🚨 اخبار ارز دیجیتال

جمع آوری کنندگان NFT از OpenSea به دلیل قفل کردن حساب ها پس از کلاهبرداری شکایت کردند

وکیل سرپرست تیم حقوقی تاکید کرد که این یک پرونده مجزا نیست و استدلال کرد که OpenSea در برخی موارد این موضوع را نادیده گرفته است.

یک گردآورنده توکن غیرقابل تعویض (NFT) به دلیل چندین اتهام از جمله محرومیت بیش از سه ماه از یک حساب کاربری پس از قربانی شدن در یک کلاهبرداری فیشینگ، علیه OpenSea NFT Marketplace اقدام قانونی کرده است.

کاربر OpenSea، Robbie Acres به Cointelegraph گفت که پس از سرقت NFT او توسط یک کلاهبرداری فیشینگ، او بلافاصله آن را به بازار NFT گزارش داد. با این حال، کلکسیونرهای NFT ادعا می کنند که با مشکلات زیادی مواجه شده اند. آکر توضیح می دهد:

“آنها بیش از ۴۸ ساعت طول کشید تا پاسخ دهند. در آن زمان، دارایی های دزدیده شده فروخته شده بودند زیرا خریداران به شدت آنها را کمتر از ارزش گذاری کرده بودند و سرعت را بر ارزش اولویت می دادند.”

علاوه بر این، NFT Marketplace با قفل کردن حساب او برای جلوگیری از آسیب بیشتر پاسخ داد. او افزود: «Opensea باج از دارایی‌های من را به‌رغم درخواست‌های مکرر برای باز کردن قفل دارایی‌های من بیش از سه ماه دریغ کرد.»

یکی از دو NFT سرقت شدهمنبع: Robbie Acres

سرمایه گذاران NFT بر این باورند که بازار باید در قبال زیان هایی که در این مدت متحمل شده است، مسئول شناخته شود. Acres معتقد است که زیان تخمینی از اقدامات OpenSea به ۵۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

او گفت: “از آنجایی که من یک سرمایه گذار فعال در جامعه وب ۳ هستم، اقدامات OpenSea، عمدی یا نادرست، باعث ضرر مالی قابل توجهی برای من شده است.” به همین دلیل، Acres از یک وکیل برای طرح شکایت علیه OpenSea کمک گرفت.

وکیل انریکو شفر، که سرپرست تیم حقوقی Acres است، می‌گوید که این مورد خاصی نیست. این وکیل تأیید کرد که چندین نفر با یک موضوع درگیر هستند. شفر توضیح داد:

“من با چندین نفر صحبت کرده‌ام و از آن‌ها نمایندگی کرده‌ام که NFT‌هایشان به سرقت رفته یا حساب‌هایشان در بازار Opensea به خطر افتاده است. در کشورهای دیگر، OpenSea به سادگی این موضوع را نادیده می‌گیرد.”

به طور جداگانه، وکلا اظهار داشتند: “OpenSea باید بر مشتریان خود تمرکز کند، افرادی که خرید و فروش NFT ها را انجام می دهند، به جای اینکه توسط رشد، دلارهای سرمایه گذار و درآمد کل کور شود.”

مربوط: کلاهبرداری جدید حراج خصوصی NFT کاربران OpenSea را تهدید می کند

یکی از سخنگویان OpenSea در پاسخ به سوالی درباره مشکل Acres به Cointelegraph گفت:

“سرقت مورد بحث در خارج از OpenSea اتفاق افتاد و قبل از اینکه OpenSea از سرقت گزارش شده مطلع شود فروخته شد. من انجام دادم.”

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این پلتفرم در حال سرمایه گذاری بر روی ابزار و پرسنل با هدف پیشگیری و کشف سرقت در سکو و توقف فروش مجدد کالاهای مسروقه است. آنها نوشتند:

دزدی یکی از بزرگترین و دشوارترین مشکلات اکوسیستم برای حل است زیرا در بسیاری از سطوح مختلف دیجیتال و از طریق بسیاری از کانال های ارتباطی منحصر به فرد (و قانونی) رخ می دهد.

در ۱۱ آگوست، NFT Marketplace یک خط مشی جدید کالاهای سرقتی را معرفی کرد که شامل و گسترش استفاده از گزارش های پلیس می شود. در پاسخ، برخی از کاربران در توییتر ادعا کردند که OpenSea قادر به کمک به هنگام سرقت NFT نبوده است.

نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا