🚨 اخبار ارز دیجیتال

داده ها نشان می دهد که گروه لازاروس کره شمالی بیش از ۴۰ میلیون دلار بیت کوین انباشته کرده است

گروه هکر کره شمالی حداقل ۴۷ میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شده از جمله استیبل کوین های مختلف از جمله بیت کوین، اتر، بایننس کوین و بایننس USD را در اختیار دارد.

داده‌های جدید نشان می‌دهد که گروه هکری کره شمالی، گروه لازاروس، ۴۷ میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شده در اختیار دارد که بیشتر آن بیت‌کوین (BTC) است.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط Dune Analytics توسط شرکت مادر ۲۱Shares 21.co، کیف پول های مرتبط با Lazarus Group در حال حاضر دارای ۴۲.۵ میلیون دلار بیت کوین، ۱.۹ میلیون دلار در اتر (ETH) و ۱.۱ میلیون دلار در اتر (ETH) هستند. ارزش تقریباً ۴۷ میلیون دلار است. دارایی های دیجیتال در آنجا ذخیره می شوند، از جمله: بایننس کوین (BNB) و ۶۴۰۰۰۰ دلار اضافی استیبل کوین (عمدتا BUSD).

با این حال، به نظر می‌رسد که مقدار ارز دیجیتال نگهداری شده از ۸۶ میلیون دلاری که گروه در ۶ سپتامبر در اختیار داشت، کاهش یافته است، چند روز پس از هک Stake.com که لازاروس را درگیر کرده بود.

این روزنامه خاطرنشان کرد که داشبورد Dune 295 کیف پول شناسایی شده توسط دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) و اداره کنترل دارایی های خارجی (OFAC) را به عنوان متعلق به گروه هک ردیابی می کند.

دارایی های رمزنگاری شده گروه لازاروس. سس: تجزیه و تحلیل تپه های شنی

با کمال تعجب، این گروه سکه‌های حفظ حریم خصوصی مانند Monero (XMR)، Dash یا Zcash (ZEC) را که احتمالاً ردیابی آنها بسیار سخت‌تر است، در اختیار ندارند.

در همین حال، کیف پول رمزنگاری لازاروس همچنان فعال است و آخرین تراکنش در ۲۰ سپتامبر ثبت شده است.

۲۱.co همچنین اشاره کرد که دارایی های گروه می تواند بسیار بیشتر از آنچه گزارش شده باشد. این شرکت گفت: «لازم به ذکر است که این یک تخمین کران پایین‌تر از دارایی‌های ارز دیجیتال Lazarus Group بر اساس اطلاعات در دسترس عموم است.

مربوط: ۳ قدمی که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال می توانند برای جلوگیری از هک شدن توسط گروه لازاروس انجام دهند

در ۱۳ سپتامبر، کوین تلگراف گزارش داد که گروه لازاروس حمله ای را علیه صرافی ارزهای دیجیتال کوین اکس انجام داد که منجر به ضرر حداقل ۵۵ میلیون دلاری شد.

FBI همچنین لازاروس را به دلیل هک Alphapo، CoinsPaid و Atomic Wallet سرنگون کرده است که مجموعاً کل سرقت این گروه را در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار می رساند.

با این حال، Chainalysis گزارش داد که سرقت کریپتو توسط هکرهای مرتبط با کره شمالی از سال ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی ۸۰ درصد کاهش یافته است. تا اواسط سپتامبر، مجموع سرقت ارزهای دیجیتال توسط گروه‌های مرتبط با کره شمالی ۳۴۰.۴ میلیون دلار بود که از رکورد ۱.۶۵ میلیارد دلار کمتر بود. دارایی های دیجیتال در سال ۲۰۲۲ به سرقت می رود.

اواخر هفته گذشته، مقامات فدرال ایالات متحده در مورد “خطر قابل توجه” حمله احتمالی به بخش پزشکی و بهداشت عمومی ایالات متحده توسط گروه لازاروس هشدار دادند.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن: داستان یک هکر جاده ابریشم

نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا