اخبار ارز دیجیتال

Nexo از تنظیم کننده مالی جزایر کیمن به دلیل مجوز VASP شکایت کرد

وام دهندگان ارزهای رمزنگاری شده ادعا کرده اند که اداره پولی جزایر کیمن در تصمیم خود برای رد ثبت نام “اهمیت زیادی بر اقدامات اجرایی نظارتی گذاشته است”.

در همان هفته مقامات بلغارستانی به دفاتر Nexo یورش بردند و چهار نفر را به اتهام پولشویی متهم کردند، وام دهنده ارز دیجیتال شکایتی را در جزایر کیمن تنظیم کرد.

در سندی به تاریخ ۱۲ ژانویه، Nexo شکایتی علیه اداره پولی جزایر کیمن (CIMA) به دلیل امتناع از ثبت نام به عنوان ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) در این کشور جزیره ای تنظیم کرد. یک وام دهنده ارز دیجیتال از دادگاه خواسته است که تصمیم تنظیم کننده مالی را لغو کند زیرا ارائه خدمات ارز دیجیتال به ساکنان جزایر کیمن “مناسب” بوده است.

طبق اسناد دادگاه، Nexo در ژانویه ۲۰۲۱ در CIMA بایگانی کرد و به درخواست رگولاتور اطلاعات بیشتری ارائه کرد. با این حال، در اکتبر ۲۰۲۲، مقامات مالی با استناد به «موارد قانونی و نظارتی خاصی که در رسانه‌های خبری اشاره شده است» که Nexo فاش نکرده بود، خواستار توضیح در مورد این درخواست شدند و متعاقباً در دسامبر ۲۰۲۲ پرونده را رد کرد.

Nexo تاکید کرد: “مقامات تعهدات قانونی و قانونی خود را برای ارائه دلایل جامع، رضایت بخش و به اندازه کافی دقیق برای تصمیمات انکار خود نقض کردند.”

مربوط: دادستان بلغارستان می گوید که تحقیقات Nexo سیاسی نیست

Nexo با استناد به پرونده ای در یک دادگاه بریتانیا، استدلال کرد که CIMA “بسیار سنگینی” بر تنظیم کننده هایی که اقدامات اجرایی علیه وام دهندگان ارزهای دیجیتال انجام می دهند، گذاشته است. رگولاتورهای ایالتی ایالات متحده نیز در سال ۲۰۲۲ دستورات توقف و توقف را علیه Nexo ارسال کرده اند.

“[Nexo] ما با تمام تحقیقات رگولاتور ایالتی و فدرال ایالات متحده سخت کوش کار کرده ایم و به طور فعال گفتگو را با تنظیم کننده های مربوطه حفظ کرده ایم. […] برخی از ابهامات نظارتی در مورد قوانین و مقرراتی که در مورد دارایی های دیجیتال در ایالات متحده اعمال می شود وجود دارد، و اجرای مقررات به خودی خود نشان دهنده رفتار نامناسب نیست. ”

این شرکت وام دهی در ماه دسامبر اعلام کرد که قصد دارد به تدریج فعالیت خود را در ایالات متحده «طی چند ماه آینده» متوقف کند و دلیل آن عدم شفافیت مقرراتی است.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا