اخبار ارز دیجیتال

Crypto Winter تعداد توسعه دهندگان را افزایش می دهد: گزارش سرمایه الکتریکی

اتریوم همچنان بلاک چین غالب برای فعالیت توسعه دهندگان است، اگرچه چندین زنجیره دیگر همچنان در حال افزایش هستند.

این ایده که بازار نزولی برای سازندگان خوب است، زیرا تعداد کل توسعه‌دهندگان فعال ماهانه Web3 با ۵.۴ درصد افزایش به بیش از ۲۳۳۰۰ در ۱۲ ماه گذشته، علی‌رغم کاهش نزدیک به ۷۰ درصدی قیمت ارزهای دیجیتال، درست به نظر می‌رسد.

بر اساس گزارش ۱۶ ژانویه Electric Capital، توسعه دهندگان “تمام وقت” که در ۷۶٪ از تعهدات Github مشارکت داشته اند نیز ۱۵.۲٪ افزایش یافته و به بیش از ۷۰۰۰ نفر رسیده است، در حالی که سازندگان “یک بار” ۶.۲٪ کاهش یافته اند. بیش از ۷۰۰۰ نفر. ۳۵۰۰ در مدت مشابه از دسامبر ۲۰۲۱ تا دسامبر ۲۰۲۲

ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاهش طولانی و شدید خود را از بالاترین رکورد تاریخ (ATH) 2.9 تریلیون دلاری در نوامبر ۲۰۲۱ آغاز کرد، اما ژوئن سال ۲۰۲۲ این متریک به رکورد نزدیک به ۲۶۵۰۰ رسید. پس از آن، فعالیت ماهانه توسعه دهندگان شروع به کاهش کرد.

این کاهش تا حدی به دلیل کاهش فعالیت توسعه دهندگان در اکوسیستم Terra پس از فروپاشی فاجعه‌باری است که در ماه می رخ داد. ۲۰۲۲.

تعداد توسعه دهندگان فعال ماهانه در طول زمان در مقایسه با سرمایه بازار کریپتو. سس: سرمایه الکتریکی

طی سه ماه آینده از ژوئن تا سپتامبر، ۲۶ درصد کاهش در برنامه نویسان فعال هفتگی Web3 مشاهده شد.

با این حال، ۶۱۱۲۷ توسعه دهنده جدید Web3 در سال ۲۰۲۲ وارد صنعت خواهند شد. این بالاترین رقم تاریخ است و ۲۵.۸ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

در واقع، تعداد بیشتری از توسعه دهندگان Web3 جدید، اولین خطوط کد رمزنگاری متن باز خود را در سال گذشته (۱۰۹۷۲۳) نسبت به سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ (۱۰۱۰۵۴) به کار گرفتند.

تعداد توسعه دهندگان فعال ماهانه از زمان راه اندازی بیت کوین در مقایسه با زمانی که اتریوم و ویژگی های قرارداد هوشمند آن معرفی شدند. سس: سرمایه الکتریکی

اتریوم همچنان بر فعالیت توسعه دهندگان تسلط دارد و تعداد توسعه دهندگان تمام وقت با رشد ۹ درصدی به ۱۸۷۳ رسیده است. این بیشتر از مجموع سه اکوسیستم برتر بعدی است: پولکادوت (۷۵۲)، کیهان (۵۱۱) و سولانا (۳۸۳).

با این حال، انتظارات توسعه دهندگان برای زنجیره های غیر اتریوم در حال افزایش است. در حالی که شبکه‌های Cosmos و Solana به ترتیب ۳۴ و ۳۶ درصد رشد کردند، Starknet یکی از اکوسیستم‌های متوسطی است که عملکرد خوبی در سال ۲۰۲۲ با افزایش ۲۱۴ درصدی در تعداد توسعه‌دهندگان داشته است.

مربوط: درون ذهن یک توسعه‌دهنده بلاک‌چین: ساخت برنامه‌های کاربردی واقعاً رایگان برای استفاده

این گزارش همچنین نشان داد که پس از نابودی Terra، تنها ۲۸ (۹٪) از توسعه دهندگان Terra با Terra 2.0 گیر کردند، در حالی که ۱۴۳ توسعه دهنده (۴۲٪) آن را رها کردند و به اکوسیستم های دیگر رفتند. من متوجه شدم که

بسیاری از توسعه دهندگان سابق Terra به Cosmos مهاجرت کرده اند. این ۴۲ از ۱۴۳، بیشتر از هر اکوسیستم دیگری است.

تعداد توسعه دهندگان تمام وقت در هر اکوسیستم از تاریخ راه اندازی. سس: سرمایه الکتریکی

Electric Capital توضیح داد که تعداد توسعه دهندگان Web3 بسیار بیشتر از آنچه در گزارش توضیح داده شده است وجود دارد زیرا برخی از پروژه ها منبع بسته هستند.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا