🚨 اخبار ارز دیجیتال

دولت نیجریه از ابتکار هوش مصنوعی با کمک هزینه ۲۸۹۹۸۰ دلاری حمایت می کند

طرح تحقیقاتی هوش مصنوعی نیجریه که اخیراً معرفی شده است برای ترویج استفاده گسترده از هوش مصنوعی برای تقویت توسعه اقتصادی طراحی شده است.

وزیر ارتباطات، نوآوری و اقتصاد دیجیتال نیجریه، دکتر بوسون تیجانی، روز جمعه، ۱۳ اکتبر، گفت که دولت فدرال به هر کدام ۶۴۴۴ دلار (۵ میلیون نایرا) کمک های مالی به ۴۵ استارتاپ متمرکز بر هوش مصنوعی (AI) اعطا کرده است. به صراحت اعلام کرد که قصد دارد این کار را انجام دهد. و محققین. این رقم در مجموع ۲۸۹۹۸۰ دلار (۲۲۵ میلیون نایرا) برای اهداف هوش مصنوعی اهدا شده است.

این اطلاعات افشا شد طرح تحقیقاتی هوش مصنوعی نیجریه که اخیراً معرفی شده است برای ترویج استفاده گسترده از هوش مصنوعی برای تقویت توسعه اقتصادی طراحی شده است.

همانطور که در وب سایت رسمی این طرح مشخص شده است، حوزه های تمرکز شامل کشاورزی، آموزش و نیروی کار، امور مالی، حاکمیت، مراقبت های بهداشتی، آب و برق و پایداری است. این وزارتخانه گفت که متقاضیان برای واجد شرایط بودن برای این کمک هزینه باید کنسرسیومی متشکل از شرکت های نوپا یا با فناوری پیشرفته، محققان دانشگاه های نیجریه یا محققان خارجی تشکیل دهند.

متقاضیان باید یک پروپوزال تحقیقاتی مطابق با حوزه های تمرکز هوش مصنوعی وزارت ارتباطات، نوآوری و اقتصاد دیجیتال فدرال ارائه دهند. علاوه بر این، شما باید یک پیشنهاد پروژه جامع ارائه دهید که تأثیر اقتصادی بالقوه پروژه در نیجریه را برجسته کند.

علاوه بر این، سابقه قوی در تحقیق یا کارآفرینی یک الزام است. در نهایت، متقاضیان موظفند حداقل یک مقاله بررسی شده را ظرف یک سال پس از دریافت کمک هزینه منتشر کنند.

در ماه اوت، دولت نیجریه از دانشمندان سنتی نیجریه و کارشناسان مشهور جهانی که در بازار نیجریه کار کرده‌اند دعوت کرد تا به توسعه استراتژی هوش مصنوعی ملی کمک کنند.

مربوط: چین قوانین سختگیرانه ای برای آموزش مدل های هوش مصنوعی مولد وضع می کند

دوره درخواست از ۱۳ اکتبر ۲۰۲۳ شروع می شود و در ۱۵ نوامبر ۲۰۲۳ به پایان می رسد. همه ارسال ها باید از طریق پلت فرم آنلاین تعیین شده انجام شود. این وزارتخانه اشاره کرد که کمیته ای متشکل از کارشناسان هوش مصنوعی این پیشنهاد را ارزیابی خواهند کرد. نامزدهای نهایی از طریق ایمیل مطلع شده و به مصاحبه دعوت خواهند شد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا