اخبار ارز دیجیتال

روند بازی NFT برای سال ۲۰۲۳: مدیران صنعت انتظار دارند بازیکنان بزرگ بیشتری وارد شوند

با توجه بیشتر شرکت های بازی سازی به ارتباط مفهوم محبوب، کارشناسان صنایع مختلف بینش خود را در مورد روندهای بازی NFT آینده به اشتراک گذاشتند.

علیرغم قلدری که گیمرها به شرکت‌های بازی سنتی وارد می‌کنند که وارد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) می‌شوند، مدیرانی که در صنعت بازی NFT کار می‌کنند معتقدند که امسال شرکت‌های بازی سنتی بیشتری وارد بازار خواهند شد. من مشتاقانه منتظر حضور در این زمینه هستم.

از ورود شرکت‌های اصلی بازی تا ارتباط مدل‌های بازی NFT مانند Play-to-Earn (P2E) و Move-to-Earn (M2E)، کارشناسان مختلف صنعت در حال بحث درباره روند بازی NFT برای سال ۲۰۲۳ هستند. من دیدگاه‌های خود را به اشتراک گذاشته‌ام. .

پذیرش استودیوهای بازی سنتی در رتبه دوم عوامل موثر بر پیشرفت بازی های بلاک چین قرار گرفت.منبع: BGA Report

الکساندر لارسن، یکی از بنیانگذاران Sky Mavis، تیم سازنده بازی محبوب P2E Axie Infinity، به کوین تلگراف گفت که ورود بازیکنان بزرگ بیشتری به این فضا فقط مسئله زمان است. اما لارسن همچنین فکر می‌کند که این شرکت‌ها تا زمانی که ببینند بازی‌هایشان میلیاردها درآمد کسب می‌کنند، مقاومت خواهند کرد.

جدا از استودیوهای متمرکز بر بازی، لارسن اشاره کرد که غول‌های فناوری مانند گوگل درگیر هستند و خاطرنشان کرد که Google Cloud همچنین اعتبارسنجی شبکه Ronin را اجرا می‌کند. او افزود: «ما از دیدن شرکت‌های فناوری بزرگ مانند گوگل و مایکروسافت بسیار هیجان‌زده هستیم که در صنعت بازی‌های بلاک چین عمیق‌تر می‌شوند.

الان رای بدهید!

وقتی از مدیران Sky Mavis در مورد ارتباط P2E در سال ۲۰۲۳ سؤال شد، اعتراف کردند که این مدل در حال حاضر دارای نقص است. او توضیح داد:

“به عنوان یکی از پیشگامان اولین بازی کسب درآمد Play 2، با اطمینان می توانم بگویم که در حالت فعلی کار نخواهد کرد. ابتدا باید سرگرم کننده باشد.”

Zoe Wei، مدیر ارشد تجاری زنجیره BNB، با لارسن موافق است. به گفته مدیران، برای پایدار کردن اقتصاد توکن برای اکثر بازی‌ها، آزمایش‌ها و تحلیل‌های بیشتری لازم است.

وی می‌گوید: «تاکید زیادی روی مکانیک‌های خرید وجود داشت و به اندازه‌ی کافی بر سرگرمی بازی نبود. با این وجود، وی معتقد است که هر دو کانسپت P2E و M2E در سال ۲۰۲۳ مرتبط خواهند بود، اما هنوز نیاز به بهبود دارند.

جدا از مدل بازی NFT، وی همچنین درباره موضوع ورود تولیدکنندگان بازی های سنتی به این فضا اظهار نظر کرد. وی معتقد است فناوری بلاک چین و NFTها “مزایای غیرقابل انکاری” را برای تولیدکنندگان بازی و گیمرها به همراه خواهند داشت. وی افزود: «ما در سال گذشته شاهد ورود استودیوهای بازی سازی بیشماری به وب۳ بوده ایم، روندی که تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

مربوط: خالق فاینال فانتزی از “سرمایه گذاری تهاجمی” در بازی های بلاک چین خبر می دهد

در همین حال، کارلوس پریرا، شریک Bitkraft Ventures، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر متمرکز بر بازی، نیز مطمئن است که کسب و کارهای بیشتری در زمینه بازی در سال جاری ظهور خواهند کرد. او توضیح داد:

۲۰۲۲ شاهد چندین دور مالی مربوط به پروژه‌های نوع اسپین‌آف از سوی کسب‌وکارهای بازی سنتی ایالات متحده و اروپا بوده است. من انتظار دارم که این روند ادامه پیدا کند.

پریرا همچنین گفت که در حالی که شرکت‌های بازی آسیایی با فشارهای رمزنگاری‌شان عمومی‌تر شده‌اند، شرکت‌های غربی نیز وارد عمل شده‌اند، اما «در مورد روابط عمومی محتاط‌تر هستند». با این حال، مدیران معتقدند این روند ادامه خواهد داشت.

وقتی در مورد P2E سؤال شد، مدیران استدلال کردند که اولین تکرار این مفهوم باید به تدریج حذف شود. او گفت: “امیدوارم این اولین اجرای Play to Earn به طور کامل دفن شود.” به گفته پریرا، چنین مفهومی به عنوان یک مدل تجاری منطقی نیست زیرا راهی برای جذب گیمرهای پولی برای بازی وجود نداشت.

در مورد سایر روندهای بازی NFT برای سال ۲۰۲۳، الکس آلتگاوزن، یکی از بنیانگذاران بازی NFT Banksters، می گوید اعضای انجمن در سال ۲۰۲۳ استانداردهای بالاتری خواهند داشت. به گفته Altgausen، سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ مانند یک فیلتر عمل کردند و بازی‌های NFT منتشر شده را صرفاً برای استفاده از کاربران منتشر کردند. او توضیح داد:

روزهایی که یک وب‌سایت زیبا و نوید یک بازی می‌توانست هر کاری انجام دهد، گذشته است.»

این بدان معناست که سال ۲۰۲۳ برای سرمایه‌گذاران بازی NFT که می‌توانند دارایی‌ها، توسعه محصول، مشارکت‌ها و ردپای رسانه‌های خود را قبل از سرمایه‌گذاری در یک بازی NFT ببینند، جهش آسانی نخواهد بود.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا