🚨 اخبار ارز دیجیتال

نیک کارتر این نظریه را که بیت کوین توسط NSA اختراع شده است دو چندان می کند

تئوری چند دهه ای که NSA بیت کوین را ایجاد کرد، دوباره در رسانه های اجتماعی دست به دست می شود و یکی از حامیان بیت کوین وزن بیشتری به نظریه در حال انجام خود اضافه می کند.

نیک کارتر، مدافع بیت کوین، حمایت خود را از این نظریه که آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) در ایجاد بیت کوین (BTC) نقش داشته است، تکرار کرده است.

در ۱۵ سپتامبر، دانیل رابرتز، یکی از بنیانگذاران آیریس انرژی، به نظر می رسد که یک نظریه ده ساله در مورد X را احیا کرده است. پست تصویری از مقاله ای در سال ۱۹۹۶ با عنوان “چگونه ضرابخانه بسازیم: رمزگذاری نقدی الکترونیکی ناشناس”.

این مقاله یکی از اولین بحث‌های شناخته شده در مورد سیستمی شبیه بیت‌کوین است که استفاده از رمزنگاری کلید عمومی را پیشنهاد می‌کند تا به کاربران اجازه دهد بدون افشای هویت خود به صورت ناشناس پرداخت‌ها را انجام دهند. Masu.

یادداشتی در پاورقی نشان می دهد که مقاله تحقیقاتی “توسط پرسنل NSA تهیه شده است.” منابع عبارتند از Tatsuaki Okamoto، متخصص رمزنگاری که در سال ۱۹۹۸ سیستم رمزنگاری کلید عمومی Okamoto-Uchiyama را اختراع کرد.

در ۲۱ سپتامبر، کارتر، یکی از شرکای Castle Island Ventures، حمایت خود را از این ایده دوچندان کرد و گفت: “من در واقع به این باور دارم” و سپس اضافه کرد: .

من این را فرضیه نشت آزمایشگاه بیت‌کوین می‌نامم. من فکر می‌کنم این یک پروژه تحقیق و توسعه داخلی بود که بسته شده بود، اما یک محقق فکر کرد که رها کردن آن به همان شکلی که بود هدر خواهد بود و تصمیم گرفت مخفیانه آن را منتشر کند. من تصمیم گرفتم آن را عمومی کنید.»

آقای کارتر در واقع چندین سال از آن نظریه حمایت کرده است. پیشنهاد سریع به جلو تا ۲۰۲۰. اگر بیت کوین توسط یک رمزنگار NSA به عنوان یک سلاح زیستی مالی نوشته شده باشد و کد از یک منطقه حساس فرار کرده باشد… آیا به این معنی است که ویروسی بوده که از آزمایشگاه فرار کرده است؟

در سال ۲۰۲۱ او خواهد شد گفت: “تنها کار شایسته ای که NSA در جهان انجام داد نشت بیت کوین از آزمایشگاهش بود.”

با این حال، او ادامه داد که این به این معنی نیست که دولت ایالات متحده مخفیانه تمام ساتوشی کوین ها را کنترل می کند و این بدان معنا نیست که NSA یک درب پشتی برای کد بیت کوین ایجاد کرده است. تئوری توطئه NSA

در نسخه من از این ایده جعلی، محققان تصمیم گرفتند این کار را بدون اجازه NSA انجام دهند و سکه را برای حفظ ناشناس ماندن پشت سر بگذارند.

شواهد غیرمستقیم دیگری نیز برای تأیید این موضوع وجود دارد.» [theory]،” او اضافه کرد.

در همین حال، برخی از کاربران به Tatsuaki Okamoto، یکی از رمزنگاران ذکر شده در مقاله ۱۹۹۶، که نامش بسیار شبیه به نویسنده مستعار بیت کوین، Satoshi Nakamoto است، توجه کرده اند.

کارتر گفت: “این نام ممکن است به عنوان الهام بخش ساتوشی استفاده شده باشد. اما این واقعا بخش مهمی از نظریه نیست.”

مربوط: ساتوشی ناکاموتو اینگونه تصور کرد که ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند

در همین حال، کربس استاموس و متیو پاینز، مدیران اطلاعات در یک شرکت امنیت سایبری، گفتند: ایمان داشتن او گفت که احتمالاً «ترکیبی از گیک‌های رمزنگاری NSA و گیک‌های کریپتو پانک» بود و افزود:

“در حالی که من گمان می کنم که ساتوشی (یا حداقل ساتوشی و همکاران فکری نزدیک آنها) روابط نزدیکی با عملیات NSA دارند، من معتقد نیستم که خود بیت کوین یا وایت پیپر به طور رسمی مجاز شده باشد.”

رائول پال، مدیر سابق گلدمن ساکس، قبلاً نظریه خود را به اشتراک گذاشته است. او در اوایل سال جاری در مصاحبه با تئوری تاثیر گفت:

“من فکر می کنم که توسط دولت ایالات متحده و دولت بریتانیا اختراع شده است … NSA و GCHQ بریتانیا، دو مرکز جهانی رمزنگاری.”

کوین تلگراف در ماه آگوست به بررسی تئوری های توطئه پرداخت و با جف مان، کدشکن سابق آژانس امنیت ملی آمریکا مصاحبه کرد که گفت این امکان وجود دارد که NSA بیت کوین را به عنوان راهی برای جمع آوری اطلاعات در مورد دشمنان خود ایجاد کند. گفت که بسیار مشکوک است.

اما حتی اگر می توانستیم، مان نتیجه گرفت، هرگز داستان واقعی پشت محبوب ترین دارایی دیجیتال جهان را نمی دانستیم تا زمانی که دیگر اهمیتی نداشته باشد.

مجله: سوال بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا