اخبار ارز دیجیتال

بازار NFT به دلیل عرضه بیش از حد، حرص و طمع و پروژه های بد مهار شده است: گری وی

خالق Vee Friends گفت که تعداد افراد مشهور، برندها و هنرمندانی که از NFT استفاده می کنند، مشکلات عرضه و تقاضا را ایجاد می کند.

گری واینرچاک، کارآفرین محبوب و مدافع NFT (همچنین با نام گری وی شناخته می شود) می گوید عرضه بیش از حد، حرص و آز و پروژه های نامرغوب از دلایل اصلی سقوط بازار NFT در سال گذشته است.

در ۱۲ دسامبر، Vaynerchuck در توییتر آمد تا آخرین پست وبلاگ خود را در مورد مسائل جاری در بخش NFT و اینکه سال آینده به کجا خواهد رفت را برجسته کرد.

واینرچوک در اظهار نظر در مورد شرایط بازار تاکید کرد که میزان قابل توجهی ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) در سال جاری از سوی کاربران رسانه‌ها و رسانه‌های اجتماعی وجود داشته است. .

«حقیقت این است که اگر دقت کنید، می‌دانید که اینجا واقعاً چه خبر است. و اگر مثل من باشید، تعجب نخواهید کرد.

او پیش‌بینی‌ای را که یک سال پیش انجام داده بود، تکرار می‌کند، زمانی که ادعا کرد «۹۸ تا ۹۹ درصد پروژه‌های NFT» که در طول رونق NFT در سال ۲۰۲۱ مورد توجه قرار گرفتند، در نهایت سرمایه‌گذاری بد یا «صفر» خواهند بود.

مشکلات NFT

در توضیح این پیش‌بینی، واینرچاک سه موضوع کلیدی را که بازار را مختل می‌کنند، برجسته کرد.

در مورد عرضه بیش از حد، واینرچوک استدلال کرد که انبوهی از “مشهورها، اینفلوئنسرها، لیگ های ورزشی، برندهای بزرگ و هنرمندان فردی” که در سال گذشته به بازار عرضه شدند، مشکلات عرضه و تقاضا را ایجاد می کند.

او نوشت: «پروژه‌های بزرگی وجود دارد که توسط اپراتورهای واقعی هدایت می‌شوند که بر ارائه ارزش برای جامعه تمرکز دارند، اما اکثر آنها چنین نیستند.

«تقاضا نتوانسته و نمی‌تواند با آن سطح فوق‌العاده عرضه همراه باشد. هر زمان که این اتفاق بیفتد، حبابی در انتظار ترکیدن است.»

در مورد طمع کوتاه‌مدت، واینرچاک گفت که این صنعت به دلیل بسیاری از افرادی که تلاش می‌کنند با راه‌اندازی پروژه‌ها و تجارت NFT به درآمد سریع برسند، که منجر به فروپاشی اصول اولیه شده است، مانع شده است. گفته می‌شود که منجر به تقلب و از دست دادن پروژه شده است.

او نوشت: “مردم بیش از حد خودخواه، خیلی سریع، بیش از حد بی توجه هستند. این یک ماراتن است، اما همه با آن مانند یک دوی سرعت کوچک یا یک عجله طلا رفتار می کنند و اکثر مردم بازنده هستند.”

در ماه ژوئن، شرکت نرم افزاری نظارت بر بلاک چین DEXterlab از بیش از ۱۳۰۰ نفر در توییتر درباره عادات خرید NFT آنها در اواخر ماه مه و اوایل ژوئن نظرسنجی کرد. در حالی که ۶۴.۳٪ از پاسخ دهندگان گفتند که NFTها را “برای کسب درآمد” خریداری کرده اند، کمتر از ۴۲٪ در زمان نظرسنجی سودآور بودند.

از سوی دیگر، از نظر پروژه‌های بد، چون هر کسی می‌تواند به راحتی یک پروژه NFT راه‌اندازی کند، «در حال حاضر تعداد زیادی از مردم وجود دارند که هیچ دانش واقعی در مورد تجارت، ساختن جامعه بلندمدت، فرهنگ، زندگی روزمره و غیره در آنجا ندارند. است” او پیشنهاد کرد. دستکاری کارکنان و ایجاد تقاضا.

NFT ها در سال ۲۰۲۳ به کجا خواهند رفت؟

با نگاهی به سال ۲۰۲۳، واینرچاک استدلال کرد که رونق دیگری مانند رونق بازار در سال ۲۰۲۱ بعید است، به خصوص که او انتظار ندارد “وضعیت کلان اقتصادی” به این زودی ها صعودی شود.

علاوه بر این، واینرچاک بخش ارزهای دیجیتال و NFT را به رونق اینترنت در اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ تشبیه کرد.

حجم عظیم عرضه باعث ورشکستگی بسیاری از پروژه‌ها و صفر شدن آن‌ها مانند Pets.com می‌شود، اما ۱ تا ۳ درصد از این پروژه‌ها به آمازون‌ها و ای‌بی‌ها اختصاص می‌یابد. این در مورد تعداد افرادی است که مایل به انجام تکالیف مورد نیاز هستند. سرمایه گذاری کن.”

واینرچاک در اوایل سال ۲۰۲۱ وارد NFT شد و اولین پروژه VeeFriends خود را در ماه می همان سال راه اندازی کرد و از آن زمان در پروژه های زیادی سرمایه گذاری کرده است. بر اساس داده‌های CryptoSlam، VeeFriends با ۲۴۱.۸ میلیون دلار بیستمین مجموعه NFT در تمام دوران است.نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا