🚨 اخبار ارز دیجیتال

مقصد بعدی شانگهای – آخرین رویکرد نقطه عطف اتریوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با نزدیک شدن به ارتقای شانگهای، اکوسیستم اتریوم به آخرین نقطه عطف خود نزدیک می شود.

اکوسیستم اتریوم با نزدیک شدن به ارتقای شانگهای که مدت ها انتظارش را می کشید، به دگرگونی مداوم خود ادامه می دهد. جدیدترین و بهترین پیشرفت‌های پروتکل بلاک چین قرارداد هوشمند، امکان خروج اتر (ETH) از زنجیره فانوس اتریوم را فراهم می‌کند.

این ادغام نقطه عطف مهمی برای شبکه اتریوم در سال ۲۰۲۲ است زیرا پلتفرم بلاک چین از اثبات کار به اثبات اجماع سهام منتقل می شود. این تغییر اعتباردهنده‌ها را به‌عنوان «ماشین‌کننده‌های» جدید شبکه معرفی کرد، و ETH را به یک جزء کلیدی برای حفظ شبکه تبدیل کرد.

در حالی که یک اعتبارسنجی کامل برای پردازش تراکنش‌ها و اضافه کردن بلوک‌های جدید به شبکه باید ۳۲ ETH را به اشتراک می‌گذارد، اکوسیستم گسترده‌تر مایل است مقدار کمتری از ETH را برای بخشی از پاداش به اشتراک بگذارد. من توانستم دریافت کنم.

هرکسی که ETH را قفل کرده باشد تا اعتبارسنجی شود، نمی‌تواند دارایی‌های سهامدار خود را از زنجیره بیکن خارج کند. این با ارتقاء شانگهای تغییر کرد و دلیل اصلی افزایش سر و صدا در مورد آخرین تغییرات شبکه اتریوم است.

ارتقای شانگهای شامل چندین پیشنهاد برای بهبود اتریوم (EIP) علاوه بر امکان برداشت‌های سهام است. کوین تلگراف با اعضای تیم ConsenSys، بنیاد اتریوم و شرکت تحلیلی Nansen تماس گرفت تا تمام جنبه های نقطه عطف بعدی را آشکار کند.

Capella x Shanghai = چاپلا

واژگان تغییرات آتی دارای دو ارتقای همزمان است که برای پوشش تمام جنبه های ارتقاء ادغام شده اند.

شانگهای تغییراتی را در لایه اجرایی اتریوم ذکر می کند، که در درجه اول اجازه می دهد ETH سهامدار در کیف پول های لایه اجرا سپرده شود. ارتقاء شانگهای مستلزم تغییر همزمان زنجیره ای به نام Capella است.

جاستین فلورنتین، مهندس پروتکل کارکنان Hyperledger-Besu در ConsenSys، ترکیبی از ارتقاء در لایه‌های اجرا و توافق را توضیح می‌دهد:

این اولین ارتقاء همزمان لایه‌های اجرایی و اجماع اتریوم است و بسیار پیش‌بینی می‌شود، از این رو نام آن دوگانه است، زیرا امکان برداشت ETH سهامدار را فراهم می‌کند.

در اکوسیستم اتریوم، ارتقاء لایه اجرا به نام شهرهایی که میزبان رویدادهای Devcon بودند، و ارتقاء لایه اجماع به نام ستاره ها نامگذاری می شوند. بنابراین نام فناوری برای ارتقای آینده Shapella است که ترکیبی از شانگهای و Capella است.

با این وجود، با توجه به تمرکز بر احیای برداشت‌های سهامدار اتریوم، اکوسیستم گسترده‌تر ارزهای دیجیتال، ارتقای در حال پیش‌روی را شانگهای می‌خواند. به این ترتیب، شانگهای فصل مهمی را در تکامل اتریوم می‌بندد.

بهتر است شانگهای را به‌عنوان «در حال تکمیل یک ادغام» در نظر بگیرید تا اینکه با ارتقاهای آینده مرتبط باشد. از آنجایی که آن ارتقا پیچیده‌ترین در تاریخ اتریوم بود، در طول ادغام برداشت‌هایی را ارائه نکرد. ”

شانگهای در یک کلمه

شانگهای دارای پنج EIP است که توسط چندین تحلیلگر و توسعه دهندگان اتریوم مشخص شده است. EIP-4895 به کاربران این امکان را می‌دهد تا قراردادهای سهام اتریوم را که قبلاً قفل شده بودند، پس بگیرند.

پرداخت های پاداش به طور خودکار به آدرس برداشت اعتبار دهنده به طور منظم ارسال می شود. کاربران همچنین این گزینه را دارند که به طور کامل به شرط بندی پایان دهند، که تعادل کامل اعتبار دهنده را برمی گرداند.

موجودی اعتبارسنجی در ۳۲ ETH محدود شده است. این بدان معنی است که موجودی های بالاتر از این آستانه در نتیجه پاداش ها به اصل کمک نمی کند و وزن اعتبارسنجی را در شبکه افزایش نمی دهد.

EIP-3651، EIP-3855، EIP-3860، و EIP-6049 چهار عنصر دیگر ارتقاء شبکه هستند. ConsenSys Hyperledger Besu و مدیر ارشد محصول Web3 مت نلسون تأثیر هر یک از این EIP ها را برجسته کردند.

پروتکل اتریوم گاز را بر اساس تعداد واحدهای کاری که یک ویژگی از رایانه های موجود در شبکه نیاز دارد، قیمت گذاری می کند. تغییرات هزینه گاز اتریوم اغلب برای اصلاح عملیات با قیمت بالا یا پایین تنظیم می شود که در آن CPU بیشتر یا کمتر از حد انتظار کار می کند. به گفته نلسون، گرم coinbase (3651)، PUSH0 (3855) و تغییر کد initcode (3860) برخی از این اصلاحات هستند.

EIP-3651 با دسترسی به آدرس coinbase اعتبارسنجی که تراکنش را ارسال و اجرا می کند، قیمت ها را تغییر می دهد. اعتبار سنجی ها برای حفظ شبکه هزینه ای به آدرس های coinbase دریافت می کنند. همانطور که نلسون خلاصه کرد، EIP-3651 هزینه گاز دسترسی به آدرس‌های coinbase را کاهش می‌دهد و به کاربرانی که تراکنش‌ها را ارسال می‌کنند اجازه می‌دهد مستقیماً با شرایط خاص به اعتبارسنجی‌ها پرداخت کنند.

به هر حال، این EIP نادیده‌گیری‌های قبلی در مورد هزینه دسترسی به آدرس‌های coinbase را تصحیح می‌کند و مزایای بیشتری را برای کاربران و توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند که موارد استفاده جدید را باز می‌کنند.»

EIP-3860 اثر مشابهی دارد. یک توسعه دهنده هنگام استقرار یک قرارداد هوشمند جدید، یک کد اولیه را به شبکه ارسال می کند. هنگامی که initcode اجرا می شود، قرارداد هوشمند “bytecode” روی زنجیره ایجاد می شود و هر بار که قرارداد فراخوانی می شود، اجرا می شود و برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را اجرا می کند.

یک initcode اندازه گیری برای تثبیت هزینه گاز مورد نیاز برای یک گره شبکه برای پردازش و استقرار قرارداد هوشمند مشخص شده در initcode در نظر گرفته شده است. اعتبار سنجی گره اکنون تضمین می کند که قراردادها هنگام استقرار معتبر هستند. این کار به زمان و گاز نیاز دارد تا کامل شود. همانطور که نلسون توضیح داد، initcode EIP با هدف بهبود این موضوع است.

“EIP-3860 هزینه جدیدی را برای initcode اعمال می کند که نسبت به اندازه “initcode” مقیاس می شود تا اطمینان حاصل شود که ایجاد قرارداد نسبتاً پرهزینه است. ”

در نهایت، EIP-3855 “تغییرات ساده و واضح” را در ماشین مجازی اتریوم (EVM) و محاسبات هزینه گاز ایجاد می کند. در وضعیت فعلی EVM، مقدار صفر را نمی‌توان به‌طور ارزان روی پشته اجرا ذخیره کرد و توسعه‌دهندگان باید از عملیات PUSH1 «گران‌قیمت» برای تنظیم مقدار روی صفر استفاده کنند.

نلسون تاکید کرد که هزینه های گاز در این مثال به طور مستقیم با فضای ذخیره سازی مرتبط است. این بدان معناست که EVM برای ذخیره یک صفر تنها به ۱ بایت نیاز دارد، اما برای ذخیره یک عدد بزرگتر از یک عملیات PUSH1 به بیش از ۱ بایت نیاز دارد.

این تغییر یک کد PUSH0 جدید ایجاد می کند که هزینه آن ۱ بایت ذخیره سازی داده (کمتر از PUSH1) است و هزینه گاز را برای توسعه دهندگان (و در نهایت کاربران) کاهش می دهد.

Beiko همچنین تکرار کرد که فرمت EIP ماشین مجازی اتریوم که در اصل در ارتقاء شانگهای گنجانده شده بود، از رویداد حذف شد.

انتظار چه چیزی

تاثیر ارتقاء شانگهای بر بازار ارزهای دیجیتال و ارزش ETH یکی دیگر از سوالات مرتبط است که شاید پاسخ به آن دشوار باشد.

اندرو تورمن، تحلیلگر پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین نانسن، به کوین تلگراف گفت که با توجه به اینکه سرمایه گذاری ساختار بازار اتریوم را تغییر می دهد، این ارتقا تاثیر قابل توجهی بر جریان عرضه و قیمت ETH خواهد داشت.

برخی بر این باورند که ارتقای شبکه موفق باعث افزایش سپرده‌ها می‌شود که منجر به فعالیت بازار قوی‌تر می‌شود. برخی فکر می‌کنند که برداشته شده و فروخته خواهد شد.

سیمون دادلی، مهندس ارشد پروتکل بلاک چین در ConsenSys، تغییر در تمرکز ارتقاء شانگهای را برای اولویت دادن به خروج اعتباردهنده خلاصه کرد. این بدان معناست که برخی از پیاده‌سازی‌های EIP در جدول زمانی بیشتر به پایین‌تر منتقل شده‌اند تا خطر تاخیر بیشتر در ارتقای بعدی را محدود کنند.

بنابراین، تمایل شدیدی در میان توسعه دهندگان اصلی وجود داشت که از پیچیده شدن بیش از حد ارتقاء شانگهای جلوگیری کنند.

بسیاری از این EIP ها به ارتقای Cancun قبل از شانگهای در اواخر سال ۲۰۲۳ برگردانده شده اند. این شامل یک بهبود اساسی در به اشتراک گذاری، یعنی “پرتو-دانک شاردینگ” EIP-4844 است.

دادلی خاطرنشان کرد که شانگهای عمداً کار اصلی را کنار گذاشته است، اما کار بر روی EIP-4844 به موازات آن ادامه دارد. او همچنین اذعان می‌کند که عرضه در شانگهای می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر کار مداوم اشتراک‌گذاری در ماه‌های آینده داشته باشد.

“ارسال یک ارتقاء شانگهای می تواند بر شاردینگ تاثیر بگذارد. زیرا امکان پذیر خواهد بود.”

انتظار می‌رود که ارتقاء شانگهای در اوایل آوریل به شبکه اصلی اتریوم وارد شود. تاریخ اولیه از مارس ۲۰۲۳ به تعویق افتاد، با شبکه آزمایشی Goerli که ارتقا Shapella را در ۱۴ مارس انجام داد تا امکان آزمایش توسعه قبل از استقرار شبکه اصلی را فراهم کند.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا