🚨 اخبار ارز دیجیتال

هک کریپتوکارنسی کره شمالی ۸۰ درصد کاهش یافته است، اما وضعیت ممکن است یک شبه تغییر کند: Chainalysis

مجرمان کریپتوکارنسی کره شمالی ۳۴۰.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۲۳ به سرقت بردند که نسبت به سال قبل از آن ۱.۷ میلیارد دلار کمتر بود، اما این دلیلی برای راضی بودن نیست.

ارز دیجیتال دزدیده شده توسط هکرهای مرتبط با کره شمالی در مقایسه با سال ۲۰۲۲، ۸۰ درصد کاهش یافته است، اما شرکت های پزشکی قانونی بلاک چین می گویند که این لزوماً نشانه پیشرفت نیست.

تا ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۳، هکرهای مرتبط با کره شمالی در مجموع ۳۴۰.۴ میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شده را به سرقت برده بودند، در مقایسه با رکورد ۱.۶۵ میلیارد دلاری که در سال ۲۰۲۲ به سرقت رفته بود. از آن زمان این میزان در حال کاهش بوده است.

وجوه ارزهای دیجیتال توسط گروه های تحت حمایت کره شمالی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۳ به سرقت رفته است.منبع: Chainalysis

Chainalysis در گزارشی در ۱۴ سپتامبر گفت: «این واقعیت که ارقام امسال کاهش یافته است لزوماً نشان دهنده بهبود امنیت عمومی یا کاهش فعالیت های مجرمانه نیست. ما نباید فراموش کنیم که سال ۲۰۲۲ به طور فاجعه بار بالایی را تعیین کرده است.

در واقع، ما فقط یک هک بزرگ دیگر تا رسیدن به هدفمان برای رسیدن به یک میلیارد دلار سرمایه سرقت شده تا سال ۲۰۲۳ فاصله داریم.

در ۱۰ روز گذشته، گروه لازاروس کره شمالی با دو هک جداگانه، Stock (40 میلیون دلار) در ۴ سپتامبر و CoinEx (55 میلیون دلار) در ۱۲ سپتامبر، مجموعاً ۹۵۰۰ دلار مرتبط شده است که منجر به زیان بیش از ۱۰۰۰ دلار شده است.

Chainalysis خاطرنشان کرد که با دو هک اخیر، حملات مرتبط با کره شمالی حدود ۳۰ درصد از کل وجوه رمزنگاری شده سرقت شده در سال جاری را تشکیل می دهند.

وجوه سرقت شده از گروه های هکر کره شمالی و سایر گروه های هکری از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۳. منبع: Chainaracy

کره شمالی به مبادلات و داروخانه های مشکوک متکی است

در همین حال، Chainalysis دریافت که هکرهای کره شمالی در سال‌های اخیر اتکای خود را به برخی صرافی‌های مستقر در روسیه برای شستشوی وجوه غیرقانونی افزایش داده‌اند.

این شرکت گفت کره شمالی از سال ۲۰۲۱ از مبادلات مختلف مستقر در روسیه استفاده کرده است. یکی از بزرگترین پرونده های پولشویی مربوط به ۲۱.۹ میلیون دلار وجوه است که از هک پل ۱۰۰ میلیون دلاری هارمونی در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ منتقل شده بود.

Tornado Cash و Blender، میکسرهای ارزهای رمزنگاری شده تحریم شده توسط ایالات متحده نیز توسط گروه Lazarus در هک Harmony Bridge و سایر هک های برجسته توسط این گروه استفاده شده است.

مربوط: به شرکت‌های ارز دیجیتال هشدار می‌دهد که FBI 6 کیف پول بیت‌کوین مرتبط با کره شمالی را نشان می‌دهد

سازمان ملل متحد در تلاش است تا تاکتیک‌های جرایم سایبری کره شمالی را در سطح بین‌المللی مهار کند، زیرا اعتقاد بر این است که این کشور از منابع مالی سرقت شده برای حمایت از برنامه موشکی هسته‌ای خود استفاده می‌کند.

در همین حال، این شرکت انتظار دارد افزایش حسابرسی قراردادهای هوشمند زندگی را برای این هکرها سخت‌تر کند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا