🚨 اخبار ارز دیجیتال

شریک هوش مصنوعی انویدیا Databricks 500 میلیون دلار جمع آوری کرده و ارزش آن به ۴۳ میلیارد دلار رسیده است

Capital One نیز با وجود اینکه مشتری برتر پلتفرم ابری رقیب Snowflake بود، در دور سرمایه گذاری شرکت کرد.

شرکت داده‌های ابری Databricks اخیراً از تکمیل دور سرمایه‌گذاری سری I خبر داده است. این دور ۵۰۰ میلیون دلار از حساب‌های سرمایه‌گذار عمده به رهبری T.Rowe و سرمایه‌گذاران جدید Capital One Ventures، G hisallo Capital Management، Ontario Teachers’ Pension Plan و Nvidia جمع‌آوری کرد.

Databricks گفت آخرین دور سرمایه گذاری آن با ارزش ۴۳ میلیارد دلار و قیمت سهام ۷۳.۵۰ دلار به دست آمده است. پیش از این، این شرکت ۱.۶ میلیارد دلار بودجه سری H در سال ۲۰۲۱ به ارزش ۳۸ میلیارد دلار جذب کرده بود.

مشارکت مالی Databrick با Nvidia نشان دهنده هم افزایی فزاینده بین این دو شرکت هوش مصنوعی (AI) است و هوش مصنوعی مولد برای داده های سازمانی به یک محرک اصلی تامین مالی تبدیل می شود.

طبق بیانیه مطبوعاتی Databricks، جنسن هوانگ، مدیر عامل انویدیا، داده های سازمانی را “گنجینه ای برای هوش مصنوعی مولد” خواند و گفت: “Databricks از فناوری انویدیا برای سرعت بخشیدن به پردازش داده ها و مدل های هوش مصنوعی مولد استفاده می کند. ما کار بزرگی انجام می دهیم.”

برجسته ترین محصول Databricks پلت فرم Lakehouse آن است. Lakehouse اساساً یک انبار داده و یک دریاچه داده را ترکیب می کند تا دسترسی یکپارچه به گردش کار توسعه دهندگان را فراهم کند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی این شرکت:

«Databricks Lakehouse داده‌ها، تجزیه و تحلیل‌ها و هوش مصنوعی را در یک پلتفرم واحد گرد هم می‌آورد، بنابراین مشتریان می‌توانند داده‌های سازمانی خود را مدیریت و اداره کنند، بینش‌هایی را از آن استخراج کنند و راه‌حل‌های هوش مصنوعی مولد خود را سریع‌تر بسازند».

Lakehouse مشتریان سازمانی را قادر می‌سازد تا مدل‌های هوش مصنوعی تولیدی خود را بسازند. این مانند یک سیستم هوش مصنوعی به سبک ChatGPT است که صرفاً بر روی داده های داخلی مشتری آموزش داده شده است. این معماری کنترل‌های حریم خصوصی را در اختیار مشتریان تجاری قرار می‌دهد و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا مدل‌ها را برای سرکوب خروجی‌های ناخواسته یا اشتباه تنظیم کنند.

مربوط: استارت‌آپ هوش مصنوعی Helsing ۲۲۳ میلیون دلار بودجه سری B برای راه‌حل‌های دفاعی جمع‌آوری می‌کند

با ارزش ۴۳ میلیارد دلار، Databricks یکی از ارزشمندترین شرکت های هوش مصنوعی ایالات متحده است که با وجود رقبای چند تریلیون دلاری مانند AWS، Microsoft Cloud و Google Cloud وجود دارد.

بزرگترین رقیب آن، Snowflake، ارزش بازاری در حدود ۵۱ میلیارد دلار دارد. شایان ذکر است که Capital One، یکی از شرکت هایی که در آخرین دور سرمایه گذاری Databricks سرمایه گذاری می کند، یکی از بزرگترین مشتریان سازمانی Snowflake است.

نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا