اخبار ارز دیجیتال

دادستان بلغارستان می گوید که تحقیقات Nexo سیاسی نیست

سخنگوی دادستان عمومی بلغارستان این ادعا را رد کرد که این تحقیقات به دلیل مشارکت های سیاسی این شرکت آغاز شده است.

بر اساس گزارش های محلی، سیکا میلوا، سخنگوی دادستان کل بلغارستان، هرگونه انگیزه سیاسی در پشت تحقیقات در مورد شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال Nexo را رد کرده است. این اظهارات در پاسخ به ادعاهایی مبنی بر اینکه تحقیقات مربوط به مشارکت های سیاسی شرکت است، بیان شده است.

میلوا گفت که تقریباً تمام پرونده‌هایی که در آن دادستان‌ها تحقیقاتی را آغاز می‌کنند که بر منافع مالی افراد تأثیر می‌گذارد منجر به حملات و اتهامات می‌شود و افزود که “حمله به موسسات به یک ورزش ملی تبدیل شده است.”

در ۱۲ ژانویه، گروهی از دادستان ها، بازرسان و ماموران خارجی به دفاتر این شرکت در صوفیه پایتخت بلغارستان یورش بردند.این عملیات یک طرح پولشویی در مقیاس بزرگ و نقض تحریم های بین المللی روسیه را هدف قرار داد.

کمتر از ۴۸ ساعت پس از حمله به دفاتر Nexo، چهار نفر به پولشویی، جرایم مالیاتی، کلاهبرداری رایانه ای و بانکداری بدون مجوز متهم شدند. دو نفر با قرار وثیقه به ارزش تقریبی ۵۵۰۰۰۰ دلار آزاد شدند. دو نفر باقی مانده همچنان در بلغارستان مفقود شده اند و در لیست بین المللی تحت تعقیب هستند. مشخص نیست که آیا این فرد با شرکت ارزهای دیجیتال رابطه داشته است یا خیر.

به گفته Mileva، Nexo در طول پنج سال ۹۴ میلیارد دلار تراکنش انجام داده است. این سخنگوی گفت که گروه های جنایت سازمان یافته که از اوایل سال ۲۰۱۸ در چندین کشور فعالیت می کنند، تحت بازجویی قرار دارند.

الان رای بدهید!

در توییتر، Nexo از یورش اجرای قانون شکایت کرد و گفت که در حال آماده سازی یک دادخواست برای خسارات ناشی از ممانعت ناگهانی پلیس است. این شرکت رویکرد آژانس را به عنوان “اول ضربه بزنید، بعداً سوال بپرسید” طبقه بندی کرد.

به گفته این شرکت، بازرسان برای ساعت ها حکم بازرسی صادر نکردند و بازرسان خود را به کارمندان Nexo معرفی نکردند.

Nexo یک پلتفرم سرمایه گذاری را راه اندازی می کند که به کاربران اجازه می دهد در برابر ارزهای دیجیتال شرط بندی و وام بگیرند. اگرچه این شرکت دارای دفاتری در بلغارستان است، اما به دلیل مشکلات قانونی احتمالی به ساکنان بلغارستان خدمات ارائه نمی دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و دفاتری در بریتانیا، بلغارستان و سوئیس دارد.

در دسامبر ۲۰۲۲، Nexo اعلام کرد که به دلیل عدم همکاری نظارتی واضح با مقامات ایالات متحده، عملیات خود را در ایالات متحده متوقف می کند.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا