اخبار ارز دیجیتال

پارادایم جدید برای پذیرش بلاک چین سازمانی

از آنجایی که بلاک چین برای پذیرش سازمانی آماده است، شرکت ها و پروژه ها باید خود را با ریتم و حرکت شرکت تطبیق دهند.

فناوری بلاک چین راه های جدیدی را برای پیکربندی مجدد دیدگاه ما از آینده اینترنت ایجاد کرده است. داده‌های موجود در اینترنت که توسط افراد، سازمان‌ها و سایر کاربران تولید می‌شوند، توسط نهادهای متمرکز کنترل می‌شوند، با قدرت و نفوذ اقتصادی که توسط چندین بازیگر اصلی شرکت‌ها هدایت می‌شود که در اقتصاد تجمیع داده‌ها به طور قابل توجهی متمرکز شده‌اند. این پدیده کاربران را بیگانه کرده است و ایمان خود را نسبت به آنچه می بینند، پیدا می کنند، استفاده می کنند و جذب می کنند از دست داده است.

با این حال، با وجود همه این پیشرفت‌ها، شتاب بلاک چین و موارد استفاده در دنیای واقعی و پذیرش توسط شرکت‌ها یا توسعه‌دهندگان فردی هنوز بسیار کم است. فرآیند توسعه dApp با پیچیدگی های بی شماری همراه است و بسیاری از توسعه دهندگان هنوز از ابزارها و مدل های سنتی مرتبط با Web2 استفاده می کنند. بیایید امروز برخی از محدودیت ها و مشکلات در این زمینه را بررسی کنیم.

عدم ادغام

داده‌هایی که باید به آن اعتماد کنید در حال حاضر در پایگاه‌های داده قدیمی (Oracle، SAP، MS Dynamics و غیره) برای مشاغل و Google Drive، One Drive، Box، Dropbox و غیره برای افراد یا مصرف‌کنندگان ذخیره می‌شوند. ابزارهای محدود موجود برای ادغام این ذخیره‌سازی متمرکز داده یا سیستم‌های ثبت در راه‌حل‌های فعال‌شده با بلاک چین مانع از تمرکززدایی مناسب می‌شوند.

اکوسیستم توسعه‌دهنده محدود

بلاک چین یک حوزه جدید است، استعداد کمیاب است و بسیاری از توسعه دهندگان هنوز در منحنی یادگیری هستند. اکوسیستم هنوز گسترش منابع بلاک چین را در مقیاس بزرگ تسهیل نکرده است. بازآموزی توسعه دهندگان از عصر برنامه های کاربردی Web2 سنتی تا برنامه های کاربردی توزیع شده، موانع قابل توجهی برای پذیرش ایجاد می کند و اجرا را کند می کند.

کارشناس مدیریت پروتکل

رشته های سنتی معمولی شامل مجموعه ای از دانش مانند مدیریت پروژه و مدیریت محصول است. از آنجایی که امروزه هیچ رشته رسمی مانند مدیریت پروتکل وجود ندارد، بسیاری از جوامع یک یا دو پروتکل بلاک چین را برای بسیج تلاش های خود اتخاذ کرده اند. مدیریت پروتکل به عنوان یک رشته از ترکیب ضعیفی برخوردار است.

این شبکه‌های غیررسمی متخصصان فاقد ساختار، دقت و نظم لازم برای ایجاد توانایی استقرار یکپارچه dApps مقیاس‌پذیر در چندین پروتکل بودند. برای یک توسعه دهنده فردی دشوار است که برای یک ابتکار عمل خاص dApp، پشتیبانی انبوه و دسترسی به جوامع مختلف را به دست آورد. این باعث ایجاد موانع مقیاس و سرعت برای پذیرش می شود.

ارز دیجیتال در ترازنامه

مدیران ارشد مالی و مشاوران حقوقی شرکت هنوز نسبت به مالکیت ارزهای رمزنگاری شده و خطرات نوسانات ترازنامه محتاط هستند. با بلوغ ارزهای رمزنگاری شده، باید این مشکل را با ایجاد پل ارتباطی فیات به ارزهای دیجیتال از ترازنامه شرکت‌ها ساده یا کاهش دهیم. حذف این مانع برای پروتکل‌های خام سخت است، شرکت‌ها را ملزم می‌کند که آن را باور کنند و غیرقابل اجرا در نظر گرفته می‌شود.

مدیریت ریسک عملیاتی

بسیاری از پروتکل‌های جدید در ابتدا ادعا کردند که ماشین مجازی اتریوم (EVM) را به نام فناوری جدیدتر و انقلابی‌تر کنار می‌گذارند. با این حال، با افزایش نیازهای سازمانی، نیاز به ثبات، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری نیز افزایش یافته است. این باعث شده است که بسیاری از پروتکل ها روی سازگاری EVM سرمایه گذاری کنند (Solana، Algorand و غیره). شرکت ها نیز با توجه به مسائل امنیتی پیرامون خود تمایلی به استقرار پل ها ندارند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

غلبه بر موانع

گزینه های بی شماری وجود دارد که شرکت ها می توانند برای غلبه بر این موانع از آنها استفاده کنند.

کم کد، بدون کد

گزینه های کم کد و بدون کد خیلی سریع در بازار سازمانی نفوذ می کنند. این امر چرخه های توسعه را کوتاه کرده و به توسعه دهندگان شهروند امکان می دهد تا برنامه ها را سریعتر اجرا کنند. زبان های برنامه نویسی مرتبط با بلاک چین (مانند solidity، rust، vyper، Haskell، و غیره) پیچیده هستند، بومی سازمانی نیستند، و پرسنل کمی دارند. به همین دلیل است که پلتفرم های بلاک چین کم کد و/یا بدون کد راه حل های ممکن هستند.

عوامل یک بلاک چین دارای EVM را در نظر بگیرید

همانطور که قبلا ذکر شد، زنجیره های سازگار با EVM امنیت دارایی و سرمایه، قابلیت همکاری و مقیاس پذیری را فراهم می کنند. با این حال، هزینه جذب توسعه دهندگان را نیز کاهش می دهد. همچنین از قانون متکالف و قانون رید برای هدایت اثرات شبکه و دسترسی به مقیاس و نقدینگی استفاده می کند.

آینده چند زنجیره ای است

اکثر شرکت‌های بزرگ چندین ارائه‌دهنده ابری دارند و بلاک چین نیز به طور مشابه عمل می‌کند و احتمالاً رفتار سنتی شرکت‌ها را منعکس می‌کند. این به دارایی‌ها اجازه می‌دهد تا در سراسر متاورس‌ها و بازی‌ها منتقل شوند، و امکان دسترسی به وام‌ها و وثیقه‌ها را در چندین بلاک چین فراهم می‌کند و به طور بالقوه پذیرش گسترده‌تر را تسهیل می‌کند.

با ارز فیات پرداخت کنید

ممکن است بهتر باشد تا زمانی که مقررات روشن شود و بازار به بلوغ برسد، بر پرداخت های فیات به ارائه دهندگان، پلتفرم ها و پروتکل ها پافشاری کنید تا کسب و کارها بتوانند با پرداخت قبوض بنزین خود احساس راحتی کنند.

توسعه یکپارچگی

بعید است که Web3 بتواند Web2 را در سازمانی ریپ کرده و جایگزین کند. اجرای پروژه Web3 یا بلاک چین در سیلوها نیز ایده آل نیست. برای بهینه‌سازی پذیرش و کارکرد یکپارچه Web2 و Web3، بلاک چین باید برای یکپارچه‌سازی سیستم‌های Web2 (CRM، ERP، هویت و غیره) استفاده شود.

بررسی مناسب را انجام دهید

اطمینان حاصل کنید که فروشندگان محصول یا پروتکل بازرسی دقیق تجاری، عملیاتی، فنی و سرمایه انسانی را گذرانده اند. بسیاری از شرکت ها (و نه همه) تمایلی به قبول ریسک از سوی بازیگران غیرمجاز مانند ماینرها و اعتباردهندگان ندارند. استفاده از بلاک چین با اعتبار سنجی های تایید شده توسط KYC نیز یک گزینه است.

سرمایه گذاری در اکوسیستم ها

ابزارهای توسعه‌دهنده، پلتفرم‌های غیرمتمرکز، کیت‌های سازنده، یکپارچه‌کننده‌های سیستم، موارد استفاده و موارد دیگر اکوسیستم‌هایی هستند که پذیرش را تسهیل می‌کنند. شرکت ها باید برای دستیابی به تناسب و بازگشت سرمایه مناسب از بلاک چین های عمومی در مقیاس بزرگ، به این شتاب دهنده های فناوری نگاه کنند.

در نتیجه

از آنجایی که بلاک چین برای پذیرش سازمانی آماده است، شرکت ها و پروژه ها باید خود را با ریتم و حرکت شرکت تطبیق دهند. ملاحظات عملیاتی، تجاری، فنی و نظارتی وجود دارد که با دنیای فقط بلاک چین متفاوت است. ممکن است شرکت‌های بلاک چین و پروژه‌های فقط وب ۳ بازار محصولشان را برای حوزه سازمانی نامناسب بدانند. Web3 و Web2 باید با هم کار کنند تا ارزش نمایی ایجاد کنند. از طرف دیگر Web3 باید Web2 را برای پذیرش آن آماده کند.

نیتین کومار مدیر عامل رشد و یکی از بنیانگذاران zblock است. او یک رهبر شناخته شده، نویسنده، شریک مشاور سابق و سرمایه گذار VC است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Nitin Kumar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا