اخبار ارز دیجیتال

واکنش کارشناسان: نیجریه بر ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال 10 درصد بر سود سرمایه مالیات می دهد

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف این قانون افزایش شفافیت مالی، افزایش درآمد و شناسایی ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی های قانونی است.

در آستانه بازنشستگی، در 28 مه، رئیس جمهور سابق محمدو بوهاری قانون مالی 2023 را امضا کرد.

این قانون مجموعه ای از اصلاحات مالیاتی را با هدف نوسازی چارچوب مالی کشور ارائه کرد. از جمله مفاد آن، معرفی 10 درصد مالیات بر سود حاصل از واگذاری دارایی‌های دیجیتال، از جمله ارزهای دیجیتال بود.

قانون مالی 2023 یک قانون جامع با هدف افزایش شفافیت مالی، افزایش درآمد و ارتقای رشد اقتصادی است. هدف این قانون شناخت اهمیت روزافزون دارایی های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال و مشمول مالیات قرار دادن آنهاست.

با انجام این کار، دولت نیجریه به دنبال ایجاد زمینه بازی برابر و تضمین این است که این دارایی ها سهم عادلانه خود را در توسعه کشور داشته باشند. این بدان معناست که نیجریه تأثیر رو به رشد و پتانسیل اقتصادی دارایی های دیجیتال را تشخیص می دهد و در عین حال اطمینان می دهد که سیستم مالیاتی خود به چشم اندازهای در حال تحول مالی پاسخگو است. کوین تلگراف با اکوسیستم ارزهای دیجیتال محلی تماس گرفت تا بفهمد صنعت و جامعه چگونه این قانون را می پذیرند.

کارشناس رمزنگاری محلی، بارنت آکوموراف از اپلیکیشن مبادله ارزهای دیجیتال M7pay توضیح می‌دهد که چگونه این مالیات به عنوان گامی در جهت شناسایی ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی‌های قانونی و ادغام آنها در چارچوب‌های مالی و نظارتی موجود در نظر گرفته می‌شود. این با توجه به ممنوعیت موجود است که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود که در آن بانک مرکزی نیجریه در فوریه 2021 بانک های تجاری را از ارائه خدمات به صرافی های ارزهای دیجیتال منع کرد.

یکی دیگر از کارشناسان محلی ارزهای دیجیتال، که خواست نامش فاش نشود، گفت: مالیات بر ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت منحصر به فرد دارایی های دیجیتال، از جمله ارزش گذاری، ردیابی تراکنش و پیچیدگی بین المللی می تواند دشوار باشد. دولت ها باید دستورالعمل های روشنی را ایجاد کنند و به نوبه خود آموزش و حمایت مناسب را برای مالیات دهندگان فراهم کنند. به نظر می رسد این دیدگاه توسط بیشتر علاقه مندان به ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شود.

دولت‌ها اغلب به همکاری صرافی‌های ارزهای دیجیتال که در حوزه قضایی خود فعالیت می‌کنند برای ردیابی سود سرمایه کاربران خود نیاز دارند. با همکاری با صرافی ها، مقامات می توانند به داده های تراکنش دسترسی داشته باشند و اشخاص حقیقی یا حقوقی را برای اهداف مالیاتی شناسایی کنند. با این حال، سطح همکاری و مقررات خاص از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. برخی از حوزه های قضایی الزامات سخت گیرانه تری را برای گزارش اطلاعات کاربر به صرافی ها معرفی کرده اند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مقررات محدود یا در حال توسعه داشته باشند.

مربوط: شرکت کریپتو نیجریه پس از شکست بیت کوین، نایرا، برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد

Cointelegraph برای اظهار نظر در این مورد با Binance Africa تماس گرفت، اما در زمان نگارش پاسخی دریافت نکرد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – همچنین نکات مالیاتی کریپتونویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا