اخبار ارز دیجیتال

نیشاد سینگ از طریق Alameda درباره سرمایه گذاری های “بیش از حد” سام بنکمن فرید شهادت می دهد.

یکی از مدیران سابق مهندسی FTX گزارش داده است که SBF “به طور یکجانبه وجوه Alameda را پرداخت خواهد کرد” و او “در نهایت” به جای کارولین الیسون، مسئول شرکت خواهد بود.

نیشاد سینگ، مدیر سابق مهندسی FTX در دادگاهی در نیویورک گفت که مدیر عامل سابق سام “SBF” بانکمن فرید عادت داشت که خریدهای خود را از طریق Alameda Research انجام دهد.

طبق گزارش دادگاه جنایی SBF در ۱۶ اکتبر، آقای. گفت بانکمن فرید “در نهایت” مسئولیت شرکت را بر عهده گرفت در حالی که کارولین الیسون و سم ترابوکو آلامدا را رهبری می کردند. گزارش شده است که مدیر فنی سابق شهادت داده است که “SBF از سرمایه های Alameda به صورت یکجانبه استفاده می کند” و علیرغم نقش جداگانه ای که در FTX داشت، آقای الیسون را تهدید به اخراج کرد.

من در مورد خرج کردن یاد گرفتم. [at Alameda] طبق گزارش، پس از این واقعیت،” سینگ گفت. ما از افراط و زرق و برق شکایت کردیم، چیزی که شرکت را برای آن تأسیس نکردیم. [SBF would] من نفهمیدم، گفت با آدم های بیرون ارتباط دارد. فکر می‌کردم ۲۰ میلیون دلار کلاهبرداری شده‌ایم، اما او گفت که دارم شک می‌کنم. ”

آقای سینگ افزود:

“سام شخصیت ترسناکی است. من شروع به بی اعتمادی به او کردم.”

گزارش شده است که مدیر مهندسی سابق به سرمایه گذاری در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic و شرکت سرمایه گذاری K5 Global اشاره کرده است که با افراد مشهور از جمله هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده و افراد مشهور هالیوود ارتباط دارد. سینگ گفت SBF او و مدیر ارشد فناوری سابق گری وانگ را با سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مایکل کیوز و برایان باوم، مالکان K5 Global پیش خواهد برد. گفته می شود که او به او دستور داده است که این کار را انجام دهد.

سینگ گفته است: «من درخواست کردم که این تراکنش با وجوه سام انجام شود تا وجوه FTX.

شهادت سینگ در نهمین روز محاکمه جنایی بانکمن فرید، که در ۳ اکتبر در نیویورک آغاز شد، ارائه شد. هیئت منصفه قبلاً از کارولین الیسون و گری وانگ شنیده اند. آقای الیسون، آقای وانگ، آقای سینگ، و رایان سلامه، مدیرعامل سابق بازارهای دیجیتال FTX، به اتهامات کلاهبرداری مربوط به Alameda که از وجوه FTX برای سرمایه گذاری بدون رضایت کاربران استفاده می کرد، اقرار کردند. سلامه قرار نیست در دادگاه شهادت دهد و مشخص نیست که آیا تیم دفاعی او قصد دارد SBF در جایگاه حضور داشته باشد یا خیر.

قبل از سینگ، دادستان ها، کاربر FTX، طارک مراد را در ۱۶ اکتبر احضار کردند تا درباره نحوه برنامه ریزی صرافی ارزهای دیجیتال برای استفاده از سپرده های او و اتهامات او علیه بانکمن آزاد صحبت کنند. بنا بر گزارش ها، مراد در نوامبر ۲۰۲۲ شهادت داد که به توئیت SBF معتقد است که “دارایی ها ایمن هستند” در میان گزارش های مربوط به مشکلات برداشت در FTX.

مربوط: وکلا می گویند سام بنکمن فرید به آدرال بیشتری نیاز دارد تا به او کمک کند در طول محاکمه تمرکز کند.

انتظار می رود محاکمه جنایی بانکمن فرید تا نوامبر ادامه داشته باشد و پس از آن احتمالاً در مارس ۲۰۲۴ در دادگاه دیگری برای مواجهه با اتهامات مشابه حاضر خواهد شد. مدیر عامل سابق FTX در هر ۱۲ اتهام خود بیگناه است.

در دادگاه های قبلی، آقای الیسون، آقای وانگ و آقای سینگ همگی به ارتکاب جنایت با آقای بانکمن آزاد اعتراف کرده اند. آقای الیسون شهادت داد که اسناد جعلی ارائه کرده و اظهارات گمراه کننده ای در مورد Alameda با استفاده از وجوه FTX ارائه کرده است، و آقای وانگ گفت که این نماینده “به Alameda اجازه برداشت بدون محدودیت وجوه را داده است.” Ta.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا