🚨 اخبار ارز دیجیتال

«هیچ چیزی با دولت همزمان نیست»، نماینده کنگره آمریکا ادعای عملیات Chokepoint 2.0 را دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بایرون دونالدز، نماینده کنگره ایالات متحده، در سخنرانی در NFT.NYC 2023، از ابتکارات اخیر مقررات ارزهای دیجیتال انتقاد کرد.

بایرون دونالدز، نماینده کنگره آمریکا در کنفرانس NFT.NYC 2023 در نیویورک در ۱۲ آوریل از تنظیم کننده های ملی انتقاد کرد. به گفته دونالدز، آژانس‌هایی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و سایرین در تلاش هستند تا «عملیات Chokepoint 2.0» را با محدود کردن دسترسی تجارت ارزهای دیجیتال به خدمات بانکی فعال کنند.

عملیات Chokepoint 2.0 تلاش هماهنگ دولت ایالات متحده برای منصرف کردن بانک ها از همکاری با شرکت های ارزهای دیجیتال تحت پوشش تضمین ایمنی و ثبات را توصیف می کند. مفسران صنعت کریپتو بر این باورند که سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش تلاش‌های دولت برای محدود کردن دسترسی به بخش کریپتو خواهد بود.

این قانونگذار در سخنرانی اصلی خود به سرکوب اخیر دولت ایالات متحده در مورد ارزهای رمزنگاری شده اشاره کرد و گفت: “آنچه که در مدت کوتاه حضورم در کنگره دیدم این است که هیچ چیز با سازمان های دولتی منطبق نیست.” آنها بیش از هر زمان دیگری صحبت می کنند. آنها در حال یافتن راه های مختلف برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود هستند.

علاوه بر تلاش‌ها برای محدود کردن قرار گرفتن سیستم بانکی در معرض ارزهای رمزنگاری شده، دونالدز معتقد است که فدرال رزرو با اجرای اخیر “زمینه‌ی یک CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) را فراهم می‌کند. این اقدامات بخشی از طرح دلار دیجیتال است.

نماینده کنگره ایالات متحده بایرون دونالد و مارک بکمن در NFT.NYC 2023

نماینده کنگره فلوریدا همچنین گفت که دولت ایالات متحده دانش کافی برای تنظیم صحیح صنعت کریپتو ندارد و از طریق آژانس خود “۱۰۰ سال طول کشیده تا قوانین و مقرراتی را ایجاد کند که نیازهای امروزی را برآورده کند. “چارچوب های میراث”. […] این مانند این است که از یک بسکتبالیست کلاس ششم بخواهیم به فینال NBA مراجعه کند.”

دونالدز همچنین گری جنسلر، رئیس SEC را “فردی بسیار متکبر” خواند و ادعا کرد که “او معتقد است که باهوش ترین فرد در هر اتاق است.”

واشنگتن قدیم، که اساساً واشنگتن امروزی است، دوست دارد یک آژانس سوپ الفبا داشته باشد. […] اینها همه بقایای روزهایی است که قبل از ظهور دستگاه های فکس باید فکس ارسال می شد. این زمانی بود که نهاد نظارتی ساخته شد. واشنگتن قدیمی، مانند هر کس دیگری، دوست ندارد از آنچه ساخته است دور شود. ”

به گفته قانونگذاران، کمک به تنظیم‌کننده‌ها برای درک تفاوت‌های ظریف دارایی‌های دیجیتال، بلاک‌چین و رمزارزها به‌طور کلی برای محیط ارزهای دیجیتال بهتر در کشور ضروری است.

به نظر می‌رسد مقامات ایالات متحده تاکتیک‌های اجرایی گذشته را برای اعمال محدودیت‌هایی بر شرکت‌های ارزهای دیجیتال و بانک‌هایی که به آنها خدمات می‌دهند، احیا کرده‌اند. این استراتژی شامل جداسازی سیستم مالی سنتی از بازار ارزهای دیجیتال با تکیه بر «موسسات متعددی است که بانک‌ها را از تجارت با شرکت‌های ارزهای دیجیتال منصرف می‌کنند» و در نتیجه کسب‌وکار ارزهای دیجیتال را خنثی می‌کند. در اوایل فوریه .

گزارش اخیر نشان می دهد که بازوی ایالات متحده صرافی جهانی ارز دیجیتال بایننس با چالش ایجاد شرکای بانکی جدید برای خدمت به عنوان نقاط ورود و خروج فیات برای مشتریان داخلی مواجه است. به دلیل شکست‌های اخیر Silvergate و Signature Bank، Binance.US خدمات بانکی خود را از دست داد و در عوض به بانک‌های واسطه برای ذخیره وجوه خود متکی بود.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگاری

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا