اخبار ارز دیجیتال

FTX Break NFT ها را ایجاد می کند، نقص های میزبانی وب۲ را برجسته می کند

NFT که بر روی پلتفرم FTX میزبانی شد، تحت تأثیر ورشکستگی شرکت قرار گرفت و به جای هنر اصلی، تصاویر خالی را به نمایش گذاشت.

فروپاشی FTX نقص های بسیاری را در صنعت ارزهای دیجیتال برجسته کرده است. اکنون، تأثیر شکست FTX بر فضای توکن غیرقابل تعویض (NFT) نفوذ کرده است و کاربران را از مشاهده NFT های میزبان FTX باز می دارد.

توییت توسط Solana Engineer jac0xb.sol تیز بیاموزید که چگونه ابرداده های NFT میزبان FTX به بازسازی وب سایت هایی اشاره می کنند که اطلاعاتی درباره روند ورشکستگی ارائه می دهند. طبق jac0xb.sol، NFT ایجاد شده با FTX با استفاده از رابط برنامه نویسی برنامه Web2 (API) میزبانی می شود، بنابراین تصویر نمایش داده نمی شود.

نمونه ای از NFT که توسط FTX میزبانی می شود. منبع: Magiceden.io

پس از اعلام ورشکستگی FTX Exchange، دامنه FTX.us به طور کامل به صفحه ورشکستگی هدایت شد. به این ترتیب، دارندگان NFT هنوز هم می توانند تأیید کنند که NFT هایشان وجود دارد. با این حال، هنگامی که تصاویر در کیف پول مشاهده می شوند یا در پلت فرم معاملاتی NFT فهرست می شوند، دیگر قابل مشاهده نیستند.

حالا jac0xb.sol هم هست تماس گرفت برای مجموعه‌هایی که هنوز ابرداده‌ها را در سرویس‌های وب آمازون میزبانی می‌کنند، پیشنهاد می‌کند که «درس‌هایی باید آموخت» درباره نحوه استفاده FTX از خدمات Web2 API برای میزبانی NFT‌ها.علاوه بر این، برخی از کاربران نظر داد این مشکل را برای شرکت‌های Web3 که به خدمات متمرکزی مانند AWS و Google Cloud Platform متکی هستند، برجسته می‌کند.

مربوط: سرایت FTX: کدام شرکت ها تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفتند؟

در ۵ آگوست، مدیران NFT این موضوع را مطرح کردند که NFT ها در بلاک چین وجود ندارند. در مصاحبه ای با Cointelegraph، جاناتان ویکتور، رهبر ذخیره سازی Web3 Protocol Labs و الکس سالنیکوف، بنیانگذار Rarible توضیح دادند که از نظر فنی، توکن ها در جای دیگری ذخیره می شوند. این دوتاکید کردند که اندازه زنجیره اصلی اغلب بسیار محدود است و ذخیره داده ها در بلاک چین هزینه بیشتری دارد.

علیرغم مشکلاتی که در اثر سقوط FTX ایجاد شد، صنعت NFT نسبت به آینده این بخش مطمئن است. در ۲۲ نوامبر، بازیکنان مختلف در فضای NFT با کوین تلگراف صحبت کردند و ابراز اطمینان کردند که فضا در نهایت بهبود خواهد یافت.



نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا