اخبار ارز دیجیتال

Nomad راهنمای راه اندازی مجدد پل را پس از اصلاح آسیب پذیری قرارداد منتشر می کند

پروتکل Nomad به کاربران این امکان را می دهد تا به madAssets پل بزنند و به سهمی متناسب از وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند.

Nomad Token Bridge پس از رفع آسیب پذیری قراردادی که منجر به 190 میلیون دلار اکسپلویت در ماه آگوست شد، راهنمای بازگشایی را منتشر کرد. طبق یک پست وبلاگ در 7 دسامبر، پروتکل Nomad به کاربران این امکان را می دهد تا به madAssets پل بزنند و به سهمی متناسب از وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند.

این شرکت توضیح می‌دهد که طراحی مجدد پل توکن نیز توسط تیم Nomad انجام شده است، و بدون این طراحی مجدد، «اولین افرادی که madAssets را بریج می‌کنند باید با توکن‌های قانونی رو به رو شوند تا زمانی که اعتبار قانونی آنها تمام شود. توکن‌ها.” من آن را دریافت خواهم کرد. ژتون‌هایی برایم باقی مانده است.

برای دور زدن این رویکرد اول، تیم یک تغییر پروتکل را اجرا کرد تا به کاربران اجازه دهد تا پل برگشتی داشته باشند و به سهمی متناسب از وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند و اطمینان حاصل شود که توکن‌هایی که از پل برگشتی به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند، توکن‌های اصلی هستند. ما تأیید کرده‌ایم که این توکن مکانیزمی را برای کاربران آسیب‌دیده فراهم می‌کند تا در آینده به وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند. این شرکت گفت:

با توجه به دامنه این تغییرات، حسابرسی کامل قرارداد هوشمند و بازنگری مجدد اضافی اصلاحات توسط حسابرس انجام شده است.

در پست وبلاگ آمده است، کاربرانی که تلاش می‌کنند به وجوه بازیابی شده دسترسی داشته باشند، باید فرآیندهای راستی‌آزمایی با مشتری خود (KYC) و ضد پولشویی (AML) را تکمیل کنند و آدرس کیف پول خود را به حساب Coinlist خود پیوند دهند.

مربوط: نیمی از اکسپلویت های DeFi هک های متقاطع هستند

پس از انجام موفقیت‌آمیز اولین مرحله، کاربران می‌توانند madAssets خود را به اتریوم برگردانند و یک توکن غیرقابل تعویض منحصر به فرد (NFT) دریافت کنند که نوع و مقدار دارایی‌هایی را که می‌توانند برگردانند را توصیف می‌کند. NFT به بخشی از دارایی های پل برابر با درصد بازیابی شده دسترسی می دهد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، بازیگران مخرب در ماه آگوست یک حفره امنیتی در قراردادهای هوشمند Nomad کشف کردند که به آنها اجازه می داد از طریق تراکنش های مشکوک وجوه خود را برداشت کنند. تجزیه و تحلیل Coinbase سپس نشان داد که صدها کپی‌کننده با کپی کردن همان کد، اما با آدرس‌های گیرنده، مقادیر توکن و توکن‌های هدف تغییر یافته به هکرها پیوسته‌اند.

Nomad یک پل توکن است که امکان انتقال توکن ها را بین زنجیره های Avalanche، Ethereum، Evmos، Milkomeda C1 و Moonbeam فراهم می کند. تا ماه اوت، تنها 20 درصد از وجوه دزدیده شده، یا حدود 37 میلیون دلار، کشف شده بود. وب سایت رسمی این شرکت همچنان از کلاه سفیدها می خواهد که توکن ها را برگردانند.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا