اخبار ارز دیجیتال

بانک مستقر در نیویورک پس از یک سال پر فراز و نشیب از ارز دیجیتال خارج شد

شرکت هلدینگ بانک Metropolitan، شرکت هلدینگ Metropolitan Bank of Commerce، گفت که به طور کامل از عمودی‌های مرتبط با رمزارز خارج خواهد شد.

سال گذشته سال پرفراز و نشیب دیگری برای صنعت کریپتو بود. از رکود طولانی‌مدت بازار و بهره‌برداری‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته تا رسوایی FTX، هیچ بخش آسیبی ندید.

برای برخی، رویدادهای فضا برای تجارت ناپایدار هستند. شرکت هلدینگ بانک Metropolitan، شرکت هلدینگ Metropolitan Commercial Bank (MCB) مستقر در نیویورک، اعلام کرده است که به طور کامل از صنعت ارزهای دیجیتال خارج می شود.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم آن «منعکس‌کننده تحولات اخیر در صنعت کریپتو» است و همچنین منعکس‌کننده تغییرات در محیط نظارتی پیرامون مشارکت بانک‌ها در کسب‌وکارهای مرتبط با کریپتو است.

به گفته MCB، این روند از سال ۲۰۱۷ در حال انجام است و انتظار می رود تأثیر مالی کمی داشته باشد. در حال حاضر، چهار سرمایه گذار نهادی مرتبط با رمزارز وجود دارد که تقریباً ۱.۵٪ از کل درآمد و ۶٪ از کل سپرده ها را تشکیل می دهند.

این پیشرفت به موازات دعاوی جاری FTX است که صنعت کریپتو را در کانون توجه نگه داشته است.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که نظارت‌های نظارتی ایالات متحده بر این فضا در سال آینده افزایش یابد. به ویژه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار، هیئت استانداردهای حسابداری مالی و خدمات درآمد داخلی به دنبال تشدید مقررات و نظارت بر ارزهای دیجیتال هستند.

مربوط: DeFi نهادی چیست و بانک ها چگونه می توانند سود ببرند؟

در ۳ ژانویه، هیئت فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و دفتر کنترل ارز (OCC) بیانیه مشترکی را در مورد دارایی های کریپتو با توجه به آشفتگی سال ۲۰۲۲ منتشر کردند. همچنین بر تعهد خود به بانکداری مبتنی بر پایه تاکید کرد.

علاوه بر بررسی FTX، بایننس به دلیل پولشویی در دادگاه های ایالات متحده نیز مورد بررسی قرار گرفته است. این منجر به تحقیقات بیشتر در مورد رابطه بین صندوق های تامینی و مبادلات ارزهای دیجیتال شد.

علیرغم بررسی دقیق صنعت، برخی از خودی های صنعت امید زیادی به DeFi در سال جاری دارند.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا