اخبار ارز دیجیتال

اینفلوئنسر NFT قربانی حمله سایبری می شود و بیش از 300000 دلار در کریپتوپانک از دست می دهد.

آنها ظاهراً به یک Dapp مخرب مجوز داده اند تا توکن ها را منتقل کند و دارایی ها به سرعت استخراج شدند.

اینفلوئنسر NFT CryptoNovo در 4 ژانویه اعلام کرد که قربانی یک حمله سایبری شده و دو کریپتوپانک را از دست داده است. در پست توییتر آمده است: “ما تازه هک شدیم!!!” با من شوخی می کنی! ? ! همچنین شامل یک اسکرین شات از OpenSea است که نشان می دهد دو کریپتوپانک در حال ارسال به آدرس های مختلف هستند.

دو کریپتوپانک بلافاصله توسط مهاجمان فروخته شد، یکی به قیمت 70 اتریوم (به ارزش 88434 دلار در زمان انتشار) و دیگری به قیمت 199 اتریوم (251404 دلار). این بدان معناست که CryptoNovo بیش از 300000 دلار کریپتوپانک را در این حمله از دست داد.

گفته می شود رکوردهای Cryptopunk#4608 به کیف پول مهاجم منتقل شده، به کیف پول دیگری منتقل شده و به قیمت 199 ETH فروخته شده است. منبع: OpenSea

تعدادی NFT دیگر نیز از اینفلوئنسرها به سرقت رفته است، از جمله مواردی از Meebits، CloneX، Mutant Ape Yacht Club و Bored Ape Yacht Club.

به نظر می رسد پانک نمادین CryptoNovo با پوشیدن باقلا سبز #3706 از حمله نجات یافته است، اما به نظر می رسد مالک آن کالا را نیز فروخته است. در حالی که مورد فوق به یک آدرس فیشینگ شناخته شده ارسال شد، cryptopunk #3706 به آدرس کاملاً متفاوتی ارسال شد و به قیمت 75 ETH (94751 دلار) فروخته شد. این آدرس همچنین مواردی را از thenovoverse.eth دریافت کرده است، یک دامنه ENS که در گذشته مواردی را از آدرس کیف پول رسمی CryptoNovo دریافت کرده است. این حقایق ممکن است نشان دهد که فروش این کالای خاص ممکن است توسط مالک و نه مهاجم انجام شده باشد.

کریپتوپانک #3706. منبع: OpenSea

CryptoNovo یک تأثیرگذار NFT با بیش از 18000 دنبال کننده در توییتر است. او به خاطر پوشیدن ماسکی شبیه یک کریپتوپانک با یک دانه سبز که برای اولین بار در سال 2020 خرید، معروف است.

یک عکس ناشناس CryptoNovo.

CryptoNovo ادعا کرد که این حمله یک “هک” بوده است، اما کاربر توییتر @__proper اشاره کرد که این احتمالا به دلیل فیشینگ بوده است. مدت کوتاهی پس از انتقال کریپتوپانک سبز رنگ به یک آدرس امن، CryptoNovo چندین تأیید اعتبار توکن را در برابر قراردادهای هوشمند ناشناخته انجام داد. این قرارداد است که سپس از تابع transferFrom در NFT های مختلف برای انتقال آنها از کیف پول اینفلوئنسر استفاده کرد. این بدان معنی است که کسی می توانست او را فریب دهد تا به یک Dapp مخرب اجازه دهد توکن او را جابجا کند.

مربوط: سرویس Magic Eden NFT برای نمایش پورن به جای تصویر صحیح هک شد

همچنین، به نظر می‌رسد شخصی جعل هویت CryptoNovo در Discord است. 9 ساعت پس از وقوع حمله، او تصویری از یک حساب کاربری Discord منتشر کرد که ادعا می‌کرد خودش است، اما گفت که این یک حساب جعلی است.

کریپتوپانک یکی از اولین مجموعه‌های NFT یا مجموعه‌ای از اشیاء هنری «هنر دیجیتال مولد» به‌صورت الگوریتمی است. که در ژوئن 2017 منتشر شد، واحدهای جداگانه به هر کسی که می توانست هزینه گاز و ریخته گری را بپردازد، تحویل داده شد. طبق nftstats.com، کریپتوپانک ها در حال حاضر به طور متوسط ​​بیش از 1000 دلار به فروش می رسند.

این مجموعه الهام‌بخش هزاران مجموعه NFT از جمله Bored Ape Yacht Club، Mutant Ape Yacht Club و Meebits است.نویسنده: Tom Blackstone

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا