اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاران غیرنهنگ بیت کوین رکورد جدیدی در انباشت بیت کوین شکستند

آدرس‌های بیت‌کوین که حداکثر ۱۰ بیت‌کوین را در خود جای داده‌اند، پس از فروپاشی FTX، مقادیر رکوردی بیت‌کوین را جمع‌آوری می‌کنند.

به نظر می رسد برخی از سرمایه گذاران غیر نهنگ بیت کوین (BTC) با بازار نزولی ارزهای دیجیتال و ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) در مورد سقوط FTX مشکلی نداشته اند.

بر اساس این گزارش، سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی به طور فزاینده‌ای نسبت به بیت‌کوین تمایل دارند و با وجود بحران جاری بازار، شروع به انباشت بیت‌کوین بیشتری کرده‌اند. رهایی توسط پلتفرم هوشمند بلاک چین Glassnode در 27 نوامبر.

طبق داده‌ها، حداقل دو نوع از سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی بیت‌کوین وجود دارد که پس از سقوط FTX، مقادیر رکوردی BTC را جمع‌آوری می‌کنند.

نوع اول سرمایه گذار که به عنوان میگو طبقه بندی می شود، نهاد یا سرمایه گذار دارای کمتر از 1 بیت کوین (16500 دلار) را تعریف می کند، در حالی که نوع دوم، Crab، تا 10 BTC (165000 دلار) را در اختیار دارد. دسته آدرس هایی که باید استفاده شوند.

طبق گزارش‌ها، سرمایه‌گذاران «میگو» پس از سقوط FTX در اوایل نوامبر، 96200 بیت کوین (1.6 میلیارد دلار) به پرتفوی خود اضافه کردند که «بالاترین رشد موجودی در تاریخ» است. طبق گفته گلس‌نود، این نوع سرمایه‌گذار در مجموع 1.21 میلیون بیت کوین (20 میلیارد دلار) دارد که 6.3 درصد از 19.2 میلیون سکه در گردش فعلی را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، خرچنگ‌ها در 30 روز گذشته حدود 191600 بیت کوین (3.1 میلیارد دلار) خریداری کرده‌اند که به گفته تحلیل‌گران، این یک «بالاترین قیمت تاریخ» است. بر اساس داده‌ها، نقطه عطف جدید رکورد انباشت بیت کوین را که کانی در جولای 2022 ثبت کرده بود، شکست، زمانی که به 126000 بیت کوین (2 میلیارد دلار) در خرید ماهانه رسید.

تغییر موقعیت خالص بیت کوین برای آدرس هایی که حداکثر 10 بیت کوین دارند.منبع: Glassnode

خرچنگ ها و میگوها در حال جمع آوری مقادیر بی سابقه بیت کوین هستند در حالی که سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین به فروش بیت کوین ادامه می دهند. بر اساس گزارش گلس‌نود، نهنگ‌های بیت‌کوین در ماه گذشته حدود 6500 بیت کوین (107 میلیون دلار) را در صرافی‌ها منتشر کردند، که تنها کسری از کل دارایی‌های آنها 6.3 میلیون بیت‌کوین (104 میلیارد دلار) است. این فقط یک بخش است.

با توجه به رویدادهای اخیر صنعت، رفتار میگو و خرچنگ جالب به نظر می رسد، زیرا صرافی ارزهای دیجیتال Sam Bankman-Fried موضوع یک رسوایی بزرگ صنعتی شامل کلاهبرداری و اختلاس وجوه ادعایی است. من اینجا هستم.

در همین حال، برخی از سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین علیرغم بحران فعلی، زمانی که دولت السالوادور شروع به خرید بیت کوین به صورت روزانه از 17 نوامبر کرد، همچنان نسبت به بیت کوین خوش بین هستند. برخی استدلال می کنند که ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر گفته است که مطمئن است بیت کوین علیرغم مشکلات فعلی صنعت، «به خوبی عمل خواهد کرد»، اما او گفت ممکن است «زمستان رمزنگاری طولانی» وجود داشته باشد.

مربوط: با مدیریت خود سرمایه گذاران بیت کوین، جریان خروجی صرافی به اوج تاریخی خود می رسد

پس از سقوط FTX، بیت کوین به سرعت حدود 6000 دلار از ارزش خود را از دست داد و در اواسط نوامبر از حدود 21000 دلار به 16000 دلار سقوط کرد. این ارز دیجیتال در چند هفته گذشته اندکی بهبود یافته است و دیگر بالاتر از 17000 دلار نیست.

بر اساس داده‌های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین ۱۶۵۰۰ دلار یا حدود ۱.۷ درصد در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است.نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا