اخبار ارز دیجیتال

هک کریپتوکارنسی کره شمالی 80 درصد کاهش یافته است، اما وضعیت ممکن است یک شبه تغییر کند: Chainalysis

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

مجرمان کریپتوکارنسی کره شمالی 340.4 میلیون دلار در سال 2023 به سرقت بردند که نسبت به سال قبل از آن 1.7 میلیارد دلار کمتر بود، اما این دلیلی برای راضی بودن نیست.

ارز دیجیتال دزدیده شده توسط هکرهای مرتبط با کره شمالی در مقایسه با سال 2022، 80 درصد کاهش یافته است، اما شرکت های پزشکی قانونی بلاک چین می گویند که این لزوماً نشانه پیشرفت نیست.

تا 14 سپتامبر 2023، هکرهای مرتبط با کره شمالی در مجموع 340.4 میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شده را به سرقت برده بودند، در مقایسه با رکورد 1.65 میلیارد دلاری که در سال 2022 به سرقت رفته بود. از آن زمان این میزان در حال کاهش بوده است.

وجوه ارزهای دیجیتال توسط گروه های تحت حمایت کره شمالی از سال 2016 تا 2023 به سرقت رفته است.منبع: Chainalysis

Chainalysis در گزارشی در 14 سپتامبر گفت: «این واقعیت که ارقام امسال کاهش یافته است لزوماً نشان دهنده بهبود امنیت عمومی یا کاهش فعالیت های مجرمانه نیست. ما نباید فراموش کنیم که سال 2022 به طور فاجعه بار بالایی را تعیین کرده است.

در واقع، ما فقط یک هک بزرگ دیگر تا رسیدن به هدفمان برای رسیدن به یک میلیارد دلار سرمایه سرقت شده تا سال 2023 فاصله داریم.

در 10 روز گذشته، گروه لازاروس کره شمالی با دو هک جداگانه، Stock (40 میلیون دلار) در 4 سپتامبر و CoinEx (55 میلیون دلار) در 12 سپتامبر، مجموعاً 9500 دلار مرتبط شده است که منجر به زیان بیش از 1000 دلار شده است.

Chainalysis خاطرنشان کرد که با دو هک اخیر، حملات مرتبط با کره شمالی حدود 30 درصد از کل وجوه رمزنگاری شده سرقت شده در سال جاری را تشکیل می دهند.

وجوه سرقت شده از گروه های هکر کره شمالی و سایر گروه های هکری از سال 2016 تا 2023. منبع: Chainaracy

کره شمالی به مبادلات و داروخانه های مشکوک متکی است

در همین حال، Chainalysis دریافت که هکرهای کره شمالی در سال‌های اخیر اتکای خود را به برخی صرافی‌های مستقر در روسیه برای شستشوی وجوه غیرقانونی افزایش داده‌اند.

این شرکت گفت کره شمالی از سال 2021 از مبادلات مختلف مستقر در روسیه استفاده کرده است. یکی از بزرگترین پرونده های پولشویی مربوط به 21.9 میلیون دلار وجوه است که از هک پل 100 میلیون دلاری هارمونی در 24 ژوئن 2022 منتقل شده بود.

Tornado Cash و Blender، میکسرهای ارزهای رمزنگاری شده تحریم شده توسط ایالات متحده نیز توسط گروه Lazarus در هک Harmony Bridge و سایر هک های برجسته توسط این گروه استفاده شده است.

مربوط: به شرکت‌های ارز دیجیتال هشدار می‌دهد که FBI 6 کیف پول بیت‌کوین مرتبط با کره شمالی را نشان می‌دهد

سازمان ملل متحد در تلاش است تا تاکتیک‌های جرایم سایبری کره شمالی را در سطح بین‌المللی مهار کند، زیرا اعتقاد بر این است که این کشور از منابع مالی سرقت شده برای حمایت از برنامه موشکی هسته‌ای خود استفاده می‌کند.

در همین حال، این شرکت انتظار دارد افزایش حسابرسی قراردادهای هوشمند زندگی را برای این هکرها سخت‌تر کند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا