اخبار ارز دیجیتال

نیجریه لایحه اجازه بیت کوین و ارزهای دیجیتال را تصویب می کند

با توجه به قوانین آتی، eNaira نیجریه تنها ۱۲ ماه پس از راه‌اندازی آن در اکتبر ۲۰۲۱، نرخ پذیرش ۰.۵ درصدی داشته است.

طبق گزارش‌ها، دولت نیجریه در آستانه تصویب قانونی است که استفاده از بیت‌کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله‌ای برای همگام شدن با «روش‌های جهانی» مجاز می‌سازد.

این خبر توسط روزنامه پانچ مستقر در نیجریه در ۱۸ دسامبر و پس از مصاحبه با بابانگیدا ابراهیم، ​​رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس نمایندگان گزارش شد.

بر اساس این گزارش، لایحه قانون اوراق بهادار سرمایه گذاری (اصلاح) سال ۲۰۰۷، در صورت تصویب، به کمیسیون های بورس و اوراق بهادار محلی اجازه می دهد “ارزهای مجازی و سایر صندوق های دیجیتال را به عنوان سرمایه برای سرمایه گذاری بپذیرند.”

ابراهیم بر لزوم در جریان نگه داشتن نیجریه از روندها و تحولات بازار سرمایه تاکید کرد.

همانطور که قبلاً در دومین مطالعه خود گفتم، نیجریه به یک بازار سرمایه کارآمد و پر جنب و جوش نیاز دارد. [with] تمرین جهانی ”

این گزارش تقریباً ۲۴ ماه پس از ممنوعیت فعالیت ارزهای دیجیتال توسط نیجریه در فوریه ۲۰۲۱ منتشر شد و بانک مرکزی نیجریه (CBN) به صرافی‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال نیجریه دستور داد تا فعالیت‌های خود را متوقف کنند. زمانی که به بانک‌ها دستور داد حساب‌های افراد یا نهادهای پیدا شده را ببندند، اعلام شد. رمزگذاری شود. شرکت در فعالیت های تجاری؛

با این حال، ابراهیم، ​​که از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۳ رئیس جمهور نیجریه بود، استدلال کرد که تصویب این قانون یک چرخش ۱۸۰ درجه ای در مورد ممنوعیت نیست، بلکه یک بررسی ثانویه از آنچه در حیطه اختیارات CBN است. من اینجا هستم.

“در مورد … نیست [the] ما در حال بررسی قانونی بودن لغو ممنوعیت هستیم. چه چیزی قانونی است و در چارچوب انجام تجارت در نیجریه چیست؟ ”

او توضیح داد: «زمانی که ارزهای رمزنگاری شده برای اولین بار در نیجریه ممنوع شدند، CBN متوجه شد که بیشتر این سرمایه گذاران از حساب های محلی استفاده نمی کردند. بنابراین هیچ راهی برای CBN برای تأیید آنها وجود ندارد.

در صورت تصویب، این قانون قانون اوراق بهادار سرمایه گذاری نیجریه در سال ۲۰۰۷ را اصلاح خواهد کرد.

در این گزارش آمده است که این قانون نقش نظارتی بانک مرکزی نیجریه و کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) را در رابطه با ارزهای دیجیتال، علاوه بر تخصیص تاییدیه های قانونی برای بیت کوین و سایر ارزهای مجازی، مشخص می کند.

این قانون همچنین از آنجایی که نیجریه‌ای‌ها علاقه‌ای به eNaira، ارز دیجیتال بانک مرکزی نیجریه (CBDC) نشان داده‌اند، به اجرا درآمد. نرخ پذیرش eNaira 12 ماه پس از راه اندازی در اکتبر ۲۰۲۲ تنها ۰.۵٪ بود.

مربوط: بازارهای نوظهور پیشتاز شاخص اشتغال جهانی: گزارش Chainalysis

تلاش‌های قبلی دولت نیجریه برای سرکوب فعالیت‌های ارزهای دیجیتال مسلماً بی‌اثر بود، زیرا پس از ممنوعیت فوریه ۲۰۲۱، پذیرش همچنان در حال افزایش بود.

از ژانویه تا آگوست ۲۰۲۱، نیجریه‌ای‌ها تنها از نظر حجم تراکنش‌های بیت‌کوین از ایالات متحده عقب‌تر بودند و نیجریه‌ای‌ها در همان دوره بیش از هر کشور دیگری «بیت‌کوین» را جستجو کردند.

بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی در آوریل ۲۰۲۲ که توسط CoinGecko انجام شد، ساکنان نیجریه بیشترین علاقه مندی به ارزهای دیجیتال را دارند. این کنجکاوی جای تعجب ندارد زیرا نیجریه ای ها همچنان در تلاش برای مهار تورم افسارگسیخته و رکود اقتصادی هستند.

نیجریه اخیراً در سپتامبر ۲۰۲۲ وارد مذاکرات اولیه با صرافی ارزهای دیجیتال Binance برای توسعه یک اقتصاد ارز دیجیتال با هدف حمایت از کسب و کارهای مرتبط با رمزارز و بلاک چین در منطقه شد.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا