اخبار ارز دیجیتال

کره شمالی و مجرمان از خدمات DeFi برای پولشویی استفاده می کنند – وزارت خزانه داری ایالات متحده


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

علیرغم هشدارها در مورد DeFi، وزارت خزانه داری خاطرنشان می کند که “بیشتر پولشویی، تامین مالی تروریسم، و تامین مالی اشاعه” با استفاده از ارزهای فیات یا خارج از اکوسیستم کریپتو انجام می شود.

گزارش جدید وزارت خزانه داری ایالات متحده با تجزیه و تحلیل مالی غیرمتمرکز به این نتیجه رسیده است که مهاجمان کره شمالی و سایر کلاهبرداران می توانند از آسیب پذیری ها برای تسهیل پولشویی سوء استفاده کنند.

در گزارش “ارزیابی ریسک مالی غیرقانونی مالی غیرمتمرکز” که در 6 آوریل منتشر شد، وزارت خزانه داری ایالات متحده تعدادی از گروه های دخیل در فعالیت های غیرقانونی از کره شمالی را شناسایی کرد که برخی از پلتفرم های DeFi شناسایی شده بودند. گفت که از عدم انطباق با آن سود برده است. مبارزه با پولشویی (AML) و اقدامات متقابل. مقررات تامین مالی تروریسم (CFT) بر اساس این گزارش، کنترل‌های ضعیف AML/CFT و سایر کاستی‌های سرویس‌های DeFi «سرقت وجوه را ممکن می‌سازد».

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی گفت: “بازیگران غیرقانونی، از جمله مجرمان، کلاهبرداران و بازیگران سایبری کره شمالی، از خدمات DeFi در جریان پولشویی غیرقانونی استفاده می کنند.” “این خطرات باید به منظور تحقق بخشیدن به مزایای بالقوه مرتبط با خدمات DeFi رسیدگی شود.”

این گزارش خاطرنشان می‌کند که برخی از پروژه‌ها “به شدت فقدان کنترل‌های AML/CFT را به عنوان یکی از اهداف اصلی تمرکززدایی عنوان می‌کنند” و به بازیگران اجازه می‌دهد تا از تحریم‌های ایالات متحده و سازمان ملل دور بزنند. انجام شود. با این حال، وزارت خزانه‌داری مجدداً تأکید کرد که «بیشتر پولشویی، تأمین مالی تروریسم و ​​تأمین مالی اشاعه» با استفاده از ارزهای فیات یا دروغ‌های خارج از اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال صورت می‌گیرد.

مقامات افزایش نظارت نظارتی بر AML/CFT را برای پلتفرم های ارائه دهنده خدمات DeFi، راهنمایی پلتفرم های DeFi در مورد AML/CFT و رسیدگی به شکاف های نظارتی توصیه کردند.

«سرویس‌های فعلی DeFi اغلب کنترل‌های AML/CFT یا فرآیندهای دیگر را برای شناسایی مشتریان پیاده‌سازی نمی‌کنند و از رشته‌های طولانی نویسه‌های الفبایی به جای نام یا سایر اطلاعات قابل شناسایی شخصی استفاده می‌کنند. و طبقه‌بندی درآمد را می‌توان به صورت آنی و با نام مستعار انجام داد.»

مربوط: Crypto Winter، DeFi برای بلوغ و رشد نیاز به تعمیرات اساسی دارد

این ارزیابی بر اساس دستور اجرایی در مورد دارایی های دیجیتال که توسط رئیس جمهور جو بایدن در مارس 2022 امضا شد، انجام شد. از زمان اجرای EO، بسیاری از سازمان‌های دولتی ایالات متحده بررسی تأثیر بالقوه جنبه‌های فضای دارایی دیجیتال بر سیستم مالی این کشور را آغاز کرده‌اند. و زیرساخت های پرداخت موجود در سپتامبر 2022، وزارت دارایی گزارشی را منتشر کرد که حاوی ریسک‌های مالی غیرقانونی از دارایی‌های کریپتو بود.

مجله: DeFi مزرعه Ponzi را برای “بازده واقعی” رها کردنویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا