اخبار ارز دیجیتال

CBN نیجریه eNaira را با ارتقای NFC برای پرداخت‌های بدون تماس تقویت می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گزارش شده است که CBN تاکید می کند که افزودن اخیر فناوری NFC نقش کلیدی در تقویت پذیرش CBDC ایفا خواهد کرد.

بانک مرکزی نیجریه (CBN) علیرغم برکناری رئیس سابق خود نزدیک به دو ماه پیش، همچنان تعهد خود را به پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نشان داده و هیچ نشانه‌ای مبنی بر کنار گذاشتن این پروژه نشان نمی‌دهد.

به گزارش خبرگزاری محلی The Sun، بانک مرکزی اخیراً اپلیکیشن موبایل CBDC خود را با استفاده از فناوری Near Field Communication (NFC) ارتقا داده است. این ارتقا به دستگاه‌های تلفن همراه و پایانه‌های پرداخت اجازه می‌دهد تا در مجاورت یکدیگر تعامل داشته باشند و پرداخت‌های eNaira راحت و بدون تماس را تسهیل کند.

با وجود نسخه‌های قبلی که کدهای QR را در خود جای داده بودند، CBN بر اساس گزارش‌ها تاکید کرد که جدیدترین فناوری NFC نقش کلیدی در تقویت پذیرش CBDC خواهد داشت. معاون مدیر مدیریت ریسک CBN، جوزف آنگای، گزارش داده است که تنظیم‌کننده‌های بانکی در تلاش هستند تا از فناوری نوآورانه برای بهبود تجربه کاربر استفاده کنند.

تصویر ساختمان بانک مرکزی نیجریه. منبع: دیلی پست

بنا به گزارش ها، آنگای با پذیرش ایده استفاده از فناوری پیشرفته، فاش کرد که CBDC دارای ویژگی های برنامه ریزی است. او توضیح داد که با این ویژگی‌های قابل برنامه‌ریزی، پرداخت‌های CBDC را می‌توان فقط به برنامه‌های تعیین‌شده دولتی محدود کرد و به طور موثر خطر تقلب را کاهش داد.

در توضیح بیشتر، آنگای بر اساس گزارش‌ها تأکید کرد که برنامه‌ریزی CBDC به کشاورزان برای اهداف خاص، مانند دسترسی به ابزار، امکان تأمین مالی هدفمند را می‌دهد. با اجرای این رویکرد، وجوهی که به کیف پول eNaira منتقل می‌شود، برای مقاصد غیرمرتبط منحرف نمی‌شود و تضمین می‌کند که استفاده مورد نظر کاملاً رعایت می‌شود.

بر اساس گزارش ها، معاون مدیر بر مزایای متعدد CBDC برای کاربران خرده فروشی داخلی، از جمله کاهش ریسک تسویه و امکان پردازش سریع تر تراکنش ها تاکید کرد. آنگای تاکید کرد که هدف eNaira پرداختن به موضوع شمول مالی است و نقش پیشگام نیجریه در اجرای CBDC بینش‌های ارزشمندی را برای بازیگران و نهادهای مختلف اقتصادی فراهم می‌کند تا از تجربه این کشور بیاموزند.

مربوط: اپلیکیشن پرداخت اجتماعی نیجریه خدمات مبادله ارزهای دیجیتال را به حالت تعلیق درآورد

نیجریه eNaira را در سال 2021 راه اندازی خواهد کرد تا بخشی از گروه انحصاری کشورهای ارائه دهنده CBDC شود. با این حال، ضریب نفوذ کمتر از حد انتظار بوده است و بانک مرکزی در حال بررسی چندین گزینه برای افزایش استفاده است.

بانک مرکزی یک مورد استفاده در بخش حمل و نقل، از جمله قابلیت USSD را در ارائه خود ارائه کرده است. در حالی که نرخ پذیرش هنوز پایین است، رئیس سابق CBN، گادوین Emefiere، بانک های تجاری را متهم کرد که با اولویت دادن به سودآوری، مانع از رشد eNaira می شوند.

مجله: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شود: آسیا اکسپرس

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا