اخبار ارز دیجیتال

کلکسیونر NFT: غول پیکر گوتیک واقعیت مجازی رویای رویا… کابوس سلطنتی OpenSea

غول سوان، هنرمند NFT ملبورن، در ماشینش نشسته بود و گریه می کرد زیرا با آن احساس راحتی نمی کرد. اکنون جایگاه خود را به عنوان خالق رویاهای واقعیت مجازی گوتیک پیدا کرده ام.

داستان غول سوان، نقاش و مجسمه‌ساز واقعیت مجازی مستقر در استرالیا، از گریه کردن در ماشینش تا کار هر روز صبح تا تبدیل شدن به یک هنرمند دیجیتال موفق، داستان سرسختی، زمان‌بندی و فشار دادن مرزها است.

در دنیایی که هنرمندان دیجیتال اکنون می‌توانند از طریق NFT از آثار خود درآمد کسب کنند، برخلاف لایک‌ها و کامنت‌های ارزان در اینستاگرام، قو غول‌پیکر از بقیه متمایز است، با ۳D اولین هنرمندی که یک شی را روی زنجیره قرار می‌دهد. خلاقیت های منحصر به فرد و بی نظیر، آثاری همه جانبه که توجه کلکسیونرهای سراسر جهان را به خود جلب کرده است، از جمله نهنگ های معروفی مانند. j1my.eth، هنر معتدل ها و کوسه نهنگ.

برای من، گریه کردن در ماشین قبل از کار، ارتباط زیادی با این داشت که می دانستم باید جای دیگری باشم. می دانستم کاری که انجام می دهم درست نیست. قو غول‌پیکر می‌گوید من فکر می‌کنم همه هنرمندان احتمالاً به نوعی در تلاش هستند تا ناگهان احساس کنند به آنها تعلق دارند.

پس از ضرب کردن اولین NFT در Known Origin در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۹، Giant Swan اولین موج علاقه به هنر دیجیتال را جلب کرد.او دستاوردهای زیر را دارد دیوید مور از Known Origin برای کمک به او در این راه.

حالت رویایی

نگاه کردن به هنر غول پیکر قو می تواند گیج کننده باشد. عمق کار او اغلب باید شخصاً دیده شود. Josie Bellini هنرمند OG Crypto توضیح می دهد:

وقتی به کار غول سوان نگاه می کنم، نمی توانم از فکر کردن دست بکشم و احساس خاصی داشته باشم. خون و عرق و اشک می بینم. می‌توانید ببینید که او قلب و روحش را در بوم نقاشی می‌گذارد، و می‌توانید هر ضربه‌ای را ببینید که در VR ساخته شده است. آنها عمق و احساسات بسیار زیادی دارند.

قو غول پیکر گفت: هدف واقعاً ساده هنر من همیشه این بوده است که به شما این احساس را بدهم که آن را تجربه کرده اید و در خواب دیده اید یا سعی کرده اید یک رویا را توضیح دهید.

برای ایجاد هنر از طریق VR، این شهروند استرالیایی ملبورن از هدست‌های واقعیت مجازی رایانه شخصی و تجهیزات بازی استفاده می‌کند، اما گفت که یک هدست واقعیت مجازی متا کوئست می‌تواند این کار را برای اکثر مردم انجام دهد.

من با تبدیل حرکاتم به شکل و رنگ هنر خلق می کنم. من این کار را با گذاشتن هدست واقعیت مجازی و قرار دادن خودم در فضای خالی انجام می دهم. بدون سقف، بدون کف، بدون دیوار. این فقط بی پایان است. حرکت آن با اشکال، رنگ ها، چگالی، اندازه ها و مقیاس های بی نهایت ماده پر شده است. غول سوان می گوید تا زمانی که فضایی را پیدا کنیم که منطقی باشد.

نسل ها توسط قو غول پیکر
نسل ها توسط قو غول پیکر (منشا شناخته شده)

از آنجا، فضا را کاوش می کنم تا ببینم چگونه می توانم داستان را ثبت کنم و آن را با دیگران به اشتراک بگذارم. من دوست دارم اینجوری هنر کنم. زیرا ما به طور سنتی به یک کامپیوتر هنر دیجیتال نگاه می کنیم و آن را بر اساس کمال آن قضاوت می کنیم.

جستجوی کمال در مورد پنهان کردن یا تقلید از دید ما از جهان، تا دیجیتالی شدن یا نبودن آن بود. هنر VR به ما امکان می دهد عیوب را کشف کنیم و از این نظر می توانیم رسانه هنری بسیار دیجیتال را به یکی از ارگانیک ترین اشکال هنر دیجیتال در دسترس تبدیل کنیم. تعجب می کنم اگر کس دیگری کاری را که من اکنون انجام می دهم انجام دهد.

فروش ویژه

پرسش و پاسخ به صورت متوالی

سبک خود را به عنوان یک هنرمند چگونه توصیف می کنید؟

من می خواهم فکر کنم که این یک تفسیر متعادل و احساسی از سوررئالیسم در هنر است. یک تفسیر واقعاً ترش و تقریبا امپرسیونیستی از هنر سه بعدی. من عاشق نواختن نت های گوتیک و نمادگرایی هستم. من دوست دارم از چیزهای مختلف نقاشی کنم، اما نمی دانم چگونه آنها را نام ببرم. به همین دلیل است که سبک قو غول پیکر است. به همین دلیل است که مردم می توانند من را از میان جمعیت جدا کنند، زیرا شما نمی توانید آنها را سطل زباله کنید.

چه کسی تا به حال بر روی کار هنری شما تأثیر گذاشته است؟

تأثیرات زیادی وجود دارد، اما برخی از آنها را معرفی می کنم. اشلی وود روی Tank Girl، یک سبک کمیک جوهر آزاد کار کرد. ما همچنین جیمی هیولت را داریم که مسئول تمام تصاویر Gorillaz و Tank Girl است.

گوریلاز روی من تأثیر گذاشت زیرا عادت داشتم یک سی دی در دستانم بیاورم و همه چیزهای اضافی را از آن بیرون بیاورم. مجبور شدم آن را در رایانه شخصی خود بگذارم، اما آنها هرگز این را نگفتند. فقط کافی است سی دی خود را باز کنید و می توانید همه چیزهای جالب را کاوش و پیدا کنید. این یک تجربه بود این واقعاً به من می گوید که چگونه به کارم نگاه می کنم. اکنون می خواهم مردم کار من را تجربه کنند.

همچنین بخوانید
امکانات

میلیاردها دلار برای بازاریابی ارزهای دیجیتال برای طرفداران ورزش هزینه می شود، اما آیا ارزش آن را دارد؟

امکانات

بیت کوین در مسیری قرار دارد که با وعده صفر خالص برخورد می کند

آیا هنرمندان جدیدی وجود دارند که فکر می کنید مردم باید به دنبال آنها باشند؟

هنرمندی در ملبورن وجود دارد به نام Mysterious Al. او یک نقاشی دیواری است که به راحتی می توانید آن را در گوگل ببینید. او یک هنرمند بزرگ است

کلکسیونرهای برجسته شما چه کسانی هستند که با دانستن اینکه صاحب آثار شما هستند، لبخند به لب شما می آورند؟

وقتی به افرادی مانند مایه دردسر، j1my.eth، جوزی، کوسه نهنگ، هنر معتدل ها و دیدی، لبخند می آورد. همه آنها نهنگ های بزرگی هستند، اما کارآفرین و افراد بسیار موفقی نیز هستند. همه آنها قبل از اینکه کارم واقعاً گران شود، آن را در من دیدند.

NFT مورد علاقه شما در کیف پولتان چیست که متعلق به خودتان نیست؟

NFT مورد علاقه من در کیف پول من کفش های کریپتو وکسل ساخته شده توسط n0shot است. در روزهای اولیه فرهنگ هنر کریپتو بود که همه در وکسل های کریپتو گرد هم می آمدند. این احتمالاً اولین بار بود که فرهنگ کفش کتانی واقعاً در فضا نفوذ کرده بود.

چیزهای داغ در جاهای دیگر در بازار هنر NFT

فروش قابل توجه اخیر تایلر هابز شامل کنترل ناقص و فیدنزا است که از طریق ساتبی به فروش می رسد و لوله کرومی اسکوئیگل کلکسیونر. DGMD برداشت.

نبرد تاج و تخت دریای آزاد تا ته

در بحبوحه فاجعه ای که بر سر قیمت های مجموعه NFT در بیشتر سال ۲۰۲۳ رخ می دهد، بحث وفاداری سازندگان مانند یک مسابقه به سمت پایین به نظر می رسد و OpenSea می گوید بازار به سمت وفاداری اختیاری سازندگان در فروش ثانویه حرکت خواهد کرد. اعلام تقریباً این را تأیید کرد.

همچنین بخوانید
امکانات

برای استونی: چگونه بومیان دیجیتال طرحی را برای یک کشور بلاک چین ایجاد می کنند

امکانات

«انتزاع حساب» کیف پول‌های اتریوم را بسیار قدرتمند می‌کند: یک راهنمای ساختگی

با این حال، بازار Blur همچنان بر سهم بازار تسلط دارد، بنابراین این تصمیم غیرمحبوب احتمالاً نباید تعجب آور باشد.

به عنوان پاسخی به Blur و سایر بازارهایی که به گردآورندگان و معامله‌گران اجازه می‌دهند حق امتیاز تولیدکنندگان را دور بزنند، OpenSea فیلتری را که در نوامبر ۲۰۲۲ معرفی کرده بود، از ۳۱ اوت بازنشسته خواهد کرد. در اوج شیدایی NFT، این موضوع به عنوان یک تغییر بزرگ بازی در اقتصاد نوظهور سازندگان جدید اعلام شد.

اعلامیه وفاداری OpenSea
اعلامیه وفاداری OpenSea (X)

این فناوری یکسان باقی می‌ماند، اما زمانی که بازار در بیشتر سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۲ پررونق بود، پرداخت حق امتیاز به سازندگان همراه با کارمزد ۲.۵ درصدی OpenSeas در بازار به ندرت مورد سوال قرار می‌گیرد.

دوین فینزر، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران OpenSea گفت:

در نوامبر ۲۰۲۲، فیلتر اپراتور را راه اندازی کردیم. این ابزاری است که برای کنترل بیشتر سازندگان با محدود کردن فروش مجموعه‌هایشان به بازارهای Web3 طراحی شده است، که هزینه‌های تولیدکنندگان را در فروش ثانویه اعمال می‌کند. این به منظور کنترل بیشتر سازندگان بر مدل کسب و کار Web3 بود، اما نیاز به خرید همه افراد در اکوسیستم Web3 داشت که متأسفانه هرگز اتفاق نیفتاد. بنابراین، ما تغییراتی در رویکردمان نسبت به پاداش‌های سازنده ایجاد کرده‌ایم.

به نظر نمی رسد راه حل خوبی وجود داشته باشد که بتواند حق امتیازها را بدون به خطر انداختن مالکیت دارایی های غیرمتمرکز واقعی اعمال کند، و بسیاری از جمله حامیان OpenSea VC، دو سنت خود را برای این موضوع دارند. مارک کوبان، هنرمند مت کین و بیپل و اینفلوئنسرهای NFT ول سووش.

آیا یوگا به کمک خواهد آمد؟

شاید یکی از تاثیرگذارترین صداهای گفتن در مورد اعلام OpenSea، Yuga Labs، خالق Bored Ape Yacht Club، و صاحبان CryptoPunks، Otherside، Meebits و بسیاری از مجموعه های دیگر به شدت با تصمیم OpenSea مخالفت کرده اند.

با اظهارات مدیر عامل شرکت دنیل آلگره، اکثر جامعه NFT قبلاً گمانه زنی کرده اند که بازار یوگا به عنوان بخشی از پاسخ راه اندازی خواهد شد.

بیانیه یوگا در مورد وفاداری دریای آزاد
بیانیه یوگا در مورد وفاداری دریای آزاد (X)

بلوبری DAO x اسم ۱۳ ساله که به کودکان محروم مبتلا به DAO کمک می کند

من به تازگی یک دوچرخه جدید از Evie-Rose - Lilpurpberry دریافت کردم.
Evie-Rose – دوچرخه جدیدم را از Lilpurpberry دریافت کردم. (تنوع)

Lil Purpberry، ۱۳ ساله اهل بریزبن، در یک جیب دلگرم کننده از چشم انداز NFT، یک هدف بشردوستانه را با مشارکت خیریه کودکان Variety آغاز کرده است.

Blueberry DAO توسط Lilpurpberry برای ساخت یک خزانه، از جمله فروش هنر پیکسل NFT Lilpurpberry، با بودجه Nouns DAO ایجاد شد. وزارت خزانه داری از موسسات خیریه کودکان محلی حمایت خواهد کرد، و Variety اولین دریافت کننده این کمک بود و بودجه آن به برنامه کودکان برای دوچرخه اختصاص یافت. این برنامه دوچرخه و کلاه ایمنی کاملاً جدید را به کودکان محروم ارائه می دهد که در غیر این صورت فرصت ها را از دست می دهند.

توییت هفتهنویسنده: Greg Oakford

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا