اخبار ارز دیجیتال

خبر خوب: NFT های ترامپ پس از اعلام جرم افزایش یافت و در سه ماهه اول به ۴.۷ میلیارد دلار رسید و…


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

حجم کل معاملات در بازار NFT در سه ماهه اول به ۴.۷ میلیارد دلار رسید که بیش از دو برابر سه ماهه قبل است. از سوی دیگر، اسکوئر انیکس یک کارت معاملاتی Final Fantasy را حذف کرده است که واقعاً هنوز قابل معامله نیست.

جالب اینجاست که اخباری مبنی بر اینکه هیئت منصفه بزرگ نیویورک در ۳۰ مارس به اعلام جرم علیه رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ رأی داده است، قیمت کف پروژه NFT کارت تجارت دیجیتال ترامپ با مجوز رسمی را افزایش داد.

طبق داده‌های OpenSea، به نظر می‌رسد که معامله‌گران NFT با اعلام این خبر تحریک شده‌اند و کمترین قیمت از ۰.۴۶ اتر (ETH) یا ۸۳۵ دلار در قیمت‌های فعلی به ۰.۶ ETH (1090 دلار) در همان روز افزایش یافته است.

پایین ترین قیمت کارت های بازی کارت های تجارت دیجیتال منبع: OpenSea

شایان ذکر است که زمانی که این پروژه در ماه دسامبر راه اندازی شد، تجربیات منحصر به فردی را برای افراد منتخب NFT ارائه کرد، از جمله جلسات خصوصی گلف، شام، و گفتگو با ترامپ.

با توجه به اخبار کیفرخواست، این می تواند بر شانس ۴۵ برای ارائه چنین تجربه ای تأثیر بگذارد.

از زمان نوشتن این مقاله، کمترین قیمت از آن زمان به حدود ۰.۵۱ کاهش یافته است. قیمت هنوز بسیار بالاتر از قیمت اولیه ۹۹ دلار در ماه دسامبر است.

فروش NFT در سه ماهه اول به ۴.۷ میلیارد دلار رسید

بر اساس گزارش ۳۰ مارس از پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین DappRadar، حجم معاملات NFT در سه ماهه اول به ۴.۷ میلیارد دلار رسید که بیش از دو برابر سه ماهه قبل است.

این شرکت به طور خاص به اقدامات صعودی از بازار Blur اشاره کرد که در ماه فوریه در طول دوره مزرعه ایردراپ توکن بازار را در نوردید.

۴.۷ میلیارد دلار ناشی از مجموع فروش ۱۹.۴ میلیون NFT در سه ماهه اول، ثبت افزایش ۸.۵۶ درصدی نسبت به ۱.۹ میلیارد دلار ثبت شده در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲، افزایش ۱۴۷ درصدی.

حجم کل معاملات بازار NFT. منبع: DappRadar

حجم شبکه اتریوم ۴.۱ میلیارد دلار است، Solana در رتبه دوم ۲۴۲ میلیون دلار و Polygon با ۸۵ میلیون دلار در رده سوم قرار گرفتند.

حجم تراکنش توسط بلاک چین منبع: DappRadar

اسکوئر انیکس کارت های معاملاتی Final Fantasy NFT را حذف می کند

اسکوئر انیکس، غول بازی ژاپنی پشت فرنچایز بسیار محبوب Final Fantasy، کارت های معاملاتی NFT را به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد Final Fantasy VII منتشر کرده است.

NFTها به عنوان بخشی از مجموعه کارت دیجیتالی موزه هنر Final Fantasy VII Anniversary Art Plus با ۵ کارت فیزیکی و ششمین کارت دیجیتال NFT ارائه می شوند.

آثار هنری کارت معاملاتی Final Fantasy VII.منبع: Square Enix

با این حال، اسکوئر انیکس علیرغم اینکه یک کارت معاملاتی نامیده می شود، در وب سایت خود اعلام کرد که NFT ها در این مرحله واقعا قابل معامله یا انتقال نیستند، مگر اینکه شرکت تصمیم بگیرد در آینده برای آنها بازار ایجاد کند.

در این وب سایت آمده است: “اگر تصمیم بگیریم در آینده از بازار حمایت کنیم، به شما اطلاع خواهیم داد.”

بسته‌ها در ۳۱ مارس عرضه می‌شوند، قیمتی در حدود ۳.۳۰ دلار برای هر پاپ دارند و دارای کارت‌های هنری هستند که شخصیت‌ها و مناظر مختلفی از بازی نمادین Final Fantasy VII را به تصویر می‌کشند.

مشخص نیست که آیا این شرکت قصد دارد بازاری برای پشتیبانی از کلکسیون های دیجیتال ایجاد کند یا خیر، اما Square Enix در چند سال گذشته ابتکارات NFT و بازی های بلاک چین خود را افزایش داده است و چیزی در راه است. این احتمال را نشان می دهد.

پروازهای NFT

شرکت هواپیمایی ارزان قیمت آرژانتین Flybondi بلیط های داخلی NFT را تحت ابتکاری به نام “بلیت ۳.۰” راه اندازی کرده است.

بر اساس یک ترجمه تقریبی از اعلامیه ۲۹ مارس این شرکت، کاربران سرویس جدید می توانند به طور مستقیم نام بلیط های خود را تغییر دهند، آنها را به دیگران منتقل کنند و آنها را تحویل دهند، مطابق با مدل فعلی فروش بلیط این شرکت اساساً ساده شده است.

بلیط ۳.۰.منبع: Flybondi

مائوریسیو سانا، مدیر عامل Flybondi گفت:

با این راه اندازی، هدف ما ایجاد تأثیر مثبت بر صنعت حمل و نقل هوایی از طریق نوآوری و استفاده از فناوری بلاک چین است.

این حرکت به عنوان بخشی از مشارکت گسترده با شرکت فروش بلیط NFT TravelX است که اواخر سال گذشته راه اندازی شد و از بلاک چین Algorand برای توکن سازی استفاده می کند.

خبرهای جالب دیگر:

Wakweli، یک پروتکل زیرساخت Web3 که گواهی‌های اصالت را صادر می‌کند، رسما با پلتفرم مقیاس‌بندی لایه ۲ Polygon شریک شده است تا احراز هویت NFT را فعال کند.

در ۲۷ مارس، شرکت فروش بلیط در ایالات متحده، Ticketmaster یک ویژگی جدید به نام Token Gated Ticketing را اعلام کرد. این به هنرمندان اجازه می‌دهد تا به صاحبان NFT مزایای انحصاری مانند «پیش فروش ویژه، صندلی‌های اصلی، بسته‌های مسافرتی سفارشی و دسترسی به تجربیات منحصر به فرد کنسرت» ارائه دهند. “

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا