اخبار ارز دیجیتال

سیاست ملی بلاکچین نیجریه تأیید دولت را دریافت می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شورای اجرایی فدرال نیجریه یک سیاست ملی در مورد بلاک چین را تصویب کرده است تا به کشور کمک کند تا چارچوبی نظارتی برای کنترل پذیرش این فناوری ایجاد کند.

نیجریه که به عنوان یکی از کنجکاوترین کشورهای جهان در مورد ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین (BTC) شناخته می شود، سیاست ملی بلاک چین خود را در جلسه 3 مه 2023 تأیید کرده است. ابراهیم (پانتامی)، وزیر محترم ارتباطات و اقتصاد دیجیتال.

وزارت ارتباطات و اقتصاد دیجیتال فدرال (FMCDE) اعلامیهبه گزارش PricewaterhouseCoopers (PwC) استناد کرد. این گزارش نشان داد که پذیرش گسترده فناوری بلاک چین در صنایع مختلف می‌تواند 1.76 تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2030 کمک کند که معادل 1.4 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی است.

سیاست ملی بلاکچین نیجریه توسط FMCDE از طریق مشاوره با سهامداران بخش دولتی و خصوصی توسعه داده شد. این سیاست از طرف دولت فدرال نیجریه، در راستای ستون 7 سیاست و استراتژی اقتصاد دیجیتال ملی (NDEPS)، که بر جامعه دیجیتال و فناوری های نوظهور تمرکز دارد، تهیه شده است.

بوهاری رئیس جمهور نیجریه و عضو شورای اقتصاد دیجیتال. منبع: Benjamindada.com

پیش نویس استراتژی پذیرش بلاک چین که در اکتبر 2020 منتشر شد، بیان می کند که فناوری بلاک چین و دفتر کل توزیع شده (DLT) “توسعه اقتصاد دیجیتال نیجریه را افزایش می دهد.”

هدف این سیاست ایجاد یک اقتصاد مبتنی بر بلاک چین است که تراکنش های امن، به اشتراک گذاری داده ها و تبادل ارزش بین افراد، مشاغل و دولت ها را تسهیل می کند. این امر نوآوری، اعتماد، رشد و شکوفایی را برای همه ذینفعان تقویت می کند. انتظار می رود اجرای سیاست ملی بلاک چین تأثیر مثبتی بر بخش عمومی و خصوصی در نیجریه داشته باشد.

سازمان ملی توسعه فناوری اطلاعات (NITDA)، تحت نظارت FMCDE، مسئول هماهنگی ابتکارات سیاستی است. علاوه بر این، یک کمیته راهبری چند بخشی برای نظارت بر اجرای سیاست ایجاد شد.

هیئت اجرایی فدرال به نهادهای نظارتی مرتبط مانند NITDA، بانک مرکزی نیجریه (CBN)، کمیسیون ملی دانشگاه‌ها (NUC)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون ارتباطات نیجریه (NCC) بخش‌های مختلف اقتصاد را می‌دهد. ایجاد یک چارچوب قانونی برای پیاده سازی فناوری بلاک چین در

موارد مرتبط: توکن‌ها، نه رمزارزها: SEC نیجریه قانون جدید دارایی‌های دیجیتال را آماده می‌کند

استراتژی‌های پذیرش بلاک چین شامل ایجاد کنسرسیوم بلاک چین در نیجریه، تقویت چارچوب قانونی و قانونی، ترویج هویت دیجیتال، ایجاد برنامه‌های تشویقی کسب‌وکار بلاک چین، ارتقای سواد دیجیتال و آگاهی از فناوری بلاک‌چین و ابتکاری با هدف ایجاد یک سندباکس بلاک چین در سراسر کشور برای آزمایش است. و مانور دهید.

با وجود این سیاست جدید، معاملات با استفاده از ارزهای دیجیتال همچنان در این کشور غیرقانونی است.

مجله: بلاک به بلوک: فناوری بلاک چین در حال تغییر بازار املاک و مستغلات استنویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا