اخبار ارز دیجیتال

نوکیا از Metaverse برای اتصال کارخانه های آبجوسازی از راه دور و آموزش تکنسین های هواپیما استفاده می کند

نوکیا که زمانی به عنوان سازنده تلفن های همراه مقاوم شناخته می شد، در حال کار برای توسعه کیف های استفاده صنعتی برای Metaverse بوده است.

شرکت زیرساخت‌های ارتباطی نوکیا، از کارخانه‌های آبجوسازی در آن سوی دنیا گرفته تا تکنسین‌های هواپیما در فرودگاه‌های دورافتاده، راه‌هایی را برای استفاده از Metaverse برای کمک به کارگران در مکان‌های دوردست بررسی کرده است.

نوکیا، که توسط بسیاری به عنوان تولید کننده دستگاه های تلفن همراه مصرف کننده به یاد می آورند، از آن زمان تمرکز خود را به سمت توسعه فناوری ها و دستگاه هایی که “در خدمت اینترنت هستند” تغییر داده است.

رابرت جویس، مدیر ارشد فناوری نوکیا اقیانوسیه، به کوین تلگراف گفت که برخی از این برنامه ها شامل توزیع متاورس است.

نوکیا سال گذشته دو آزمایشگاه راه‌اندازی کرد تا متاورس و فناوری‌های زیربنای آن را کشف کند.

جویس گفت، سال گذشته، نوکیا شروع به همکاری با یک دانشگاه استرالیایی برای ارائه ریزآبجوسازی های متصل به ۵G با استفاده از Metaverse کرد.

با استفاده از واقعیت افزوده، محققان مؤسسه فناوری آبجو در دانشگاه فناوری سیدنی با محققانی از تأسیسات دوقلو در دانشگاه دورتموند در آلمان کار می کنند.

دانشگاه فناوری سیدنی “Industry 4.0 No-Brewery” منبع: UTS

آنها در واقع در حال آزمایش با دم کردن آبجو، تغییر فرآیندها، دما، زمان، مقادیر و دستور العمل ها هستند. […] و آنها کل فرآیند دم کردن را به دوقلو دیجیتال باز می گردانند.

سپس آنها می توانند دم کردن را در دوقلو دیجیتال شبیه سازی کنند، بنابراین می توانند آبجو را در فضای دیجیتال به پایان برسانند.

در همین حال، جویس در استرالیای جنوبی گفت که ممکن است نوکیا از متاورس برای کمک به تکنسین های هواپیمای سسنا در فرودگاه های دوردست استفاده کند.

«ما با شرکتی کار کردیم که یک هواپیمای سسنا مجازی دارد […] جویس می گوید یک سسنا جلوی من است و صداهایی را می شنوم که به من می گویند چگونه فرمان را عوض کنم و چگونه قطعات موتور را تعویض کنم.

ما یک مایکروسافت هولولنز متصل به ۵G داشتیم، بنابراین در این مورد توانستیم از واقعیت افزوده برای آموزش مردم در مورد نحوه سرویس دهی سسنا استفاده کنیم.

عکس: هواپیمای سسنا در حال سرویس مجازی. منبع: رابرت جویس در لینکدین

در اوایل این ماه، نیشانت باترا، مدیر ارشد استراتژی و فناوری جهانی نوکیا، به مجمع جهانی اقتصاد (WEF) گفت که متاورس بیشترین تأثیر مستقیم را بر صنعت خواهد داشت، نه بازار مصرف.

بندرها شروع به ردیابی هر کانتینر در اسکله خود با دوقلوهای دیجیتال خود کرده‌اند، مهم نیست که چقدر در انبوهی دفن شده‌اند. قطعات.

جویس با این بیانیه موافقت کرد و اضافه کرد که باور ندارد “متاور مصرف کننده” تا سال ۲۰۳۰ شروع به کار کند.

وی گفت: تا سال آینده، پنج برابر بیشتر از متاورس صنعتی مصرفی یا بنگاهی، درآمدی در «متاورس صنعتی» هزینه خواهد شد.

این فناوری هنوز وجود ندارد.

«داشتن Quest 2 روی سرتان برای چند ساعت بهترین تجربه نیست، تا زمانی که به یک ابزار پوشیدنی واقعیت افزوده راحت برسید. [and] تولید انبوه. ”

سه تا پنج سال تأخیر وجود دارد تا خدمات واقعیت مجازی مصرف‌کننده و واقعیت افزوده به طور انبوه مورد استفاده قرار گیرند.»

مربوط: مروری بر متاورس در سال ۲۰۲۲

جویس در پاسخ به این سوال که بلاک چین چگونه در متاوران آینده نقش خواهد داشت، خوشبین بود که فناوری در پرداخت ها و انتقال دارایی ها کلیدی خواهد بود.

جویس می‌گوید: «بدیهی است که اگر می‌خواهید یکپارچگی در متاورس را داشته باشید، بلاک چین نقشی را ایفا می‌کند.

“اگر می خواهید خانه ای در کنار خانه اسنوپ داگ بخرید و می خواهید بلند کردن، جابجایی یا کپی کردن آن غیرممکن باشد، بلاک چین می تواند از نظر حفظ هویت شما در فضای دیجیتال بسیار مفید باشد.”

با این حال، جویس گفت که معتقد نیست بلاک چین برای هر برنامه ای مورد نیاز باشد.

اگرچه این یک فناوری اساسی اساسی برای Metaverse نیست، ما از داشتن آن خوشحالیم. […] و در Metaverse استفاده خواهد شد.”نویسنده: Felix Ng

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا