومی سیستم های هوش مصنوعی شرکت کنند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا