اخبار ارز دیجیتال

NFTها همچنان در «تقاضای عالی» هستند زیرا معامله گران منحصر به فرد در اکتبر ۱۸ درصد افزایش یافت: DappRadar

بر اساس گزارش DappRadar، علیرغم کاهش حجم معاملات NFT و تعداد فروش در ماه اکتبر، معامله گران منحصر به فرد ماهانه افزایش یافتند.

حجم معاملات و فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ممکن است در ماه اکتبر کاهش یافته باشد، اما شرکت تحلیلی DappRadar می‌گوید افزایش ۱۸ درصدی معامله‌گران منحصر به فرد NFT در هر ماه نشان می‌دهد که بازار همچنان در «تقاضای زیادی» است.

بر اساس گزارش DappRadar در ۳ نوامبر، تعداد معامله‌گران ماهانه NFT در ماه اکتبر به ۱.۱۱ میلیون نفر رسید که با ۱۸ درصد افزایش نسبت به سپتامبر به حدود ۹۵۰۰۰۰ نفر رسید.

این علیرغم کاهش ۳۰ درصدی حجم معاملات در اکتبر به ۶۶۲ میلیون دلار بود که کمترین مقدار ثبت شده در سال ۲۰۲۲ بود، زیرا فروش ۳۰ درصد کاهش یافت و به ۶.۱۳ میلیون رسید.

افزایش تعداد معامله گران منحصر به فرد نشان می دهد که افراد جدیدی وارد بازار NFT می شوند و هنوز تقاضای زیادی وجود دارد.

تعداد معامله‌گران منحصر به فرد NFT در هر ماه (به میلیون‌ها نفر). منبع: DappRadar

این ماه یک ماه شلوغ برای جامعه NFT بوده است.

حداقل دو بازار NFT به یک مدل وفاداری اختیاری نقل مکان کرده‌اند، از جمله Magic Eden مبتنی بر Solana و LooksRare مبتنی بر اتریوم.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که آزمایشگاه‌های یوگا همچنان بر بازار NFT تسلط دارند و ۷ مورد از ۱۰ درآمد برتر ماه از CryptoPunk و Bored Ape Yacht Club هستند.

از میان این فروش‌ها، CryptoPunk#924 با ارزش‌ترین است که در تاریخ ۲۷ اکتبر به قیمت ۴۷۵ ETH فروخته شد و در زمان نگارش ۷۳۱۴۳۵ دلار ارزش داشت.

در همین حال، حجم معاملات NFT اتریوم برای دومین سه ماهه متوالی به کاهش ۲۱ درصدی نسبت به ماه گذشته ادامه داد و به ۳۲۴ میلیون دلار رسید.

در اخبار مثبت تر، بر اساس گزارش Dappradar، حجم معاملات NFT Polygon در ماه گذشته ۷۷۰ درصد افزایش یافت. این به دلیل موفقیت مجموعه Reddit NFT بود که عامل اصلی افزایش بود.

از زمان راه اندازی در ماه جولای، بیش از ۲.۹ میلیون آواتار Reddit ایجاد شده و در بیش از ۲.۸ میلیون کیف پول قرار گرفته است. داده های تجزیه و تحلیل Dune نشان می دهد که این مجموعه با فروش ۱۰.۱ میلیون دلار در ماه اکتبر بسته شد.

متا در ۲ نوامبر اعلام کرد که Polygon اولین شریک برای ابزارهای NFT آینده آن خواهد بود، بنابراین به نظر می رسد که حجم تراکنش های راه حل های لایه ۲ در ماه آینده همچنان به رشد خود ادامه دهد.

مربوط: NFT ها جوامع موسیقی را در میان ژانرها و اکوسیستم های بلاک چین پل می کنند

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که Dogecoin بهترین عملکرد ماه است و ماه را ۵۰ درصد بالاتر از آنچه که شروع کرده بود به پایان رسانده است.

همچنین نشان می دهد که میانگین تعداد کیف پول های فعال منحصر به فرد نسبت به ماه قبل ۶.۸۴ درصد افزایش یافته است. DappRadar به مشارکت ارائه دهنده Lido در Arbitrum و Optimism و مشارکت بین بنیاد NEAR و Google Cloud به عنوان نیروی محرکه این افزایش اشاره کرد.

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا