اخبار ارز دیجیتال

فعالیت هک کره شمالی پس از اجرای قانون KYC – گزارش متوقف می شود

به گفته مقامات اطلاعاتی، هیچ یک از ۶۲۰ میلیون دلار ارز رمزنگاری شده سرقت شده توسط هکرهای کره شمالی در سال جاری به کره جنوبی مرتبط نیست.

بر اساس گزارش های جدید منتشر شده توسط سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی (NIS)، هکرهای کره شمالی در سال جاری ۸۰۰ میلیارد وون کره جنوبی (۶۲۰ میلیون دلار) ارز دیجیتال را از پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) سرقت کردند. این آژانس همچنین فاش کرد که به طور متوسط ​​۱.۱۸ میلیون حمله در روز را که توسط سازمان های هکری ملی و بین المللی در ماه نوامبر انجام می شد، مسدود کرد.

با این حال، یک سخنگوی NIS از طریق خبرگزاری محلی کیونگ‌هیانگ شیمبون فاش کرد که تمام ۶۲۰ میلیون دلار سرقت شده توسط هکرهای کره شمالی از طریق سوء استفاده‌های DeFi در خارج از کشور اتفاق افتاده است.

در کره جنوبی، تراکنش‌های دارایی‌های مجازی به معاملات با نام واقعی تغییر یافته و امنیت تقویت شده است، بنابراین هیچ آسیبی وجود ندارد.»

امسال پول زیادی به سوء استفاده های DeFi از دست رفت.منبع: Token Terminal

در سال ۲۰۲۱، کره جنوبی مقررات جدیدی را برای تجارت ارزهای دیجیتال معرفی می کند که مشتریان را ملزم می کند برای واریز یا برداشت وجوه، حساب هایی با نام واقعی در همان بانکی ایجاد کنند که صرافی ارزهای دیجیتال است. باید هویت مشتری را تأیید کنند. علاوه بر این، صرافی قبل از شروع فعالیت باید از کمیسیون خدمات مالی مجوز دریافت کند.

سندیکاهای هکر کره شمالی مانند گروه لازاروس در بسیاری از موارد نقض DeFi در سال جاری، از جمله حمله ۱۰۰ میلیون دلاری Harmony، دست داشته اند. کارشناسان گفتند که چنین حملاتی ابزاری برای تولید ذخایر ارزی در مواجهه با تحریم های تجاری سخت اعمال شده توسط جامعه بین المللی است. NIS همچنین هشدار داد که حملات سایبری کره شمالی در سال آینده تشدید خواهد شد.

“ما باید حملات را به همان اندازه دفاعی دقیق تجزیه و تحلیل کنیم، زیرا یک سازمان هکری تمام اطلاعات حمله را در اختیار دارد و هرگز آنها را فراموش نمی کند. ما باید اطلاعات مربوط به کدهای مخرب را جمع آوری کنیم.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا