اخبار ارز دیجیتال

دادستان نیویورک هکر را به سوء استفاده ۹ میلیون دلاری از مبادلات مبتنی بر سولانا متهم کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک مهندس امنیت کامپیوتر باتجربه به کلاهبرداری و پولشویی در ارتباط با حمله به یک صرافی غیرمتمرکز متهم شده است.

یک مهندس امنیتی سابق در یک شرکت فناوری بین‌المللی به سرقت ۹ میلیون دلار ارز دیجیتال از یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال مستقر در سولانا با استفاده از یک اشکال قرارداد هوشمند، دستگیر و متهم شده است.

در ۱۱ ژوئن، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، دامیان ویلیامز، “اولین پرونده جنایی” را در مورد حمله به یک قرارداد هوشمند که توسط یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) اداره می شود، اعلام کرد.

ویلیامز در بیانیه‌ای ادعا می‌کند که متهم شکیب احمد «از تخصص خود برای فریب صرافی‌ها و کاربران آن‌ها استفاده کرده و تقریباً ۹ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کرده است».

ویلیامز گفت این حمله در ژوئیه ۲۰۲۲ انجام شد و یک DEX مستقر در سولانا را هدف قرار داد.

این حمله شامل سوء استفاده از یک آسیب پذیری در قرارداد هوشمند صرافی برای ایجاد کارمزدهای بالا برای وام های فلش بود.

سپس از طریق «سری پیچیده ای از نقل و انتقالات که شامل تبادل ارزهای رمزپایه در یک بلاک چین، پرش از میان بلاک چین های رمزنگاری شده مختلف، و استفاده از صرافی های کریپتوکارنسی فراساحلی»، برداشته و شسته شد.

در حالی که ویلیامز DEX مورد بهره برداری در جولای را فاش نکرده است، گزارش قبلی کوین تلگراف می گوید که در ۲ ژوئیه ۲۰۲۲، هکرهای ناشناس از پروتکل نقدینگی مبتنی بر Solana Crema Finance برای سرقت ارزهای دیجیتال سوء استفاده کردند. مشخص شد که او ۹.۶ میلیون دلار را سرقت کرده است.

پس از آن استثمارگران بیشتر وجوه را پس دادند، اما اجازه داشتند ۱.۶ میلیون دلار را به عنوان جایزه کلاه سفید نگه دارند.

به طور مشابه، بیانیه ویلیام همچنین خاطرنشان کرد که احمد تصمیم گرفت تمام وجوه دزدیده شده را به استثنای ۱.۵ میلیون دلار بازگرداند، مشروط بر اینکه صرافی ارز دیجیتال این حمله را به مجریان قانون گزارش ندهد.

او گفت: “هیچ یک از این اقدامات برای پوشاندن ردپای متهم، کلاهبرداری از اجرای قانون، یا جلوگیری از ردیابی وجوه توسط شرکت یا شرکای مجری قانون من نبود.”

آقای احمد در نیویورک دستگیر شد و به اتهامات کلاهبرداری و پولشویی مربوط به حمله DEX مستقر در سولانا در ژوئیه ۲۰۲۲ متهم شد.

Cointelegraph برای شفاف سازی با Crema Finance تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مربوط: هک و سوء استفاده از ارزهای دیجیتال برای سرقت بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در سه ماهه دوم ۲۰۲۳

پس از اخبار اخیر، وکیل ارز دیجیتال و استارت آپ Orlando.btc اظهار داشت که این حرکت می تواند برای کل اکوسیستم DeFi خوب باشد.

در کیفرخواست آمده است که وزارت دادگستری “اگر شخصی از پروتکل به گونه ای استفاده کند که عمداً مورد استفاده قرار نگرفته باشد، اتهامات جنایی را مطرح خواهد کرد.”

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا