اخبار ارز دیجیتال

گزارش سازمان ملل: کره شمالی در سال ۲۰۲۲ بیش از هر سال دیگری رمزارز سرقت کرد

بر اساس گزارشی که به سازمان ملل ارسال شده است، حملات سایبری کره شمالی به حدی پیچیده شده است که ارزهای رمزنگاری شده بیشتری نسبت به گذشته جمع آوری می شود.

گزارش طبقه بندی شده سازمان ملل نشان می دهد که هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۲ بیش از هر سال گذشته دارایی های رمزنگاری شده را سرقت کرده اند.

گزارش سازمان ملل که توسط رویترز مشاهده شده است، هفته گذشته به کمیته ۱۵ عضوی تحریم کره شمالی ارائه شده است.

یک هکر مرتبط با کره شمالی مسئول ۶۳۰ تا بیش از یک میلیارد دلار دارایی های رمزنگاری سرقت شده در سال گذشته بوده است و شبکه های شرکت های هوافضا و دفاعی خارجی را هدف قرار داده است.

گزارش سازمان ملل همچنین اشاره می‌کند که حملات سایبری پیچیده‌تر از گذشته شده‌اند و ردیابی وجوه دزدیده شده را دشوارتر از همیشه می‌کنند.

“[North Korea] بر اساس گزارش Independent Sanctions Monitor در گزارشی به کمیته شورای امنیت سازمان ملل، دسترسی به شبکه های دیجیتالی درگیر در تامین مالی سایبری و سرقت اطلاعات بالقوه ارزشمند از جمله برنامه های تسلیحاتی با استفاده از فناوری سایبری به طور فزاینده ای رایج شده است.

هفته گذشته، گزارش ۱ فوریه از شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis به نتیجه مشابهی رسید که هکرهای کره شمالی را به سرقت حداقل ۱.۷ میلیارد دلار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ مرتبط می کند. این بهترین است.

هکرهای کره شمالی بیش از هر زمان دیگری ارزهای رمزنگاری شده را سرقت می کنند.تجزیه و تحلیل زنجیره منبع

این شرکت سندیکای جرایم سایبری را “بیشترین هکر ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر” نامید.

Chainalysis گفت: «از نظر شرایط، با مجموع صادرات کره شمالی به ارزش ۱۴۲ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰، اغراق نیست اگر بگوییم هک ارزهای دیجیتال بخش مهمی از اقتصاد این کشور است.

بر اساس گزارش Chainalysis، حداقل ۱.۱ میلیارد دلار غارت سرقت شده از هک پروتکل های DeFi به سرقت رفته است، و کره شمالی را به یکی از محرک های روند هک DeFi تبدیل می کند که در سال ۲۰۲۲ تشدید می شود.

Chainalysis فاش کرده است که هکرهای کره شمالی تمایل دارند مقادیر زیادی از وجوه سرقت شده را به میکسرها ارسال کنند. تجزیه و تحلیل زنجیره منبع

جدا از پروتکل DeFi، این شرکت همچنین دریافت که هکرهای مرتبط با کره شمالی تمایل دارند مقادیر زیادی پول به میکسرها ارسال کنند.

Chainalysis گفت: “در واقع، وجوه حاصل از هک های انجام شده توسط هکرهای مرتبط با کره شمالی با نرخ بسیار بالاتری نسبت به وجوه سرقت شده توسط افراد و گروه های دیگر به میکسرها منتقل می شود.”

مربوط: فعالیت هک کره شمالی پس از اجرای KYC توسط تنظیم کننده متوقف می شود: گزارش

کره شمالی مکرراً اتهامات خود را در زمینه حملات سایبری رد کرده است، اما گزارش جدید سازمان ملل نشان می دهد که اداره اطلاعات اصلی کره شمالی، اداره کل شناسایی، کیمسکی، لازاروس را به طور خاص مقصر این حملات سایبری می داند. این سازمان ادعا می کند از چندین گروه مانند گروه، اندریل.

در گزارش سازمان ملل آمده است: «این بازیگران به هدف قرار دادن قربانیان، کسب درآمد و درخواست اطلاعات ارزشمند برای کره شمالی، از جمله برنامه‌های تسلیحاتی ادامه می‌دهند».

گزارش کامل که هفته گذشته به کمیته ۱۵ عضوی شورای تحریم کره شمالی ارائه شد، ظاهراً قرار است اواخر ماه جاری یا اوایل ماه مارس منتشر شود.

نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا