اخبار ارز دیجیتال

آینده NFT ها در اینستاگرام روشن تر از توییتر است

کاربران توییتر ممکن است بومی کریپتو باشند، اما این بدان معنا نیست که در عرصه NFT برنده خواهند شد.

صنعت توکن غیرقابل تعویض (NFT) در چند ماه گذشته دچار آشفتگی بازار شده است، اما این یک فشار توییتر و اینستاگرام به صنعتی است که تخمین زده می شود تا سال ۲۰۳۰ به ارزش ۲۳۱ میلیارد دلار برسد. این حرکت هر دو را متوقف نمی کند.

این به دلیل راه اندازی اخیر NFT Tweet Tiles توسط توییتر و انتشار طیف وسیعی از ابزارهای مرتبط با NFT توسط اینستاگرام است که طبیعتاً باعث شد بسیاری از علاقه مندان NFT آن را به عنوان پلتفرم رسانه اجتماعی اصلی خود در نظر بگیرند. بیرون بیایید NFT ها

با نگاهی به ارزش پیشنهادی منحصر به فرد و رویدادهای اخیر، واضح است که اینستاگرام در حال حاضر نسبت به توییتر در زمینه ادغام NFT برتری دارد.

ارزش ادغام در اینستاگرام را دارد

یکی از عوامل تعیین کننده به نفع اینستاگرام، که پتانسیل NFT بیشتری نسبت به توییتر دارد، ارزش پیشنهادی منحصر به فرد آن است.

با نگاهی به سرویس اصلی توییتر، این یک پلت فرم میکروبلاگینگ است که به کاربران امکان می دهد پیام های کوتاه (توئیت) تا حداکثر ۲۸۰ کاراکتر را به اشتراک بگذارند که عمدتاً برای به اشتراک گذاشتن اخبار، نظرات و افکار با مخاطبان گسترده تر استفاده می شود. اکثر مردم موافق هستند.

از سوی دیگر، اینستاگرام را می توان به عنوان یک پلت فرم رسانه اجتماعی بصری توصیف کرد که در درجه اول برای به اشتراک گذاری عکس و ویدیو استفاده می شود و بر بیان شخصی و ارائه خلاقانه خود تمرکز دارد.

مربوط: طرفداران کریپتو باید از مدل اشتراک توییتر ایلان ماسک حمایت کنند

با توجه به اینکه NFT ها ماهیتی بسیار بصری دارند، ارزش پیشنهادی اینستاگرام در حال حاضر برای یکپارچه سازی NFT بسیار مناسب است. تجربه کاربری و رابط کاربری آن از نظر بصری بسیار غوطه‌ورتر و پیچیده‌تر از توییتر است که در درجه اول برای حفظ سریع اطلاعات طراحی شده است. بجای.

فاکتور مهم دیگری که باید در نظر بگیرید پایگاه مخاطبان شما است.

هر دو پایگاه کاربران هزاره ای و Gen Z قوی دارند، اما اینستاگرام نه تنها پایگاه کاربری بسیار بزرگ تری به میزان ۱.۳ میلیارد (در مقایسه با ۳۶۵ میلیون توییتر) دارد، بلکه نرخ تعامل آن بسیار بالاتر از مواردی است که در توییتر دیده می شود و اینستاگرام بسیار بالاتر است. مشارکت در اکثر رشته ها (از جمله هنر). در نتیجه، اینستاگرام در زمینه بازاریابی برند جایگاه بسیار تثبیت‌تری دارد. در حالی که بیشتر تمرکز فعلی NFT ها بر هنر و تجارت اجتماعی است، قانع کننده ترین (و بالقوه پرسود) موارد استفاده از NFT ها در مد و سبک زندگی است. ابتکارات بازاریابی و ادغام NFT خود را با رابط کاربری گالری مانند اینستاگرام و ابزارهای اشتراک گذاری همه کاره به طور موثر اجرا کنید.

با این حال، این بدان معنا نیست که اینستاگرام از هر نظر بهتر از توییتر است.

هدف توییتر این است که پایگاه کاربری آن بیشتر رمزنگاری شده باشد و بنابراین با مزیت های فنی و اقتصادی که در NFT ها دیده می شود آشنا باشد. به این معنی که شما در حال حاضر یک پایگاه هواداران اختصاصی در توییتر دارید.

با این حال، با توجه به اینکه پذیرش انبوه هدف نهایی NFT ها است، توجه به این نکته مهم است که محصولات مناسب برای یکپارچه سازی نسبت به محصولات فوق برای رشد بلندمدت اهمیت بیشتری دارند. بنابراین، کاری که توییتر در حال حاضر انجام می دهد، قبل از هر چیز، بالاتر از ارزش پیشنهادی منحصر به فرد اینستاگرام (UVP) نیست، که حول اشتراک عکس و ویدیو می چرخد.

تکامل توییتر تحت رهبری ایلان ماسک

یکی دیگر از شاخص های قوی مبنی بر اینکه NFT آینده روشن تری در اینستاگرام دارد، مسیر فعلی مدیریت و محصول توییتر است.

با توجه به اینکه توییتر اخیراً تحت مالکیت و رهبری ایلان ماسک قرار گرفته است، پیشرفت‌های نگران‌کننده‌ای رخ داده است که می‌تواند بر مناسب بودن پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان یک مرکز پیشرو برای NFT تأثیر بگذارد.

این امر ناشی از مرتکب گناه بزرگ ماسک با اخراج تقریباً ۵۰ درصد از نیروی کار خود است. در حالی که برخی ممکن است استدلال کنند که این امر در برخی زمینه‌ها شایستگی دارد، اما نگرانی‌هایی را در مورد عدم نظارت بر حق نشر و حساب‌های مشکوک ایجاد می‌کند. نگرانی در مورد عدم استعداد فنی برای بازگشت و رشد بیشتر توسعه.

حجم فروش هفتگی NFT از نوامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۳. منبع: نانسن

هنگامی که صحبت از عدم نظارت بر حق چاپ به میان می آید، توییتر به دلیل سیستم هشدار نقض حق نسخه برداری معیوب خود، نقض قابل توجهی را تجربه کرده است، در نتیجه کاربران بارگذاری فیلم های کامل را در این پلت فرم و غیره در حال حاضر امکان پذیر کرده اند. تأثیر پروتکل های دزدی دریایی ضعیف بر NFT ها نیازی به توضیح ندارد.

برش‌های اخیر شامل ناظران محتوا نیز می‌شود که وظیفه آنها مهار اطلاعات نادرست است، و جای تعجب نیست که از آن زمان به بعد، با بازگشت تعداد زیادی از حساب‌های بسیار پراکنده، تعداد آنها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. با توجه به اینکه این امر منجر به خروج بسیاری از کاربران از پلتفرم های جایگزین مانند Mastodon شده است، و NFT به یک جامعه قوی و فراگیر متکی است، محیط تکه تکه شده جدید توییتر نوید خوبی برای برنامه های NFT است.

مربوط: فیس بوک در شرف نابودی فراجهان و وب است

با توجه به نگرانی‌ها در مورد قابلیت‌های فنی توییتر، درست است که تعداد کمی از مهندسان می‌توانند منجر به رکود بسیاری از محصولات شوند، اما توییتر یک محصول حیاتی نیست، بنابراین توییتر در حال حاضر به خوبی کار نمی‌کند. زمان، تاخیر و معماری را در نظر بگیرید. حاشیه ها شکست عملکرد را متوقف نمی کند. با این حال، شناور نگه داشتن کشتی در مورد باز کردن بازارهای جدید و امکانات جدید به سادگی کار نمی کند. بنابراین، کاهش‌های گسترده توییتر بدون شک مانع اجرای نوآوری‌ها از جمله یکپارچه‌سازی یکپارچه NFT خواهد شد.

بنابراین در حالی که توییتر در آشفتگی های زیادی قرار داشت، اینستاگرام نقشه راه جامع NFT را منتشر کرد. این شامل راه اندازی یکپارچه سازی NFT در بیش از ۱۰۰ کشور و راه اندازی بازارهای NFT است. امبر ویتوریا، دیو کروگمن، رفیک آنادول و دیگران.

در حالی که غیرممکن است بدانیم کدام رسانه اجتماعی در ادغام NFT برتر خواهد بود، نگاه کردن به گزاره های ارزش اصلی آنها در ترکیب با معیارهای اخیر به ما درک کاملی از اینکه کارها به کجا می روند می دهد.

واضح است که توییتر نه تنها از منظر UVP در مضیقه است، بلکه از یک انتقال آشفته نیز رنج می برد. این می تواند به طور جدی بر سلامت آینده کل پلتفرم تأثیر بگذارد، به غیر از توسعه ابزارهای NFT.

به عبارت دیگر، در حالی که اینستاگرام حواس پرتی بسیار کمتری برای مقابله با آن دارد و بدون شک کاستی های خود را تجربه خواهد کرد، برنامه های NFT این پلتفرم همان ساختاری است که به فیس بوک اجازه ظهور می دهد. .

اما مانند هر پیگیری تکنولوژیکی، همه چیز می تواند در یک چشم به هم زدن تغییر کند، بنابراین ارزش این را دارد که هر دو پیشرفت را از نزدیک دنبال کنید. نه اینستاگرام.

کنستانتین کوگان یکی از بنیانگذاران BullPerks و GamesPad، شریک BitBull Capital، موسس Adwivo و مدیر عامل سابق Wave Financial. او یک کارآفرین، متا اتصال دهنده، تأثیرگذار، علاقه‌مند به فناوری بلاک چین، سرمایه‌گذار دارایی‌های دیجیتال و رهبر فکری برتر در صندوق‌های تامینی، استارت‌آپ‌های فناوری اطلاعات، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، مراقبت‌های بهداشتی، کشاورزی، املاک و مستغلات و رسانه/سرگرمی است. کنستانتین دارای مدرک Ph.D. او دارای مدرک دکترای جامعه شناسی، فوق لیسانس در آموزش و پرورش است و به پنج زبان مسلط است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Constantin Kogan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا