اخبار ارز دیجیتال

فدرال رزرو نیویورک با مشارکت MAS سنگاپور برای بررسی CBDC

هدف این تلاش مشترک ارزیابی استفاده عمده فروشی بالقوه از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در تراکنش های فرامرزی است.

مرکز نوآوری نیویورک (NYIC) بانک فدرال رزرو نیویورک و مقام پولی سنگاپور (MAS) آزمایش مشترکی را برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (wCBDC) عمده فروشی راه اندازی کردند. رگولاتورها مشتاقند پتانسیل wCBDC را در پرداخت های عمده فروشی فرامرزی آزمایش کنند.

در 11 نوامبر، MAS راه اندازی Project Cedar Phase II x Ubin+ را اعلام کرد. در این چارچوب، NYIC و MAS از wCBDC به عنوان دارایی تسویه برای تراکنش‌های ارزی فرامرزی استفاده خواهند کرد. هدف ارزیابی توانایی بالقوه wCBDC برای کاهش ریسک تسویه حساب است.

لئونگ سینگ چیونگ، معاون مدیر عامل MAS، بر مفهوم “تعامل پذیری” در قلب آزمایش تاکید کرد.

این پروژه رویکردی عمل‌گرایانه دارد و CBDC‌های عمده‌فروشی آینده را برای همکاری در سراسر شبکه‌ها و در عین حال حفظ استقلال هر شبکه طراحی می‌کند.

همانطور که در بیانیه ذکر شد، Project Cedar Phase II x Ubin+ هیچ نتیجه سیاست خاصی را پیش نمی‌برد، و همچنین متضمن تصمیم قریب‌الوقوع فدرال رزرو برای صدور CBDC نیست. گزارشی حاوی یافته های این پروژه در سال 2023 منتشر خواهد شد.

در 4 نوامبر، NYIC گزارشی در مورد فاز اول پروژه Cedar منتشر کرد. در مرحله اول، تراکنش‌های لحظه‌ای با ارزهای مختلف در دفترهای مختلف از طریق شبکه بلاک چین مجاز با استفاده از مدل خروجی داده‌های تراکنش خام انجام شد.

مربوط: تهاتر از حقوق بانک ها دفاع می کند و با CBDC در نظرات خزانه داری ایالات متحده مخالف است

Project Cedar مکمل کار فدرال رزرو بوستون بر روی CBDC خرده فروشی پروژه همیلتون است که در ارتباط با ابتکار ارز دیجیتال موسسه فناوری ماساچوست انجام می شود. Ubin+ ابتکار بین المللی MAS برای بهبود کارایی و کاهش ریسک در تسویه حساب های فرامرزی فارکس با تسهیل اتصال فرامرزی و قابلیت همکاری ارزهای دیجیتال عمده فروشی است.

میشل نیل، معاون رئیس فدرال رزرو نیویورک و رئیس بازارها، در ارائه‌ای در سنگاپور گفت که فدرال رزرو هنوز برنامه‌ای برای انتشار CBDC ندارد، اما تسویه‌های نقدی ارز را «از دیدگاه فدرال رزرو» بررسی کرده است.

نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا