اخبار ارز دیجیتال

تقاضای هوش مصنوعی انویدیا را موقتاً وارد کلوپ تریلیون دلاری می کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با افزایش تقاضا برای فناوری هوش مصنوعی، سهام انویدیا از اکتبر تاکنون بیش از سه برابر شده است.

انویدیا، سازنده تراشه‌های رایانه‌ای، در زمانی که تقاضای بازار برای فناوری هوش مصنوعی (AI) در اوج خود است، برای مدت کوتاهی به کلوپ شرکت‌های یک تریلیون دلاری پیوست.

بر اساس گزارش Google Finance، سازنده تراشه‌های رایانه‌ای و کارت‌های گرافیکی در ساعات معاملات صبحگاهی ایالات متحده در 30 مه به این نقطه عطف رسید و سهام این شرکت از بالاترین سطح روزانه 418 دلار گذشت.

سهام انویدیا در آن روز با قیمتی بیش از 401 دلار بسته شد و ارزش بازار امروز شرکت 992 میلیون دلار بود.

قیمت سهام انویدیا در سال گذشته سس: TradingView.

در ایالات متحده، تنها چهار شرکت بیش از یک تریلیون دلار ارزش دارند: اپل، مایکروسافت، آمازون و آلفابت، شرکت مادر گوگل.

انویدیا از ابتدای سال به دلیل افزایش تقاضا برای واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) که ​​ابزارهای تولید کننده هوش مصنوعی را تامین می کنند، بیش از 180 درصد سود به دست آورده است.

بر اساس گزارش رویترز در 30 می، تحلیلگران گفتند که 80 درصد از این پردازنده‌های گرافیکی اکنون توسط انویدیا تولید می‌شوند.

در حالی که برخی ممکن است پیشرفت اخیر قیمت انویدیا را نشانه ای از گرم شدن بیش از حد بازار بدانند، تحلیلگران دیگر پیشنهاد می کنند که رونق هوش مصنوعی ممکن است تازه شروع شده باشد و انویدیا هنوز هیچ نشانه ای از رشد نشان نمی دهد. این نشان می دهد که فضای زیادی وجود دارد.

Jim Kelleher، تحلیلگر در Argus Research می‌گوید: معامله‌گران فنی و متخصصان هوش مصنوعی Nvidia را به سقف یک تریلیون دلار نزدیک‌تر می‌کنند، اما ارزان نیست.

مربوط: انویدیا ابررایانه هوش مصنوعی را برای ایجاد جانشین ChatGPT معرفی می کند

انویدیا تنها شرکتی نیست که به دنبال عرضه تراشه های مجهز به هوش مصنوعی به بازار است. طبق گزارش‌ها، مایکروسافت در حال توسعه تراشه‌های هوش مصنوعی خود برای تقویت برنامه‌های هوش مصنوعی برای شرکت هوش مصنوعی OpenAI Sam Altman و پروژه‌های داخلی خود است.

به گفته افراد آشنا، ایلان ماسک، مدیر عامل سابق توییتر، هزاران واحد پردازش همه منظوره را در ماه آوریل برای پروژه‌های هوش مصنوعی توییتر خریداری کرد.

در حالی که شرکت‌های فناوری ایالات متحده و سازندگان تراشه تلاش می‌کنند تا در مورد همه چیز هوش مصنوعی به‌روز بمانند، توسعه‌دهندگان چینی به دنبال راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها هستند که دسترسی داخلی به آخرین نسخه‌های تراشه‌های انویدیا را ممنوع می‌کند.

AI Eye: 500٪ از نکات سهام ChatGPT درآمد کسب کنید؟ Bard Lean Left، 100 میلیون دلار سکه میم هوش مصنوعی

نویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا