اخبار ارز دیجیتال

حرکت مالیات رمزنگاری شده در نیجریه “پیش از موعد” – مقامات محلی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ذینفعان صنعت به دنبال شفاف سازی در مورد پیامدهای مالیات و ارتباط آن با شناسایی ارز مجازی و رویه های مرتبط هستند.

Obinna Iwanna، رئیس ذینفعان انجمن فناوری بلاک چین (SIBAN) در نیجریه، در مورد پیشرفت انجام شده در اجرای قانون مالی ۲۰۲۳ که در ۲۸ می امضا شد، اظهار نظر کرد. ایوانا گفت که اجرای موفق قانون مملو از معرفی زودهنگام خواهد بود.

این قانون مجموعه ای از اصلاحات مالیاتی را با هدف نوسازی چارچوب مالی کشور معرفی می کند. از جمله مفاد آن، معرفی ۱۰ درصد مالیات بر سود حاصل از واگذاری دارایی‌های دیجیتال، از جمله ارزهای دیجیتال بود.

ایوانا در مصاحبه ای با کوین تلگراف، از ایده وضع مالیات ۱۰ درصدی بر ارزهای رمزنگاری شده انتقاد کرد، زیرا در شرایط نامطمئن فعلی، سبد خرید را مقدم بر اسب قرار می دهد. او موضوع جاری بانک مرکزی نیجریه (CBN) را برجسته کرد که به بانک‌های تجاری دستور می‌دهد تراکنش‌های مالی مربوط به ارزهای دیجیتال را تسهیل نکنند.

او با اشاره به نیاز به شفاف سازی و توسعه زیرساخت ها قبل از اعمال مالیات، این سوال را مطرح کرد که چگونه می توان از چیزی که به رسمیت شناخته نشده یا تعریف نشده است مالیات گرفت زیرا بانک های تجاری هنوز قادر به پردازش تراکنش های ارزهای دیجیتال نیستند. در حمایت از این موضوع، ایوانا اشاره کرد که چگونه سازمان ملی توسعه فناوری اطلاعات نیجریه (NITDA) فناوری بلاک چین را از طریق تلاش‌های مشترک و تدوین سیاست‌های ملی تعریف کرده است.

ایوانا تاکید کرد که ارزهای دیجیتال شامل امنیت، ارز و فناوری هستند که به ترتیب توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC)، CBN و NITDA نظارت می‌شوند. هر موجودیت نقش خاصی دارد، اما درک جامع و یکپارچه از ارزهای دیجیتال مهم است. هنگامی که یک تعریف جمعی ایجاد شد، سیاست گذاران می توانند به تدوین سیاست ها، مقررات و در نهایت مالیات مناسب اقدام کنند.

ایوانا در پاسخ به این سوال که آیا ذینفعان ارزهای دیجیتال در نیجریه نگرانی هایی را با SEC و CBN مطرح کرده اند، تایید کرد که با آنها تماس گرفته شده و در حال حاضر منتظر پاسخ هستند. بحث‌هایی در این زمینه صورت گرفته است، اما هیچ تصمیم روشنی گرفته نشده است.

مربوط: بایننس اعلان توقف را به نهادهای متقلب در نیجریه ارسال می کند

ایوانا با اذعان به هدف دولت از گسترش پایه مالیاتی، گفت که مهم است که اجازه ندهیم مالیات مانع رشد صنعت ارزهای دیجیتال شود. در مورد پیامدهای مالیاتی و رابطه بین شناسایی ارز مجازی و رویه‌های مربوطه به دنبال شفاف‌سازی است.

ایوانا گفت فقدان مشاوره می تواند مانع تصویب قوانین مالیاتی شود، همانطور که در طول راه اندازی E-Naira مشاهده شد. با پیوند به اکوسیستم دارایی دیجیتال، E-Naira به سرعت به میلیون ها نیجریه ای گسترش می یابد.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا