اخبار ارز دیجیتال

هکرهای کره شمالی بیش از 100 میلیون دلار از کاربران کیف پول اتمی سرقت کردند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین Elliptic، تخمین زده می شود که 5500 کیف پول ارزهای دیجیتال تحت تأثیر این حمله قرار گرفته اند.

کیف پول اتمی، یک کیف پول غیرمتمرکز غیرمتمرکز، مورد سوء استفاده تماشایی قرار گرفت که منجر به گزارش ضرر کاربران در سبد ارزهای دیجیتال خود شد. این نقض غیرمنتظره جامعه ارزهای دیجیتال را شوکه کرده است، زیرا فرض اصلی کیف پول های اتمی بر این است که کاربران مسئولیت کامل حفظ امنیت دارایی های خود را بر عهده بگیرند.

بر اساس تحلیلی که توسط Elliptic انجام شده، زیان ناشی از سرقت کیف پول اتمی اکنون به بیش از 100 میلیون دلار رسیده است. این عدد هشدار دهنده جدی بودن حملاتی را که تخمین زده می‌شود 5500 کیف پول ارزهای دیجیتال را به خطر انداخته است، نشان می‌دهد.

با وجود گستردگی این حادثه، کیف پول اتمی هنوز توضیحی برای علت اصلی این خسارات عظیم ارائه نکرده است. این موضوع باعث نگرانی کاربران ناراضی شده است که مشتاقانه منتظر شفاف سازی و اطمینان از شرکت هستند. در همین حال، در زمان انتشار این مقاله، آخرین به روز رسانی توییتر این شرکت در تاریخ 7 ژوئن بود.

کاربران ناراضی کیف پول اتمی در توییتر نارضایتی خود را از نحوه رسیدگی این شرکت به این موضوع ابراز کردند. کاربر توییتر ازرا کارلسون، کیف پول اتمی را تگ کرد و نوشت: “چرا AM هفته گذشته به من هشدار نداد که استفاده از AM ایمن نیست، زیرا به خوبی می دانستم که هک شده است؟، چرا صادقانه پاسخ نمی دهید؟” به کیف پولم پول فرستادم اما بعد هک شد. ”

کاربر دیگری، RealDeal Crypto، کیف پول اتمی را به عدم ارائه به روز رسانی در مورد وضعیت متهم کرد و اظهار داشت: “آخرین به روز رسانی 5 روز پیش بود – واقعا؟!؟!”

در 3 ژوئن، کیف پول اتمی در توییتی گزارش های مربوط به نقض کیف پول را تایید کرد، اما تاثیر آن را کم اهمیت جلوه داد و بیان کرد که “کمتر از 1٪” از پایگاه کاربران آن تحت تاثیر قرار گرفته است. با این حال، مبالغ سرسام آور زیان نشان دهنده نقض قابل توجهی است.

موارد مرتبط: هک کیف پول اتمی بیش از 35 میلیون دلار گزارش کارآگاهان زنجیره ای

شرکت تحلیلی بلاک چین Elliptic معتقد است که این سرقت را به گروه بدنام Lazarus مرتبط کرده است که بیش از 2 میلیارد دلار از دارایی های رمزنگاری شده را از طریق سرقت های مختلف سرقت کرده است. به گفته Elliptic، این افشا اولین افشای عمومی یک سرقت بزرگ ارزهای دیجیتال توسط گروه لازاروس از زمان بهره برداری موفقیت آمیز 100 میلیون دلاری در Horizon Bridge در ژوئن 2022 است.

پس از سرقت، Elliptic به اشتراک گذاشت که با آژانس های مجری قانون بین المللی و تبادل و بسیج منابع برای بازیابی دارایی های سرقت شده همکاری می کند. گفته می شود که تلاش آنها تاکنون بیش از یک میلیون دلار از وجوه سرقت شده را مسدود کرده است. با این حال، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین گفت: “در پاسخ به مسدود شدن این سرمایه ها، دزدها شروع به تغییر رفتار خود کردند، به ویژه به صرافی Garantex مستقر در روسیه برای شستن دارایی های دزدیده شده مراجعه کردند.”

این حمله به مجموعه ای از نقض های برجسته می پیوندد، از جمله سوء استفاده اخیر از پروتکل Jinbos که منجر به ضرر 7.5 میلیون دلاری شد، و یک پیشنهاد مخرب که کنترل حاکمیت Tornado Cash را در ماه می به دست گرفت. بر اساس گزارش Chainalysis، تخمین زده می‌شود که هکرهای کریپتو در سال 2022 با 3.8 میلیارد دلار فرار کرده‌اند که بیشتر آن از طریق حملات مرتبط با کره شمالی، به‌ویژه بهره‌برداری از پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز تخمین زده می‌شود.

مجله: آیا پروژه های ارز دیجیتال باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا