اخبار ارز دیجیتال

گزارش DappRadar: فروش NFT در سال ۲۰۲۲ از ۱۰۱ میلیون فراتر می رود

گزارش اخیر DappRadar نشان می‌دهد که NFTها و برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بازی در سال گذشته در بسیاری از بلاک‌چین‌های بزرگ با DeFi DApps رقابت می‌کنند.

سال گذشته، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) همچنان نقش کلیدی در صنعت رو به رشد Web3 ایفا می‌کنند. NFT انتقال از افت های مبتنی بر هیپ به پروژه های متمرکز بر ابزار با ارزش بلندمدت را آغاز کرده است.

گزارش جدید DappRadar در مورد پذیرش بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز (DApp) در سال ۲۰۲۲ نشان می دهد که فروش NFT در سال گذشته به ۱۰۱ میلیون رسیده است. این میزان نسبت به سال قبل ۶۷.۵۷ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، اکوسیستم اتریوم با ۲۱ درصد سهم بازار و بیش از ۲۱.۲ میلیون تراکنش پردازش شده، جایگاه اول را در اکوسیستم NFT دارد. بعدی وکس (۱۴.۵ میلیون)، Polygon (13.3 میلیون) و Solana (12.9 میلیون) قرار دارند.

هر دو اکوسیستم Solana و Immutable X شاهد رشد قابل توجهی در فعالیت تراکنش های سال به سال بودند که به ترتیب ۴۴۰% و ۳۱۵% افزایش داشتند.

در همین حال، داده ها نشان می دهد که هیچ تغییری در اکوسیستم BNB وجود ندارد، با حدود ۱ میلیون تراکنش در هر دو سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲.

دسته غالب DApp ها در زنجیره های مختلف نیز در سال گذشته تغییر کرده است. در سال ۲۰۲۱، برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بر تمامی ۱۳ زنجیره مورد استفاده در گزارش به جز دو مورد تسلط داشتند.

با این حال، امسال زمین بازی با تغییر عمده ای به سمت بازی های پرخطر و NFT DApps هموار شده است.

مربوط: نظر: آینده NFT ها در اینستاگرام روشن تر از توییتر به نظر می رسد

علاوه بر این، این گزارش اتریوم و کاردانو را به‌عنوان بلاک‌چین‌هایی با فعال‌ترین توسعه‌دهندگان که روی زنجیره کار می‌کنند، با ۲۲۳ و ۱۵۱ پروتکل فعال برجسته می‌کند.

در همین حال، بلاک چین های مدولار مانند Polkadot و Cosmos شاهد افزایش ۱۶% و ۱۳۱.۷% در فعالیت توسعه دهندگان شبکه بودند.

اهمیت NFTها در فضای وب ۳ نیز در فرهنگ جریان اصلی در سال گذشته منعکس شده است. از پذیرش مداوم توسط موسسات قدیمی مانند NBA تا آمازون که مجموعه‌ای مستند درباره NFT و افرادی که آنها را جمع‌آوری می‌کنند.

اواخر سال گذشته، چین اولین بازار ملی NFT خود را به عنوان بازار ثانویه برای مبادله دارایی های دیجیتال معرفی کرد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا