اخبار ارز دیجیتال

یکی از بنیانگذاران NFT Steez و Lukso به بررسی تأثیر حاکمیت دیجیتال بر روی Web3 می پردازد.

NFT Steez با Marjorie Hernandez، یکی از بنیانگذاران Lukso، در مورد چگونگی استفاده از Universal Profiles و قدرت دادن به کاربران با خودمختاری دیجیتال صحبت می کند.

هویت‌های مستقل موضوع داغ در بلاک چین و ارزهای دیجیتال است، به‌ویژه با ظهور اقتصاد خالق. در حال حاضر دو نوع شناسه دیجیتال وجود دارد. یکی فدرال و متمرکز است و داده ها تحت کنترل ارائه دهندگان خدمات است. هویت دیجیتالی خودمختار اغلب به عنوان یک حقوق بشر ذکر می شود که می تواند برای بازپس گیری آژانس با استفاده از فناوری بلاک چین مورد استفاده قرار گیرد، اما آیا چارچوبی وجود دارد که بتواند به آن کمک کند؟

در این قسمت از NFT Steez ما با Marjorie Hernandez، یکی از بنیانگذاران LUKSO و The Dematerialized ملاقات کردیم تا در مورد وضعیت فعلی هویت های مبتنی بر بلاک چین و “نمایه های جهانی” صحبت کنیم. به گفته هرناندز در آینده، “همه چیز هویت دیجیتالی خواهد داشت.”

ورود به قلمرو دیجیتال برای «نمایه جهانی» حاکمیت باید بدون اصطکاک باشد.

در مصاحبه‌ای، هرناندز تغییر پارادایم از پلتفرم‌های متمرکز به آینده‌ای بدون پلتفرم را توضیح داد که در آن کاربران باید هویت و خلاقیت‌های خود را بر روی یک پلتفرم ناشناس‌تر مدیریت کنند. “نمایه جهانی”.

ادغام نمایه‌های جهانی Lukso به کاربران و سازندگان اجازه می‌دهد هویت خود را بازیابند و IP را به روشی همزیستی بین سازندگان و کاربران صادر کنند. به گفته هرناندز، نمایه جهانی را می توان به عنوان یک سیستم عامل شخصی (OS) مشاهده کرد که نه تنها به شما امکان می دهد هویت خود را تأیید کنید، بلکه به شما امکان ارسال، دریافت و ایجاد دارایی را نیز می دهد.

همانطور که هرناندز می گوید، نمایه جهانی این است:

“این یک ابزار ارتش سوئیس است که اهداف زیادی را برای کاربر انجام می دهد.”

مرتبط: Web3 کلید حاکمیت داده در متاورس است

هویت مبتنی بر بلاک چین برای Web3

هنگامی که NFT های عکس پروفایل دوبعدی (PFP) شروع به ظهور کردند، تأکید بر هویت در Web3 دوباره شروع به افزایش یافت. این موج به عنوان وسیله ای برای بیان و شناسایی خود و به عنوان بیانی از انعطاف یا ایگو در نظر گرفته شد. برای برخی، هویت فیزیکی و اجتماعی آنها با آواتارهای دیجیتالی جدید جایگزین شده است.

اما هرناندز گفت که در حالی که برخی از مردم فکر می کنند دیجیتال در حال پنهان کردن خود واقعی آنها است، در یک “محیط دیجیتال غیرمتمرکز” مردم می توانند “فراتر از این روندها” و “به خود واقعی خود صادق باشند.” من معتقدم که شما تشویق خواهید شد که “را بیان کنید.

منطق مقاله هرناندز این است که هویت های مبتنی بر بلاک چین نه تنها قابل تأیید هستند، بلکه کاربران ۱۰۰٪ بر داده ها، هویت و IP خود کنترل دارند.

هرناندز وقتی از شنوندگان پرسیده شد که برای اطمینان از استانداردهای مربوط به حاکمیت خود و اطمینان از اینکه کاربران دیگر «مصرف‌کننده» نیستند، بلکه مشارکت‌کنندگان فعال در اکوسیستم هستند، جامعه چه باید بکند، پاسخ داد:

“من فکر می کنم این فقط یک خلق مشترک است، درست است؟ و شما شروع به ساختن با آن می کنید.”

برای شنیدن بیشتر این بحث، حتما قسمت کامل را گوش کنید. NFT Steez آن را در صفحه پادکست جدید Cointelegraph یا در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn پیدا کنید.

نویسنده: Alyssa Exposito

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا