اخبار ارز دیجیتال

نیجریه چارچوب قانونی برای استیبل کوین ها و ICOها ایجاد می کند

نیاز به ایجاد یک چارچوب قانونی برای استیبل کوین ها در آخرین سند استراتژی بانک مرکزی نیجریه برجسته شده است.

نیجریه به عنوان یکی از پیشگامان جهان در پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC)، آمادگی خود را برای پذیرش وجود استیبل کوین های خصوصی نیز اعلام کرده است. ضرورت ایجاد چارچوب قانونی برای استیبل کوین ها در آخرین سند استراتژی بانک مرکزی برجسته شده است.

یک گزارش ۸۳ صفحه ای توسط بانک مرکزی نیجریه (CBN)، که تحت عنوان “چشم انداز سیستم پرداخت نیجریه ۲۰۲۵” منتشر شده است، توسعه یک چارچوب نظارتی برای اجرای بالقوه استیبل کوین ها را بررسی می کند. با توجه به اینکه استیبل کوین ها احتمالاً به مکانیزم پرداخت موفقی در کشور تبدیل می شوند، طبق این سند باید چارچوبی ایجاد شود.

الان رای بدهید!

این گزارش همچنین به مقررات عرضه اولیه سکه (ICO) توجه دارد. این منطقه در حال حاضر هیچ مقرراتی ندارد، و این امر از دست دادن سرمایه گذاران را برجسته می کند. با این حال، ما معتقدیم که CBN ممکن است ICO ها را به عنوان یک رویکرد جدید برای جذب سرمایه برای پروژه های سرمایه ای، وام دهی همتا به همتا، و تامین مالی جمعی بپذیرد. بنابراین، یک چارچوب نظارتی نیز لازم است “در صورت اتخاذ راه حل های سرمایه گذاری مبتنی بر ICO”.

مربوط: نیجریه لایحه اجازه بیت کوین و ارزهای دیجیتال را تصویب می کند

با این حال، بخش های استیبل کوین و ICO گزارش بسیار کوچکتر از آنهایی هستند که به CBDC نیجریه، eNaira. امیدواریم ۳ تا ۵ سال دیگر به اجرای نهایی ارز برسیم.

در دسامبر ۲۰۲۲، نیجریه مقدار پول نقدی را که افراد و مشاغل می توانند در هفته برداشت کنند به ترتیب به ۲۲۵ دلار و ۱۱۲۵ دلار کاهش داد تا سیاست “نیجریه بدون نقد” و افزایش استفاده از eNaira را افزایش دهد.

پذیرش CBDC از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۲۱ کم بوده است. همانطور که Cointelegraph گزارش داد، CBN برای متقاعد کردن شهروندان به استفاده از ارزهای دیجیتال تلاش کرده است، به طوری که کمتر از ۰.۵٪ از جمعیت از ماه اکتبر از eNaira استفاده می کنند. ۲۵ فوریه ۲۰۲۲، یک سال پس از انتشار.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا