اخبار ارز دیجیتال

نیک کارتر برای رتبه‌بندی گواهی‌های مبادله به Proof of Reserve می‌رود

پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو Kraken و BitMEX در صدر فهرست امتیازات Proof of Reserve قرار گرفتند، در حالی که بایننس به دلیل ناقص بودن امتیاز پایینی دریافت کرد.

نیک کارتر، حامی بیت‌کوین، تحلیلی عمیق از اثبات ذخایر صرافی‌های متمرکز منتشر کرده است، و مدارک ارائه شده توسط برخی از برجسته‌ترین پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال در این زمینه را رتبه‌بندی می‌کند.

کارتر یک مطالعه عمیق در مورد کیفیت اثبات ذخایر (PoR) چندین صرافی منتشر کرده است. مدیران ارزهای دیجیتال از پارامترهایی مانند اثبات دارایی ها و افشای بدهی ها استفاده می کنند، حسابرسان شخص ثالث را در خود جای می دهند، برای همه دارایی ها PoR به دست می آورند، و تعیین می کنند که کدام یک از PoR ها دارای بالاترین کیفیت هستند. اعتبار خود را با متعهد شدن به رویه های جاری خود نشان داد.

امتیاز PoR صرافی ارز دیجیتال.منبع: مدیوم

پلتفرم های معاملاتی کریپتو Kraken و BitMEX در رتبه اول قرار گرفتند. به گفته کارتر، استفاده کراکن از آرمانینو برای اثبات ذخایر خود به مشتریان “سطح کافی از اطمینان” می دهد که هیچ بدهی پنهانی وجود ندارد. تلاش های پلتفرم را تحسین کردند.

از سوی دیگر، BitMEX، که تمجیدهایی نیز دریافت کرد، مدلی بسیار شفاف را انتخاب کرد که به حسابرسان متکی نیست. از طرف دارایی، صرافی تمام موجودی های BTC را که توسط صرافی نگهداری می شود فهرست کرده است و ثابت می کند که می توان از آنها در BitMEX Multisig استفاده کرد. این شرکت همراه با بدهی خود، درخت مرکل کاملی از موجودی کاربران را منتشر کرده است. کارتر نوشت: «این به این معنی است که هیچ استثنا یا مشکلی در تراز منفی وجود ندارد زیرا هر کسی می تواند بدهی خود را به طور کامل بررسی کند.

مربوط: CryptoQuant ذخایر Binance را تأیید می کند، هیچ رفتار «شبیه FTX» را گزارش نمی کند

برخی از آنها برای امتیازات PoR خود نمرات بالایی گرفتند، اما PoR صرافی بایننس در رتبه بندی خوب عمل نکرد. به گفته کارتر، امتیاز PoR پایین صرافی به دلیل یک PoR ناقص است. تحلیلگر Crypto معتقد است Changpeng Zhao (CZ) مدیر عامل Binance بر اهمیت PoR پس از فروپاشی FTX تاکید کرده است، اما مدیران هنوز به برنامه کاری خود رسیدگی نکرده اند. او نوشت:

اولین PoR بایننس ضمانت قوی ای ارائه نمی دهد. این تنها ۱۶.۵ درصد از دارایی های مشتری را شامل بیت کوین می کند.

یک PoR کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که کاربران فردی در مجموعه‌ای از مسئولیت‌ها گنجانده شده‌اند، اما کارتر گفت PoR کل فهرست مسئولیت‌ها را نشان نمی‌دهد. به گفته تحلیلگران، این امر تأیید رویه ها را برای اشخاص ثالث دشوار می کند.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا