🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیران می گویند رکود بازار NFT نشان می دهد که در حال بلوغ به سمت «ابزار واقعی» است.

یمل جردیس، مدیر اجرایی بنیاد دسنترالند، معتقد است که با آگاهی بیشتر مردم در مورد NFT، تمرکز از تجارت سوداگرانه به عملی بودن واقعی تغییر خواهد کرد.

مدیران Web3 می گویند که کاهش قیمت توکن های غیرقابل تعویض (NFT) نباید به عنوان نشانه ای از ناراحتی تلقی شود، بلکه نشانه ای از بلوغ این فناوری است.

یمل جردی، مدیر اجرایی بنیاد دسنترالند، به کوین تلگراف گفت: «من نمی گویم بازار NFT در حال عقب نشینی است. “در واقع، در حال بلوغ است.”

نظرات Jardi در ماه سپتامبر توسط dappGambl ارائه شد که بیش از ۷۳۰۰۰ مجموعه NFT را تجزیه و تحلیل کرد و به این نتیجه رسید که حتی ۹۵٪ از NFT های مورد بررسی به دلیل کاهش قیمت، حجم فروش و تجارت در سال گذشته بی ارزش هستند که پس از این گزارش منتشر شد.

ژیاردی تاکید کرد که بازارها دوره ای هستند و طبیعی است که دوره های تعدیل وجود داشته باشد.

وی برخی از نوسانات قیمت نفت نفت را ناشی از «معاملات سوداگرانه» دانست و گفت: ارزش NFTها باید در سودمندی آنها باشد.

زمانی که مردم در مورد NFT ها، موارد استفاده و کاربرد آن ها آگاه تر شوند، بازار تثبیت می شود و تمرکز از تجارت سوداگرانه به سودمندی و نوآوری واقعی تغییر می کند.

آنجلی یانگ، یکی از بنیانگذاران پلتفرم مدیریت جامعه توکن شده Collab.Land، از احساسات ضد NFT نیز تعجب نکرده است.

او می‌گوید: «همه نوآوری‌ها، به‌ویژه نوآوری‌هایی که تأثیر اقتصادی، ارزش فرهنگی یا جایگاهی دارند، در طول رکود زیر سؤال خواهند رفت».

یانگ معتقد است که بسیاری از پروژه‌ها از زمانی که بازارهایی مانند OpenSea هزینه‌های حق امتیاز اجباری را در اواخر ماه اوت حذف کردند، دچار مشکل شده‌اند.

با این وجود، یانگ اصرار دارد که NFT ها «اینجا برای ماندن هستند» و انتظار دارد که در ماه های آینده بیشتر از آنها برای برنامه های وفاداری، پاداش ها، تبلیغات و اثبات اصالت استفاده شود.

مدیر عامل مؤسسه کامبرلند تاما چرچهاوس اخیراً اظهار داشت که NFT ها “مرده” نیستند و اکتشافات اخیر فضایی نشان می دهد هنوز نشانه هایی از حیات باقی مانده است.

به گفته جیاردی، اگرچه بازار NFT تا حد زیادی تحت سلطه هنر دیجیتال بوده است، توکن‌های غیرقابل تعویض همچنان ابزار مهمی برای محیط دیجیتالی گسترده‌تر هستند، زیرا می‌توانند مالکیت دارایی‌های ملموس را به روش‌های جدیدی به کاربران نشان دهند.

جردی معتقد است که دولت ها و موسسات از NFT ها برای موارد استفاده مختلف در آینده استفاده خواهند کرد. در ۹ اکتبر، روزنامه دولتی چین، چاینا دیلی، برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی پلتفرمی برای تجارت کلکسیون‌های دیجیتال اعلام کرد.

مربوط: پذیرش جریان اصلی NFT در درجه اول به دلیل کاربرد آن است

به گفته اسکات لاوین، مدیر عامل پلتفرم نمادهای ورزشی Candy Digital، بخش سرگرمی بازار بزرگ دیگری برای صنعت NFT است.

روین به کوین تلگراف گفت که ۲۴ درصد از طرفداران لیگ برتر بیسبال که در سال ۲۰۲۲ با بلیت موبایل وارد استادیوم شده بودند، یک بلیت دیجیتال یادبود رایگان ارائه شده توسط Candy را به عنوان یادگاری بازخرید کردند.

لوین افزود: “اینها همه ابزارهای NFT بلادرنگ هستند.”

در سمت برند، یانگ گفت شرکت هایی که وارد فضای NFT می شوند، از جمله آدیداس، باد لایت، گوچی و پرادا، اخیرا شاهد افزایش تعداد کاربران فعال در کانال های Discord خود بوده اند.

طبق داده های Forbes Digital Assets، ارزش بازار NFT ها در حال حاضر ۵ میلیارد دلار است. Yuga Labs مالک CryptoPunks و Bored Ape Yacht Club، دو تا از بزرگترین مجموعه ها، با ارزش بازار به ترتیب ۷۱۰ و ۴۰۰ میلیون دلار است.

مجله: کلکسیونر NFT: ویلیام میپن از مسافت فروخته شد، میسی رژه NFT شناور، اسم DAO فورک


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا