اخبار ارز دیجیتال

گزارش: هکرهای کره شمالی ۳ میلیارد دلار رمزارز را در شش سال گذشته سرقت کردند

بر اساس گزارش شرکت امنیت سایبری ایالات متحده Recorded Future، در سال ۲۰۲۲، هکرهای کره شمالی ارزهای رمزنگاری شده را به ارزش ده برابر بیشتر از درآمدهای این کشور از صادرات در سال ۲۰۲۱ سرقت کردند.

به گفته شرکت امنیت سایبری ایالات متحده Recorded Future، هکرهای کره شمالی از سال ۲۰۱۷ تقریباً ۳ میلیارد دلار ارز دیجیتال را سرقت کرده اند که بیش از نیمی از این مقدار تنها در سال گذشته به سرقت رفته است.

Saved Future در گزارش اخیر خود خاطرنشان کرد که مقدار کریپتوهای دزدیده شده برابر با نیمی از کل هزینه های نظامی کره شمالی در سال جاری است:

بازیگران تهدید کره شمالی متهم به سرقت حدود ۱.۷ میلیارد دلار ارز دیجیتال تنها در سال ۲۰۲۲ شده اند که معادل تقریباً ۵ درصد از اقتصاد کره شمالی یا ۴۵ درصد از بودجه نظامی آن است.

علاوه بر این، مقدار به سرقت رفته از کل درآمد سالانه کشور از صادرات با حاشیه قابل توجهی بیشتر است.

در این گزارش آمده است: «این میزان همچنین تقریباً ۱۰ برابر بیشتر از ارزش صادرات ۱۸۲ میلیون دلاری کره شمالی در سال ۲۰۲۱ است.

در همین حال، هکرهای کره شمالی ابتدا کره جنوبی را برای ارز دیجیتال آن هدف قرار دادند و سپس تمرکز خود را به سایر نقاط جهان گسترش دادند:

اپراتورهای سایبری کره شمالی هدف خود را از امور مالی سنتی به این فناوری مالی دیجیتال جدید تغییر دادند، ابتدا بازار ارزهای دیجیتال کره جنوبی را قبل از اینکه به طور قابل توجهی دامنه خود را در سطح جهانی گسترش دهند، هدف قرار دادند.

خاطرنشان شد که حمایت دولت کره شمالی به گسترش قابل توجهی در مقیاس عملیات غیرقانونی منجر شد.

ادامه مطلب


نویسنده: Ciaran Lyons
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا